Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co všechno jste nevěděli o burkinách a báli jste se zeptat; v Evropě velký spor o svobodu, v Africe nový módní hit. A zatím v Praze… živý vembloud na Staromáku a co z toho povstalo. TÝDEN V OBRAZECH

24.08.2016
Co všechno jste nevěděli o burkinách a báli jste se zeptat; v Evropě velký spor o svobodu, v Africe nový módní hit. A zatím v Praze… živý vembloud na Staromáku a co z toho povstalo. TÝDEN V OBRAZECH

Foto: Markéta Vančová

Popisek: V tuniském rezortu bylo asi pět Čechů, Rusů jak švábů (také se tak chovali) a spousta muslimů a muslimek, které u bazénu předváděly všechny možné střihy a barvy burkin.

Středa 24. 8. kolem druhé odpoledne. Počasí slunečné a teplé, stejně jako v Tunisu, z něhož jsem se právě vrátila, jen ty palmy chybějí. A kde jsem podnikla velký výzkum na téma burkini. To jsem ještě netušila, že zatímco já trávím čas zavřená v hotelovém rezortu – jediný výlet do blízkého městečka Monastir, údajně pěkného a historického, ukáže africký Chánov jak vyšitý, špína, bordel, smrad, jediné relativně uklizené místo bylo mauzoleum s mrtvým prezidentem, takže jsme nakoupily koření a do dvou hodin byly šupky zpátky; francouzští policajti v té době nutí násilím na plážích svlékat se muslimské ženy. Trochu mi to připomnělo Četníky, vzpomínáte, jak De Funés v Saint Tropéz honil nudisty? Je to zhruba stejná pitomost. V Česku to vyvolalo mediální bouři, jak nás muslimové již připravili o kousek naší svobody nosit si, co chceme (jak pravil JXD), a tak podobně. Moje téma je ale nepolitické. Coby jednočlenná módní policie na výjezdu jsem zjistila, že burkini objevily elastan!

Den Trifidů, poznamenal si k této aktuální fotce scenárista Marek Dobeš...

 

Jak být sexy po muslimsku

 

Jak už jsem psala, nabídka se vždy přizpůsobí poptávce, takže burkini objevily kromě barev a vzorů také elastan. Některé dámy byly v Tunisu sice zahalené od hlavy až po paty, ale přesto jim bylo vidět kde co.

 

Vzory jsou nepřeberné, jak vidíte, existuje i military varianta.

 


Pečlivě jsem si je prohlédla. Burkini se sestávají ze čtyř částí. Elastický roláček nahoru, dolů legíny, přes to barevné šatečky více či méně vypasované a do barvy čepička, někdy i s kšiltem. Jsou to prostě plavky, jen trochu rozměrnější a členitější. „Burkini nejsou sexy," prozradil mi jeden tuniský chlapec u večeře svůj názor. OK, ale holky je tam opravdu nosí. P. S. Velké díky celníkovi, který velkoryse na Letišti Václava Havla přehlédl našich šest duty free kartáčů. My totiž velkoryse přehlédly nařízení, že vozit se smí jen jeden kartón cigaret na osobu.

 

Průser na Staromáku

 

 

Konvičkovci uspořádali big protimuslimskou akci na Staromáku. Jindy poklidné, trochu melancholické výročí Srpna tím získalo poněkud kabaretní nádech, dovlekli tam, bůh ví, kde ho vzali, i živého velblouda... „Ty vole, tohle nevymyslíš. Čeští političtí aktivisté udělají happening ve formě teroristického útoku v prostoru, kde není žádný český volič. Zahraniční turisté se rozprchnou, protože, chudáci, nevědí, že v Čechách si děláme prdel úplně ze všeho. Pak přiletí košer restauratér, točí videa a chce se prát. Policie odvede účastníky, které svým hlasitým zvukovým projevem telefonicky vysvobodí Klára Samková. Další den probíhá nepřetržité mediální bukake, které bude zajisté završeno ve večerních Událostech, komentářích. O akci referují média od USA po Ruskou federaci," okomentoval to na Facebooku editor Parlamentních listů Jarda Polanský.

 

„Me sere, ze mira absurdity toho, v cem zijeme proste neni dostatecna. Kdyby to bylo dotazene, pristaly by na Staromaku dva vojenske vrtulniky americke armady, Konvicku by nalozily, odletely by s nim na Guantanamo, kde by se pak tri roky snazil mezi pokusy nadechnout se pri waterboardingu svoji roztomilou anglictinou vysvetlit nejakemu cernochovi, ze je "Martin from Prague". V produkcne mene narocne verzi ho proste mel dneska okamzite po prijezdu na Staromak vybombardovat americky dron (a jako collateral mohl vzit par segwayu). V obou verzich bych pak trval na tom, aby to bylo bylo kreslene. Dokud se realne udalosti nebudou odehravat takhle, bude zivot v tehle zemi porad spise frustrujici," projevil opačný názor tamtéž Luděk Staněk. A mě by nejvíc zajímal ten velbloud. Kde se tam xakru vzal, ještě ke všemu takhle pěkně vystrojený? Investigativci, pátrejte!

 

Politici zamlada, trochu kultury a pes

 

To se žení Zdeněk Bazének Škromach...

 

 

Miloš Zeman míval tak husté vlasy, že připomínaly paruku Jeníka z Prodanky.

 


 

Vzpomínáte na proslulou véčkařku Kristýnu Kočí? Nyní Kristýna Mertlová podniká v seznamkovém byznysu a léto tráví s manželem výlety, třeba jako zde, ve Dvoře Králové na safari.

 

Tahle fotka se mi prostě jen děsně líbí. Je na ní dýdžejka IM CYBER.

 

Ještě donedávna ´kníže bulvárních hyen´ Petr Novotný, letní model. Ten se na svém Facebooku kromě Marka Víta, s nímž vede již léta válku, zabývá i Mistem Gottem a jeho ženuškou: „Stranou její obětavé péče, bavím se mediálně: Drobný je samozřejmě kokot, ale tady se zviditelňuje smysluplně .. Tohle by kamarádka Karla Bílá nikdy Ivaně nevmetla .. Jen Ivana doopravdy ví co, komu a zda vůbec Mistr vzkazuje ... on něco i může říct sám, ale pouze pokud ona to odsouhlasila, když už výrok sama neformulovala... smutný je to ... bývalo to desítky let jinak, Karla si pro jeho přístup vážili a váží všichni v branži, od prvního do posledního... Ivany si neváží nikdo ... den po jeho smrti, až Ivana nebude potřeba coby jediný přistup k němu, to myslím dostane pocítit i od do té doby logicky loajálních redakcí..... nedůstojné je to...ten už tutově nemá doma přistup k síti, nebo jen o nedělích a za dobré chování ..." Tolik insider.

 

V Milkovicích se konal tradiční Kozí mejdan. Zahrál i reunion Primitives Group po padesáti letech. 

 

A první český parlamentní pes (po vzoru první dáma, první pes), kterého sledujeme: Vestík poslance Komárka. O vhodnosti ´nápoje´ pro dosud nedorostlé štěně si udělejte názor sami. Co na to čeští hostinští, je TOHLE v pořádku?!  

 

Zemětřesení v Itálii

Je to tragédie. Střední Itálii po ničivém nočním zemětřesení zasáhly teď odpoledne další následné otřesy. Počet obětí zemětřesení mezitím vystoupal na 63. Uvedla to italská agentura ANSA, ačkoliv úřady zatím potvrdily 38 mrtvých. 

Italsky se zemětřesení řekne terremoto. „Zasíláme vyjádření k dnešnímu zemětřesení v Itálii. Českým turistům v Itálii u Jaderského moře nehrozí žádné nebezpečí.  Někteří turisté pobývající v kraji Marche v noci pocítili pouze mírné chvění. Na základě informací od českých delegátů cestovních kanceláří v Itálii, se kterými jsme se spojili dnes ráno, zaznamenali čeští turisté, pobývající v kraji Marche, v brzkých ranních hodinách pouze mírné chvění. V ostatních částech Itálie zemětřesení vůbec netušili a dozvěděli se o něm z médií či od svých příbuzných v ČR. Nemáme informace, že by byl někdo z Čechů nacházejících se v turistických střediscích na jaderském pobřeží Itálie zraněn. Klienti cestovních kanceláří nerušeně pokračují v dovolené. Vzhledem k tomu, že se destinace u moře nacházejí na písčitém podloží, které tlumí otřesy, jsou oblasti vyhledávané turisty seizmicky bezpečné. Jedná se o lokální problém ve vnitrozemí, jež není turistickým cílem. Přeji pěkný a úspěšný den, Kateřina Petříčková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA),“ dorazilo mailem dopoledne. No, taky přeju pěkný a úspěšný den.

 


Volební kampaň na podzimní krajské volby se dostává do horké fáze. Asi vás nepřekvapí, že tuto fotku sdílel na FB Ferri z ODS. Jo, ta sjednocená pravice... 

 

A co na závěr? Co jiného než krchov. Objektivem Kateřiny Kairy Hrachovcové - Herčíkové vypadá romanticky. Jen nezapomeňte, že je zakázáno si cokoliv bráti do hrobu.

 

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová