Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obezitou k bohatství a slávě. Televizní obrazovky začínají stále víc okupovat tlouštíci. Halina Obrovská má velkou konkurenci

21.09.2016
Obezitou k bohatství a slávě. Televizní obrazovky začínají stále víc okupovat tlouštíci. Halina Obrovská má velkou konkurenci

Foto: ČT

Popisek: Haliny Pawlowské byla odjakživa pořádná 'porce'. S přibývajícími lety se sice 'rozrůstá', současně jí ale přibývá i konkurence.

V českých televizních seriálech se začíná stále víc prosazovat trend, kdy atraktivní tváře, vyhlášené krasavice a fešáky střídá nová generace obézních herců. Všudypřítomná Halina Pawlowská se sice opět uchytila v populárním seriálu, ale musí zde čelit konkurenci Lucie Polišenské a Norberta Lichého. Ten v současné době hraje hned v několika seriálech, napříč všemi televizními stanicemi.

Pro Norberta Lichého platí, že se velké slávy dočkal až po mnoha letech, i když divadlo hraje vlastně odjakživa, a je dokonce nositelem Ceny Thálie. Jako mimopražský herec na sebe upozornil nejen svým nesporným talentem, ale především nepřehlédnutelným zevnějškem, který jej předurčuje pro řadu záporných rolí. Svoji škatulku záporáka si ale pochvaluje, tvrdí, že takové role jsou lepší než milovníci. Ostatně v milostném životě se mu, na rozdíl od práce, příliš nedaří, netají se tím, že jeho dosavadní vztahy ztroskotaly a žije s maminkou. Skutečnost, že skvěle vaří, má určitě podíl na jeho vypaseném zevnějšku. Přitom byl prý ještě před pouhými pár lety hubeňourem. Dnes mu ale obezita pomáhá k řadě zajímavých rolí. V současné době účinkuje hned ve čtyřech ostře sledovaných seriálech, na Primě v Ohnivém kuřeti a Přístavu, v České televizi ve výpravné sáze Já, Mattoni nebo v Doktoru Martinovi.

Lucie Polišenská v seriálu Ohnivý kuře

Lucie Polišenská v seriálu Ohnivý kuře

Hvězda od rány

Zatímco Norbert Lichý byl v mládí štíhlým a pohledným mladíkem, další nová televizní hvězda, Lucie Polišenská s jízlivými narážkami na svoji váhu bojovala už od dětství. Dobře si pamatuje, co to je stále slyšet, že je tlustá kráva. Brzy se s tím poměrně razantně vyrovnala, dotyčnému prý dala ránu a byl klid. A také dnes svým kritikům vzkazuje, že pokud se její postava někomu nelíbí, ať si trhne nohou. Role v populárním seriálu Ohnivý kuře je jí šita na míru. Hraje totiž baculatou cukrářku Veroniku, která se v jídle vůbec neomezuje a svému okolí dává najevo, že nic nehodlá měnit. Když jí její přítel, lékař, naordinuje dietu, skončí to samozřejmě fiaskem.

V 'kuřeti' nemůže chybět ani podnikavá Halina

V 'kuřeti' nemůže chybět ani podnikavá Halina

Schopná Halina

A aby korpulentních cukrářek v Kuřeti nebylo málo, Polišenské na pomoc přispěchala Halina Pawlowská, stále častěji přezdívaná Halina Obrovská. Jejím účinkováním v různých seriálech či pořadech o vaření ale diváci moc nadšeni nejsou, pokud ji vůbec sledují, tak většinou ze škodolibosti. Reakce, týkající se její stále silnější postavy, jsou opravdu velmi kruté. Snad nejméně zlé je její přirovnání k vorvaňovi. Mnohým vadí také její schopnost vydělat peníze na čemkoliv, na tloustnutí, na hubnutí i smrti manžela.

Norbert Lichý jako politický šíbr Šlajf ve filmu Hranaři

Norbert Lichý jako politický šíbr Šlajf ve filmu Hranaři

Je to otázka času?

Prosazování tlouštíků v našich i zahraničních seriálech však není ničím novým. Polišenská společně s Norbertem Lichým, Halinou Pawlowskou či hřmotnou Pavlou Tomicovou navíc zdaleka nehraje hlavní role, jako třeba Ottfried Fischer v nesmírně populárním německém seriálu Big Ben nebo William Conrad v seriálu Jake a Tlusťoch. Nejspíš je ale jen otázkou času, kdy se dočkáme, že Lichý vytvoří titulní postavu nějakého detektiva tlusťocha. Ostatně v Přístavu už k tomu má nakročeno.

Čtěte také:

Neumí se smířit s přibývajícími lety a stárnout s elegancí. Navíc čeká dítě a vůbec netuší s kým. Co jiného bychom mohli od nejslavnější single holky čekat. Ale ono je toho ještě mnohem víc. A nejen s ní…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace