Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kráska v nesnázích. Atraktivní herečku trápí prokletí slavného hereckého rodu Preissových, děsivé deprese. Manžela zachránila od sebevraždy doslova v poslední minutě

13.08.2016
Kráska v nesnázích. Atraktivní herečku trápí prokletí slavného hereckého rodu Preissových, děsivé deprese. Manžela zachránila od sebevraždy doslova v poslední minutě

Foto: ČT

Popisek: Martina Preissová

Půvabná herečka Národního divadla vystupovala během své kariéry pod třemi jmény. Původně se jmenovala Martina Stehlíková, pak se provdala za dirigenta Romana Válka a v herecké branži se prosadila pod jménem Válková. Nyní působí v činohře Národního divadla jako Martina Preissová. Podruhé se totiž provdala za svého kolegu Martina Preisse, syna známé herecké dvojice Jany a Viktora Preissových.

Ale ani tento svazek není idylický.  A nebyl od začátku. Když se totiž  Martina s Martinem potkali při společném angažmá v Národním divadle, od začátku čelili nepříjemnému zájmu médií o jejich soukromí. A to kvůli podezření, že spolu mají poměr. Zpočátku jej usilovně popírali a tvrdili, že jejich vztah je pouze kolegiální a přátelský, především kvůli tomu, že oba svazovala dosavadní manželství.  Martin později připustil, že po třinácti letech soužití s manželkou Klárou došlo k partnerské krizi. Nakonec ale svůj vztah legitimizovali, vzali se a mají spolu dva syny.

Jeden problém za druhým

Bohužel však je jejich další manželství poznamenáno Martinovými depresemi, kvůli nimž se údajně  předloni pokusil o sebevraždu. Bulvární média v této souvislosti připomněla, že své problémy často řeší s pomocí alkoholu. V jeho osobním životě i kariéře se nakumulovalo několik krizových situací. Těžce se vyrovnával s tím, že mu v Národním divadle neprodloužili smlouvu, zatímco manželka Martina jeho členkou zůstala a úspěšně pokračovala ve své kariéře. Kromě divadelních rolí na sebe výrazně upozornila v televizních seriálech, v nichž hrála postavy atraktivních, osudových žen, například v pokračování legendární Nemocnice na kraji města. Televize Nova nyní reprízuje seriál Redakce, v němž opět hraje nepřehlédnutelnou krásku.

Když se nedaří, tak se nedaří

A Martinově sebevědomí nepřidalo, že se mu příliš nedařilo ani v podnikání při provozování vlastní vinotéky, ani ve funkci zastupitele v Kunraticích, kde žije. Když se uchyloval k pití stále častěji a dokonce pod vlivem alkoholu způsobil autonehodu, Martina se  s tím nehodlala smířit. V ostré hádce mu dala najevo, že pokud se chce „uchlastat“, tak ať se jde rovnou oběsit do lesa. Zareagoval na to údajně tak, že odešel do lesa s nožem.  Naštěstí si díky včasnému zásahu  manželky, která zalarmovala záchranku, nic neudělal a naopak nastoupil na  léčení na psychiatrii.

Zrádné geny

Do jisté míry mohou za Martinovy psychické problémy geny, depresemi totiž trpí i jeho rodiče, především matka Jana. Podle jejích kolegů se jako jedna z našich nejkrásnějších hereček těžce smiřovala se stárnutím a stěžovala si, že už se na sebe nemůže ani podívat.  V poslední době zápasil depresemi i Viktor Preiss, jeden z vůbec nejpopulárnějších herců u nás. Letos se rozhodl ukončit svoji  více než třicetileté  angažmá ve Vinohradském divadle. Přiznal se, že ho opouští fyzické i psychické síly a potřebuje si odpočinout. Deprese nejsou u umělců ničím výjimečným. Krutě poznamenaly například život legendárního Miloše Kopeckého nebo Vlastimila Brodského, ze současných herců sužují Kláru Trojanovou či  Oldřicha Kaisera. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace