Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hluboké oči, plné utajeného smutku, zlomené srdce: Jsem stále singl, ale věřím, že na mě čeká láska, tvrdí Klára Issová. Jeden její vztah zkolaboval na matince, velkou lásku jí přebrala sestřenice; jak to má teď?

16.08.2016
Hluboké oči, plné utajeného smutku, zlomené srdce: Jsem stále singl, ale věřím, že na mě čeká láska, tvrdí  Klára Issová. Jeden její vztah zkolaboval na matince, velkou lásku jí přebrala sestřenice; jak to má teď?

Foto: KVIFF

Popisek: Klára Issová ve Varech

Krásná herečka prostě nemá štěstí – jak na chlapy, tak na kamarádky. A když je ta kamarádka ještě navíc vlastní sestřenice, je to ještě horší. Před šesti lety totiž byla Klára Issová šťastně zadaná, s Davidem Ondříčkem, tvořili pár snů, na červeném koberci i v civilu jim to slušelo, byli spolu čtyři roky – jenže pak Klára Ondříčka představila své o dva roky mladší sestřenici. A to neměla dělat. Ti dva, Martha Issová a režisér David Ondříček, spolu totiž začali chodit.

Dnes má Martha s Ondříčkem čtyřletou dceru Františku, Klára ale podraz své sestřenice nese stále velmi špatně. Tak špatně, že malou Františku viděla jen jednou, kdy se s Marthou potkala náhodou na ulici. Na kafe spolu sestřenice hned tak asi nezajdou, jediná událost, kde byly viděny, jak spolu mluví, byl pohřeb Davidova otce, oscarového kameramana Miloše Ondříčka.  A není co se divit.

Pro Jane Fondovou byla vyžírka z Východu

David byl partner snů a navíc pro Kláru Issovou partner po dlouhé době, kdy byla sama. Předchozím přítelem byl o pěkných pár let dříve americký herec Troy Garity, syn slavné herečky Jane Fondové. S pohledným tmavovlasým Američanem se Klára potkala v roce 2000, kdy spolu v Praze točili film Bohémové, pojednávající o čem jiném, než o lásce mladého Američana a krásné Češky. Film sice propadl, vztah ale chvíli vydržel. Ti dva spolu dokonce odjeli do Států, kde Troy údajně Kláru představil mamince – jenže té se podezřelá Východoevropanka údajně moc nezamlouvala, bála se, že jde jen o zlatokopku, co se touží vetřít do známé rodiny. A tak česko-americká romance záhy skončila.

Její křehké krásy využívají filmaři. V pohádce Anděl Páně hrála panenku Marii...

Randí s kamarádkou?

Od té doby se Klára objevovala jen po boku různých kamarádů, dalším opravdovým vztahem byl právě až ten s Davidem Ondříčkem, který jí ale vrazil pomyslný nůž do zad. I tak je to ale už několik let. Není čas vše uzavřít a jít dál? Krásná Klára ale zřejmě zanevřela na muže. Stále častěji je viděna s kamarádkou Janou. Nedaly bez sebe ránu na karlovarském festivalu, teď spolu dokonce prý letěly na dovolenou.

Princové na bílém koni neexistují

Proč podle Kláry vztahy nefungují? „Lidé si dělají představu o tom, jaký by ten člověk měl být, a to není dobré. My ženy hodně sníme o princi na bílém koni. Ale oni neexistují. Všechny ty romantické filmy jsou super, ale jsou to opravdu jen filmy. Člověk by si měl najít někoho, s kým mu bude dobře a s kým má stejné vidění světa, aby si mohli porozumět. Když mezi nimi jsou ohromné rozdíly, chtějí toho druhého měnit, protože si myslí, že jeho způsob a názor jsou lepší. A to je chyba. Protože ten druhý se bude zákonitě cítit blbě. Měnit druhého? To je záhuba. Ale i to, co říká paní Šiklová, tedy chválit, chválit, chválit, to je taky záhuba,“ říká zahořkle herečka.

Typově je podobná Audrey Hepburn

Když mě chlap naštve, pošlu ho někam

Nehodlá se prý přizpůsobovat. „No pardon, ale pokud budu žít s tupcem, který mi nepomůže vynést koš, tak mu mám říct, že je úžasný a ať ho vynese? Sorry, ale po pár letech mě to tak naštve, že ho pošlu rovnou někam. A nebudu se s ním párat. Lidi si musejí říct, co jim vadí, vyříkat si to a něco s tím udělat. Pokud to nejde nebo nechtějí, dobře. Ale na rovinu! Ne žádné hry! Ty nesnáším! Oblafnout chlapa tím, že se budu nějak chovat? To ne. Spousta chlapů to ale tak chce,“ rozčiluje se temperamentní Klára. Jižanské kořeny se prostě nezapřou.

Vývoj se nedá zastavit!

„Přesto si ale myslím, že je dost inteligentních chlapů, kteří vnímají ženu úplně jinak. V dnešním světě za banality moc chválit nejde. Já vím, že nám muži vyčítají emancipaci. Ale, kurňa, celý svět se mění! Všichni se měníme! Vývoj je vývoj, nedá se zastavit,“ chrlí ze sebe v rozhovoru pro Novinky.cz. „Lidi před sto lety žili jinak, než žijí dnes. Ženy neměly na starosti nic jiného než domácnost. Nebyly pračky, mikrovlnky, školky. Žena se starala o celou rodinu. Celý den měla co dělat a neměla vůbec čas přemýšlet nad něčím jiným. A muž se šel starat ven. Jenže svět se změnil za strašně krátkou dobu. A dost zásadním způsobem. Proto je ve všem takový chaos. Lidi jsou hloupí, že to chtějí dávat za vinu jednomu nebo druhému. Ženy nadávají na chlapy a chlapi na ženský. A dokud obě strany nepochopí, že to takhle nejde rozhodnout, chaos neskončí,“ říká rezignovaně.

Ona sama se možná rozhodla celou situaci vyřešit tak, že se na chlapy vykašlala úplně a randí teď s „kamarádkou“ Janou. Anebo možná stále čeká na prince na bílém koni a doufá, že do třetice všeho dobrého jí to vyjde. Momentálně ji ale prý nejvíc zajímá vše duchovní, jóga, karma, čakry a také zdravá výživa, prý je ortodoxní vegankou – že by příklonem k duchovnu maskovala vnitřní nejistotu a nespokojenost s tím, že je pár let před čtyřicítkou sama, když stejně staré herečky už mají dvě tři děti (o sestřenicích nemluvě)?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová