Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lehké to opravdu nebylo, přiznala nesmrtelná Popelka, která poprvé promluvila o zákeřné rakovině, jak je jí teď a co právě dělá. Neuvěříte, kdo je její novou žačkou; víme vše

31.08.2016
Lehké to opravdu nebylo, přiznala nesmrtelná Popelka, která poprvé promluvila o zákeřné rakovině, jak je jí teď a co právě dělá. Neuvěříte, kdo je její novou žačkou; víme vše

Foto: Archiv

Popisek: Libuše Šafránková v poslední velké roli - v Menzelových Sukničkářích

Před rokem a půl se celý národ o Libušku Šafránkovou třásl strachy. Tehdy jí lékaři našli karcinom na plicích a herečka po nevyhnutelné operaci přišla o celou pětinu kapacity plic. Šafránková se stáhla do ústraní, nekomunikovala s médii, na veřejnost jen občas vyskočily zprávy o tom, jak dojemně se o ni její manžel Josef Abrhám stará. Ještě loni v říjnu jí nemoc nedovolovala ani dojít si na Pražský hrad pro medaili Za zásluhy od prezidenta Miloše Zemana.

Libuška zahradničí

A teď? Herečka prý v úmorných vedrech seká zahradu, je veselá a těší se na práci před kamerou! „Je mi moc dobře a cítím se opravdu skvěle. Beru to ale všechno s obrovskou pokorou, proto nikomu raději neříkám, že mi je fajn. Pokorně děkuji tomu nahoře, ale nikdy nevíte. Vesmír je velmi nevyzpytatelný a hravý... Vždycky vás může překvapit! A pokud jsem to všechno zvládla, a teď, když s vámi mluvím, tak bych moc ráda poděkovala všem, kteří byli se mnou, mysleli na mne a drželi mi palce. Lehké to opravdu nebylo,“ přiznává milovaná herečka.

S manželem sami vymalovali byt

Snaží se prý dohnat uplynulý rok, kdy kvůli náročné léčbě vůbec nesměla na sluníčko, které miluje. Proto si letošní teplé léto užívá, co to jde. Po vyléčení je totiž plná života a dokonce se společně se svým manželem Josefem Abrhámem vrhli na malování domácnosti. „Malujeme právě teď, proto se moc omlouvám, že na vás nemám čas, že se to nehodí. Zrovna čekám na řemeslníky,“ řekla Sedmičce herečka s tím, že se má skvěle a už se těší, až bude zase hrát. „Nabídek mám hodně a moc se na všechno těším. Jen to nezakřiknout,“ dodala Šafránková, která je zase plná energie.

Proč nejsou peníze na pohádku se Šafránkovou?

Herečka se velmi těší na roli královny, kterou by si měla dokonce po boku svého manžela zahrát v připravovaném filmu režiséra Jana Budaře Princ Mamánek. Ačkoli má začínající režisér slavné herce a dobrý námět, potřebné peníze na natáčení mu však stále chybí. „ Prý se začne točit nejdřív napřesrok. My se na to s manželem, pokud to vyjde, ale opravdu moc těšíme,“ dodává s úsměvem herečka. To vážně nikdo nezafinancuje film s Šafránkovou? Co Němci, že by už zapomněli na milovanou Popelku?

Voříšková má za úkol hrát jako Libuška

Zatím se herečka alespoň vrhla na dráhu herecké koučky. Předává totiž své umění mladé herečce Tereze Voříškové. Mladší kolegyni připravuje Libuška na film Jana Svěráka Po strništi bos, který dějově předchází oblíbené Obecné škole, kde Šafránková hrála roli maminky. „Je to pro mě strašně důležité. Nejen to, že jsem se s ní osobně setkala, sedly jsme si spolu, povídaly a řekla mi spoustu věcí, které mi moc pomohly, ale hlavně se ji snažím nakoukat a dívám se na všechny filmy, ve kterých hrála,“ řekla Tereza o setkáních s hereckou legendou. Jan Svěrák totiž po Tereze chce, aby gesty a mimikou svou předchůdkyni věrně připomínala.

Horečná aktivita Libuše Šafránkové všechny potěšila, jen doufejme, že si herečka uvědomuje, že jí chybí velký kus plic a že by se přece jen měla šetřit, rádi bychom ji v Budařově pohádce opravdu viděli. A to prý ještě bude točit i se synem, Josefem Abrhámem mladším… Opatrně, paní Libuško.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace