Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chce se mi z vás zvracet. Svobodné fórum skončilo ve ztrátě 442 tisíc. Nebo možná 3 miliony. V dokumentech je chaos, říká mediální expert. Šéfredaktor na otázku, jak to tedy je, odpověděl toto

06.09.2016
Chce se mi z vás zvracet. Svobodné fórum skončilo ve ztrátě 442 tisíc. Nebo možná 3 miliony. V dokumentech je chaos, říká mediální expert. Šéfredaktor na otázku, jak to tedy je, odpověděl toto

Autor: Hans Štembera

Popisek: Petr Žantovský

Petr Žantovský každý týden glosuje na ParlamentníchListech.cz česká média. Tentokráte si mimo jiné všímá také nesrovnalostí v hospodaření společnosti, která vydává Svobodné fórum. Jeho šéfredaktorovi Pavlu Šafrovi se místo vysvětlování nejasností chtělo z otázek novinářů na toto téma zvracet. Pokoušela jsem se získat i názor druhé strany. Na webu Svobodné fórum se k financování pan Šafr nevyjádřil a na jeho facebookový profil, jak se ukázalo, již nemám přístup – asi jsem spáchala něco nenapravitelně anti-sluníčkářského.

Za trefu týdne považuje Žantovský to, co se povedlo specializovanému mediálnímu serveru MediaHub. „Ten zveřejnil velmi zajímavé informace o financování platformy vedené Pavlem Šafrem s názvem ´Svobodné fórum‘. To podle serveru MediaHub skončilo ve ztrátě 442 tisíc. Nebo možná 3 miliony. V dokumentech je chaos. Šafrova společnost Free Czech Media, stojící za názorovým portálem Svobodné fórum, má na webu Justice.cz zveřejněnu účetní závěrku za rok 2015. Společnost za dané účetní období skončila v pravděpodobné ztrátě 442 tisíc korun. Pravděpodobné proto, že rozvaha nekoresponduje s výkazem zisku a ztráty, v němž je na jednom místě uvedena ztráta 3,21 milionu,“ cituje Petr Žantovský na média specializovaný server, který patří do skupiny médií náležejících Andreji Babišovi. Toho považuje Svobodné fórum za úhlavního nepřítele a tvrdí, že Babiš zde vytvořil oligarchický systém, který sám Šafr připodobnil k 50. letům. 

Co je vám do toho?

MediaHub dále píše, že vzhledem k tomu, že je tam uveden i výsledek hospodaření za rok 2014, a to ztráta 1,305 milionu, kdy společnost ještě neexistovala, lze hospodaření společnosti jenom těžko nějak smysluplně interpretovat. V dokumentu podle severu nesedí ani další údaje. Když žádali Pavla Šafra o vyjádření k nesrovnalostem, nechtěl nic vysvětlovat s odkazem na to, že web MediaHub.cz vydává společnost MAFRA. „Chce se mi z vás zvracet,“ vzkázal jenom. „Inu, tak si Svobodné fórum představuje svobodnou výměnu názorů a informací. K tomu není třeba dalšího komentáře. Je zřejmé, že aktivity typu Svobodné fórum si nedělají velkou hlavu ze svých prodělků. Asi je mají odněkud pilně sanované. Odkud? Co nám je do toho, to smí vědět jen Svobodné fórum, že,“ poznamenává ironicky mediální analytik.

Pátrat by se mohlo nejen po vazbách na Kreml, ale i na ty za „velkou louži“

„Když sleduji finanční zázemí takovýchto aktivit a dalších, rozmanitých, na exponenty typu Sorose navázaných spolků typu Evropské hodnoty – viz nedávná analýza Jana Schneidera pro ParlamentníListy.cz, v níž sledoval cestičky peněz od George Sorose – napadá mě, že je na čase vedle již zavedené akce Kremlin Watch, sledující prokremelské vazby a aktivity na našem území, založit nějaké US-Watch, které by pátralo po nitkách, finančních i ideových, vedoucích k rozmanitým organizacím u nás od zajímavých donátorů za „velkou louží“. O co, že by Šafrova partička byla mezi nimi?“ nepochybuje Petr Žantovský, jak se věci mají.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace