Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Naše domácnost je harém, i když tam nejsou všechny jeho ženy fyzicky přítomné; nesu to těžce, přiznávám… O životě s géniem a děvkařem Saudkem, který z uťáplé obtloustlé holky udělal dámu

28.07.2016
Naše domácnost je harém, i když tam nejsou všechny jeho ženy fyzicky přítomné; nesu to těžce, přiznávám… O životě s géniem a děvkařem Saudkem, který z uťáplé obtloustlé holky udělal dámu

Foto: ČT

Popisek: Pavlína Saudková v pořadu 13. komnata

FOTO Novinářka Pavlína Saudková nese jméno slavného fotografa Jana Saudka teprve dva roky. Po desetiletém vztahu, ve kterém nechyběly děti, se před dvěma lety vzali na velvyslanectví v Pekingu. Loni v lednu se jim narodilo třetí dítě. Jaké to je, být další paní Saudkovou? O životě s géniem a děvkařem vyprávěla ve 13. komnatě na ČT.

„Byl jsem před lety na rozhovoru v rádiu, kde ona v té době hlásila zprávy, a tam jsem si jí všiml poprvé. A tehdy mne dáma velmi zaujala,“ prozradil magazínu Aha! TV Saudek. Hodková v té době pracovala jako moderátorka ranního vysílání rádia Frekvence 1. Její druhou prací ale bylo psaní článků. A když se krátce po setkání v rádiu vypravila za Janem na rozhovor, byla ruka v rukávě. „Tenkrát jsem ho brala jako objekt novinářského zájmu, ale nakonec z toho vznikla velká láska,“ vzpomíná na seznámení před dvanácti lety Pavla, která se novinařině věnuje dodnes.

Nestačím mu ani při chůzi, natož při sexu

Jan Saudek je o 45 let starší. Jaké to je, žít s o tolik starším mužem? „Já nestačím jemu. Ničím, dokonce ani při chůzi. A sexuální apetit má opravdu veliký. Někdy chce sex i několikrát za den. Jana ženské vůně nabíjí. To je asi to, co ho žene dopředu a co dobíjí jeho baterky a bez čeho by to vůbec nebyl on,“ říká Pavlína.

Kdyby mu usekli ruku, doroste

I tak ale musí počítat s tím, že bude mladou vdovou. „Občas si to oba připouštíme. Když se nám narodil Matěj, Jan říkal, že pro život dítěte jsou nejdůležitější první dva roky, takže by chtěl vydržet aspoň ty dva roky. Loni se nám narodilo třetí dítě, tak tu třeba bude kvůli dětem ještě dalších dvacet let.“ Děti byly všechny počaty přirozeně. „Mě skutečně nikdo v Centru asistované reprodukce potkat nemohl. Jan je prostě zázrak. V dětství měl například dvakrát těžký zánět jater. Lékaři mu zakázali pít, což samozřejmě nedodržuje, ale na poslední kontrole mu lékařka říkala, že jeho játra vypadají naprosto zdravě. Myslím, že kdyby mu usekli ruku, že mu zase doroste,“ směje se poslední paní Saudková.

Je prý citlivý a zranitelný

Zná jiného Jana, než kterého zná veřejnost. „Stejně staří kluci mi nikdy nic neříkali a u Jana se pospojovala spousta úžasných maličkostí. Je prostě výjimečný. Navenek se tváří úplně jinak, než jaký si myslím, že ve skutečnosti je. Když jsme spolu v soukromí a přestane si hrát na bonvivána a svůdce žen, je velmi citlivý a hodně zranitelný,“ tvrdí Pavlína.

Dědeček je o patnáct let mladší než otec

Jak reagovali rodiče, že si dcera začala s o tolik starším mužem? „Mamince jsem se to napřed ostýchala říct, ale reagovala skvěle: „Jestli jsi šťastná, nebudu ti do toho mluvit," řekla mi. Teď mi hodně pomáhá a užívá si roli babičky. I táta byl v naprosté pohodě. Teď před Vánocemi se přijel na vnoučka podívat. Je o necelých patnáct let mladší než Jan. Mamince je 58 a také by skoro mohla být Janovou dcerou. No a co,“ říká vzpurně novinářka.

Ve stejnou dobu s ním čekala dítě i jiná žena

Vztah ale není jednoduchý. Prošel vývojem od prvotní naivity, kdy jako mladá novinářka uvěřila, že Jan si vybral ji a konečně se usadil, přes obrovské rozčarování a deprese, když zjistila, že ve stejné době jako ona čeká s Janem dítě i jiná žena. „Nevím, jestli jsem byla tak hloupá - já mu věřila, že s těmi dalšími dámami skutečně nic nemá. A tenkrát to tak i mohlo být. Matěj má o šest měsíců mladšího brášku. Zkrátka ta dáma ho poprosila, že už jí je pětatřicet a že by chtěla Janovo dítě. Myslím, že ošolíchala jeho mužské ego; a ono to vyšlo. On tvrdí, že na druhé setkání,“ líčí kapitolu svého života, na kterou by nejradši zapomněla.

Přečetla jsem si to v e-mailu, vzpomíná Saudková

„Už dřív mi povídal, že jí nabízel dítě, ještě než jsem se objevila. Tenkrát ho odmítla. O jejím těhotenství jsem se dozvěděla bohužel z e-mailu. Vyřizovala jsem mu nějakou korespondenci, stál za mnou a já mu četla její dopis. Musím říct, že bych dala přednost nějaké snesitelnější formě sdělení než ty řádky číst. Ale stalo se.“ Jak reagovala? „Začala jsem bulet jako želva. Byla jsem v nějakém čtvrtém nebo pátém měsíci, takže zapracovaly i hormony,“ vzpomíná.

O všech nevěrách mi říká

Jan se jí dodnes svěřuje se svými milostnými avantýrami. „Bohužel nejsem z těch, které by nežárlily. Jan mi toho poví hodně, takže ta naše domácnost je vlastně něco jako harém, i když tam nejsou všechny jeho ženy fyzicky přítomné. Nesu to těžce. Sice nedělám scény, ale když přijde večer třeba po nějaké své zábavě, mám trochu problém s ním mluvit normálně. Možná by bylo lepší, kdyby přišel až ráno, já bych se odnaštvala anebo bych všechno zaspala a bylo by fajn,“ říká.

Nemám čas lítat za chlapama

„Říkám mu, že vlastně nemám zapotřebí všechno poslouchat. Ať si to klidně nechá pro sebe. Jan ale říká, že nevěra není to, co se stane a on to partnerce poví, ale nevěra je to, co zatlouká. A on tvrdí, že nezatlouká.“ Byla by sama schopna nevěry? „Jsem račice, která chce být u domácího krbu, starat se o rodinu, v noci si něco upéct, uvařit, vyžehlit, než lítat za chlapama,“ odpovídá. Navíc je známo, že Jan Saudek žárlí a jeho partnerky prostě mají jen jeho.

Bojím se pohlavních chorob

A tak Pavlína sedí doma a čeká, až se muž vrátí a co bude vykládat? „Je to paradox. Když je doma, nemůžu upéct a vyžehlit. Takže na jednu stranu jsem za jeho dýchánky ráda, ale na druhou stranu reaguji podrážděně. Je pravda, že by mi jeho další sexuální aktivity tak nevadily, kdybych nebyla tak ustrašená, že přinese domů nějakou nemoc. Je opatrný, ale samozřejmě jsou slabé chvilky, způsobené třeba alkoholem, kdy se může stát cokoliv a pak to už nepůjde vrátit zpátky. Tenhle strach ale přišel, až když jsem čekala Matěje. Asi souvisí s mateřským instinktem.“

Potřebuje být svobodný

Přesto ale Jana Saudka omlouvá. „Potřebuje být svobodný. Je bohém, umělec, který žije přítomným okamžikem a plánování mu nic neříká. Kdo by chtěl spoutat jeho svobodu, ten by ho ztratil.“ Jan Saudek je totiž opravdu mužem jejího života. Z uťáplé obtloustlé holky udělal dámu – tak jí mimochodem, stejně jako všem ženám, i říká.

Z puťky udělal dámu

„Dáma nemá moc sebevědomí,“ prohlásil prý, když ji poprvé viděl. „Ano. A on mi ho zvýšil. A teď už ho zase nemám. Moje sebevědomí totiž závisí dost na tom, co ukazuje váha. Vždycky jsem bojovala s tloušťkou. Během prvních dvou let s Janem při cvičení, běhání po lesích a po loukách jsem zhubla osmnáct kilo, tak to s mým sebevědomím bylo samozřejmě trochu lepší. Teď, když je i kvůli těhotenství těch 18 kilo zase zpátky a ještě nějaké kilo přibylo, je to horší.“

Shoď třicet čtyřicet kilo!

To by se mělo Saudkovi právě líbit, ne? „Barokní tvary má rád, ale když nedávno stál mezi dveřmi koupelny a pozoroval mě, pronesl památeční větu: „Kdybys shodila třicet čtyřicet kilo, tak by z tebe byla krásná ženská." Na jedné misce vah je to, co se mu líbí, a na druhé reprezentativnost a také moje zdraví. Když někam jdeme, chce, abych ukázala alespoň dekolt. A vzhledem k tomu, že stále kojím, je to i docela praktické. Ačkoliv zrovna včera mi spílal, že kojení dvouletého dítěte už vypadá dost divně.“

Občas bych chtěla normální život

Jaký je tedy život se Saudkem? „Protože nejsem stroj, samozřejmě se mnou emoce někdy mávají. Na druhé straně za ta léta už vím, že Jan má rád realitu trochu barvitější, než jaká ve skutečnosti je. Není to nuda. I když ta výhoda může být někdy i dost ubíjející, že bych ji tak na tři dny v týdnu klidně vyměnila za stereotyp všedního života,“ uzavírá Pavlína Saudková.

Mimochodem, slavný fotograf je ženatý počtvrté. Jednou se rozvedl a dvakrát ovdověl. S první ženou Marií má dva syny, Samuela a Davida. S druhou ženou, také Marií, má dceru Marii. S Petrou Šupovou má syna Jindřicha. Saudek má ještě dceru Karolínu a jeho další syn Lukáš spáchal sebevraždu. Často se uvádí, že má 12 dětí, ale fotograf sám s oblibou říká, že si přesný počet svých potomků nepamatuje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace