Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

První žena mu zahýbala, druhá skrývá smutné tajemství a tatínek si rád přihne. Co všechno má za sebou herec, který studoval v semináři a snil o kněžské profesi? A kvůli komu porušil celibát?

17.08.2016
První žena mu zahýbala, druhá skrývá smutné tajemství a tatínek si rád přihne. Co všechno má za sebou herec, který studoval v semináři a snil o kněžské profesi? A kvůli komu porušil celibát?

Foto: Facebook

Popisek: Původně mělo být všechno jinak, vážná nemoc ale nakonec přivedla před kameru otce a syna Švehlíkovy

Ještě před pár lety byl populární herec, sympaťák David Švehlík, doslova na dně. Opustila ho životní láska Jitka Schneiderová i s malou dcerou Sofií, měl neshody s otcem, hercem Aloisem Švehlíkem, role se taky zrovna nehrnuly. Teď se ale zdá, že je z něj nový člověk. Má novou ženu, novou image a velkou roli – víme, co ho přesto trápí!

Když si David Švehlík před rokem bral za ženu krásnou tmavovlásku Vendulu, nikdo o ní nic nevěděl. Novinářům z Aha se ale podařilo zjistit, že pracuje jako učitelka na prvním stupni – a prý je v základní škole na pražských Vinohradech velmi oblíbená. Manželovi evidentně moc vyhovuje, že nemá s herectvím vůbec nic společného. David s Vendulou žijí spokojený život, který se jim navíc povedlo zpečetit pohádkovou svatbou v okruhu nejbližších, a navenek je nic netrápí. Jenže opak je pravdou. Mezitímco pár prožíval jedno z nejhezčích životních období, měl už za sebou smutnou událost. „Vendulka byla těhotná, ale něco se pokazilo a ona potratila. Byla to pro ni obrovská rána a trápí ji to dodnes. Teď se o potomka opět pokouší,“ rozpovídala se o trápení Švehlíkové dobrá přítelkyně. Ta také potvrdila, že se Vendula snaží přes všechno zlé přenést a David je jí velikou oporou, i když sám už jedno dítě má.

První láska i první milenka zkrachovalého teologa

Dceru Sofii z předchozího manželství s herečkou Jitkou Schneiderovou ale nevídá tak často, jak by rád, s její maminkou totiž zrovna dvakrát nevychází. Nemůže jí totiž zapomenout, že hledala zkušenějšího a lépe zajištěného muže, než byl její manžel, a podvedla ho s podnikatelem Davidem Císařem. Švehlík údajně dost dlouho o poměru své ženy nic netušil, i když jezdila s milencem do hotýlku ve Špindlerově Mlýně. Také Císař kvůli nevěře opustil rodinu, měl ženu a dvě děti. Pro Davida byla zrada Schneiderové o to větší rána, že herečka byla jeho první velkou láskou, a dokonce i první milenkou. Původně totiž studoval teologii a dodržoval celibát.

S dcerou Sofií

S dcerou Sofií

Tati, měl by ses krotit!

Současně se kromě manželství hroutila i další Davidova jistota – vztah s otcem, hercem Národního divadla Aloisem Švehlíkem. Davida totiž trápilo, že tátovi chutná alkohol. Když se ‘zlinkoval‘ po premiéře filmu Alois Nebel, David ho sice bránil před fotografy, ale pak mu vyčetl: „Přepísknul to, měl by se krotit!“ Marně. Zakrátko Švehlík senior boural poblíž své chaty na Domažlicku s 1,35 promile alkoholu v krvi, a vyfasoval za to dokonce u soudu podmínku. A syn kvůli tomu opět velmi trpěl, dokonce s otcem na čas přerušil kontakty.

Naplněný americký sen

Nyní se zdá, že se vše obrací – manželství se Schneiderovou je zapomenuto a s otcem se David potkal před kamerami. Hrají totiž stejnou postavu! V historickém seriálu Já, Mattoni si ‘střihnou‘ hlavní postavu, David zamlada, Alois jako staršího. A oba o Mattonim mluví jako o roli, která má smysl. „Baví mě díky rozporuplnosti. Sympaťák, ale dělá věci, které se vám úplně nelíbí. To je daň jeho byznysu. Musíme ale brát v úvahu, že scénář vychází z knihy Dravec Mattoni, kterou jsem samozřejmě četl. Pracuje například s tím, že Mattoni pocházel z velmi chudých poměrů, musel se vydrápat nahoru. Ale je to legenda, ne faktografie. Obraz chudáka, který se vypracuje v jednoho z nejbohatších mužů, takový naplněný americký sen. Má komplikovaný vztah se ženou, musí překonat spoustu překážek, ale svého snu se vzdát nedokáže,“ popisuje svou postavu Švehlík.

V seriálu Já, Mattoni

V seriálu Já, Mattoni

Mattoniho měl původně hrát Bartoška

A jak se mu hraje mladší já svého otce? „Mattoniho ve zralém věku původně hrál Jiří Bartoška. Pokoušeli jsme se proto nalézt nějaké znaky pro Mattoniho typické, které by nás dva sjednotily nejen na základě stejného jména. Jasná byla barva očí. Jiří má hnědé oči, já modré, musel jsem proto nosit hnědé čočky. Pak jsme našli gesto, které bychom v určitých situacích opakovali. Když ale Jiří musel ze zdravotních důvodů skončit, bylo docela jasné, kdo bude hrát mě staršího. A už se nic hledat nemuselo,“ usmívá se David.

‘Mladý‘ Švehlík se evidentně dal do kupy, srovnal si osobní život i vztahy v rodině, a navíc si pořídil novou image, která mu dost sekne. Ostříhal vlasy a nechal si narůst vousy – konečně vypadá na svůj věk (44 let), navíc mužněji a drsněji, což se jeho fanynkám jistě zamlouvá. Teď mu ještě přejme, aby klaplo i druhé dítě!

Čtěte také:

Kráska v nesnázích. Atraktivní herečku trápí prokletí slavného hereckého rodu Preissových, děsivé deprese. Manžela zachránila od sebevraždy doslova v poslední minutě

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace