Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalá pařmenka a královna divokých večírků se nečekaně proměnila v šílenou biomatku. S kým chodila před Liškou? A proč vyměnila kariéru zpěvačky za usedlé violoncello? Víme vše

24.08.2016
Bývalá pařmenka a královna divokých večírků se nečekaně proměnila v šílenou biomatku. S kým chodila před Liškou? A proč vyměnila kariéru zpěvačky za usedlé violoncello? Víme vše

Foto: ČT

Popisek: Herečka a zpěvačka Bára Poláková v pořadu Všechnopárty

Báru Polákovou znají asi všichni, minimálně kvůli její písni Nafrněná, která se stala absolutním hitem. A většina národa asi také zaznamenala, že loni porodila dceru jménem Ronja, prý podle oblíbené dětské knížky. Otcem je Pavel Liška, Bářin momentální partner. Oba ale mají za sebou bouřlivou vztahovou minulost.

Liška už byl dokonce i ženatý s herečkou Kristýnou Liškou Bokovou, dcerou disidenta Johna Boka, má i syna Šimona Samuela. A před Kristýnou chodil dlouho s další herečkou, Táňou Vilhelmovou, pár spolu několik let dokonce žil. Jenže jak Kristýna tak Táňa byly Pavlovi nevěrné, a tak vztahy, na které herec přísahal coby na osudové, skončily jeho zlomeným srdcem. Asi proto vztah s Polákovou tak dlouho tajil veřejnosti.

Vztahy a nevěry Báry Polákové

I Bára už má leccos za sebou. Dlouhé roky žila s hercem Tomášem Měcháčkem, známým z reklamy na AirBank (ten hodný a ochotný bankovní úředník, u kterého jde vše s úsměvem, to je on), se nímž se podílela i na výchově jeho syna Nikoly. Vztah ale skončil rozchodem, prý také kvůli nevěře – jenže z Bářiny strany. Neměl by se Pavel Liška bát? Po rozchodu s Měcháčkem byla Poláková vídána s různými muži včetně svého kolegy z muzikálu Lucie Patrika Děrgela, vše ale bylo jen zástěrkou, která měla novinářům ztížit identifikaci toho pravého – a tím už v té době byl právě Pavel Liška.

S Ivanou Chýlkovou v klipu k hitu Nafrněná

S Ivanou Chýlkovou v klipu k hitu Nafrněná

Je z Nafrněné biomatka?

Jak moc se bláznivá Bára změnila mateřstvím? Zdá se, že se z ní stala typická biomatka. „Víc přemýšlím nad praktickými věcmi. Od všelijakých přípravků na cokoli přes druhy chlebů až po rozmýšlení každý večer, co musím vyprat na druhý den, aby mi to nechybělo. Pomalu mi dochází, že já už jsem ten rodič,“ říká herečka v rozhovoru pro časopis Marianna. „Mnohem víc se zamýšlím nad světem kolem nás, z čehož mám často depku, bude to asi tím, že mám na přemýšlení mnohem víc času. Před tím jsem byla v takové bublině.“

Dřív chodila spát ve čtyři ráno, teď řeší plenky

A jak vychovává dceru? „Zkouším s ní třeba bezplenkovou metodu, je to hrozná sranda, když se to podaří. Plínky jsou vlastně taky důsledek zrychlování a zjednodušování. A i když se tvrdí, že jsou pro miminka neškodné, já těm ropným spoďárům nějak nevěřím, vždyť to není prověřené časem. Tak mám látkové,“ říká herečka. Vždycky ovšem takhle uvědomělá nebývala. „Dost jsem pila, kouřila a pařila. Nikdy jsem nebyla nějaký velký pijan, ale o žádné extra zdravé životosprávě nemůže být řeč, když jsem třikrát do týdne chodila spát ve čtyři ráno. Teď jsem šťastná, že jsem si to všechno srovnala. Tou jógou a jídlem jsem se to vždy snažila dohnat,“ přiznává Bára.

Jméno pro křečka

A jak došlo na jméno Ronja? To prozradil Liška v pořadu 7pádů Honzy Dědka. „Původně se měla dcera jmenovat úplně jinak. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jak ji pojmenovat. Byl jsem zastáncem to neřešit,“ vzpomínal herec. A vzápětí přišel s kuriózním vysvětlením: „Křečkovi taky člověk nehledá jméno, než si ho jde koupit, ale až když ho vidí, a pak vás něco napadne – podle toho, jaký z něj máte pocit,“ popsal své trable s vymýšlením jména. „Ronja byl takový bláznivý nápad. Když jsem ji poprvé spatřil, věděl jsem, že je to Ronja,“ dodal táta Liška. No, mohlo to být i horší.

S partnerem Pavlem Liškou

S partnerem Pavlem Liškou

Točí s Krobotem

V současné době je na mateřské Pavel Liška, Bára totiž točí, dostala nabídku, jaká se neodmítá. Oslovil ji režisér Miroslav Krobot s nabídkou na roli ve svém novém filmu Kvartet. Příběh vypráví o čtveřici mladých hudebníků, kteří se připravují na koncert svého kvarteta. Různorodé hrdiny spojuje láska k hudbě a touha po štěstí. Problém je do jisté míry v tom, že pro každého z nich znamená štěstí něco jiného. Vedoucím kvarteta je Robert (Lukáš Melník), který se nedokáže odvázat a často podléhá své manipulativní matce, dalším členem kvarteta je Robertova atraktivní a poněkud nevyrovnaná partnerka Simona (Barbora Poláková), která nabourává Robertův životní řád. Třetí je zábavný Tomáš (Jaroslav Plesl), jenž přitahuje neobvyklé situace a působí nezrale, a nakonec o něco starší a introvertní ‘Funés‘ (Zdeněk Julina), libující si v historii.

Film se v současné době natáčí v Olomouci, a tak Bára pendluje mezi Prahou, kde bydlí, a Moravou, kde natáčí a učí se hrát na violoncello, tedy předstírat, že hraje na violoncello. A Pavel Liška drncá s kočárkem a doufá, že se matka jeho dcery nezakouká do jiného jako jeho předchozí partnerky.

Čtěte také:

Mají vlastenecké řeči, ale daně platí Petra Kvitová a spol v monackém daňovém ráji! Jsou ‘naši‘ olympijští tenisté vážně takoví pokrytci?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová