Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To, co se po nás chce dnes, není o Žižkovi, který nás bránil před cizáky, ale o poručíku Dubovi a kadetu Bieglerovi ze Švejka, říká Zdeněk Troška. Výzvu demonstrantů vláda ignorovala - nastal čas pro Petici za mír!

11.09.2016
To, co se po nás chce dnes, není o Žižkovi, který nás bránil před cizáky, ale o poručíku Dubovi a kadetu Bieglerovi ze Švejka, říká Zdeněk Troška. Výzvu demonstrantů vláda ignorovala - nastal čas pro Petici za mír!

Foto: ČT

Popisek: Režisér Zdeněk Troška

Místopředseda KSČM pro ideologii Josef Skála poskytl serveru ParlamentníListy.cz doprovodný text tématu, které komunisté považují u nadcházejících krajských voleb za zásadní. Řeč je o vystoupení z NATO, které hodlají komunisté prosazovat ze všech sil. Skála vysvětluje proč. Své k tomu řekl i režisér Zdeněk Troška. Připomněl, že Češi jsou hrdý národ a máme na co být hrdí – na Švejka i na Žižku...

Josef Skála připomíná, že už 25. června tohoto roku se uskutečnila na Václavském náměstí demonstrace, kde její účastníci vyzývali vládu, aby odmítla předpokládané závěry summitu NATO ve Varšavě. Prý ve jménu míru. Dnes již je jasné, jak česká vláda zareagovala. Výzvu demonstrujícího režiséra Zdeňka Trošky, novinářky Lenky Procházkové či předsedy komunistů Vojtěcha Filipa ignorovala. Před krajskými volbami proto přišel čas na Petici za mír, ve které se požaduje vystoupení Česka ze Severoatlantické aliance.

„Spousty podpisů chodí na adresu každého ze signatářů. KSČM ji zařadila i na pořad svých veřejných akcí před říjnovými krajskými a senátními volbami. Podepisují ji tu i spousty mladých dvojic a maminek s kočárky. Všem ročníkům imponuje už sama škála signatářů – od někdejší disidentky a režiséra, který do politiky vstupuje jen výjimečně, přes Karla Sýse, poetu téměř Nezvalova kalibru, lídry hnutí NE základnám a Československých vojáků v záloze za mír – až po europoslance Jaromíra Kohlíčka a místopředsedu komunistické strany,“ píše Skála.

Aby ukázal, že petice skutečně má jistou váhu, ocitoval velmi oblíbeného českého režiséra Zdeňka Trošku.

„My, Češi, jsme národ hrdý na Žižku i Švejka. Na prvního proto, jak nás bránil proti cizákům. Na druhého za to, jak se postavil k vraždění v cizím zájmu. To, co se po nás chce dnes, není o Žižkovi, ale o poručíku Dubovi a kadetu Bieglerovi. Spousty zmařených životů to stálo už tenkrát. Ve světě přecpaném jadernými zbraněmi je to šílený hazard. Proto jsem podepsal petici, která mu chce zabránit, dokud je čas. Teď to chce koalici proti terorismu, širokou, jako byla ta proti Hitlerovi. A ne harašit zbraněmi proti jaderné velmoci, která se s teroristy nepaktuje, ale bojuje proti nim,“ apeluje na spoluobčany Troška.

Celé prohlášení Zdeňka Trošky:

My, Češi, jsme národ, hrdý na Žižku i Švejka. Na prvého pro to, jak nás bránil proti cizákům. Na druhého za to, jak se postavil k vraždění v cizím zájmu. To, co se po nás chce dnes, není o Žižkovi, ale o poručíku Dubovi a kadetu Bieglerovi. Spousty zmařených životů to stálo už tenkrát. Ve světě, přecpaném jadernými zbraněmi, je to šílený hazard. Proto jsem podepsal petici, která mu chce zabránit, dokud je čas. Teď to chce koalici proti terorismu, širokou jako byla ta proti Hitlerovi. A ne harašit zbraněmi proti jaderné velmoci, která se s teroristy nepaktuje, ale bojuje proti nim.

Čtěte také:

Jdete si koupit jen mlíko, rohlíky a salám, ale ze supermarketu odcházíte o litr lehčí. Jak je to možné? dTest odhalil, jaké nástrahy na nás číhají a jaké triky a fígle obchodníci používají. Ve vlastním zájmu čtěte

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace