Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Teď je mu dvaasedmdesát, zdraví hapruje a role nejsou…. Smutný konec herce se sametovým hlasem Jiřího Klema, kterému to dávali diváci pěkně sežrat. Co nečekaného prozradil o natáčení Majora Zemana?

26.07.2016
Teď je mu dvaasedmdesát, zdraví hapruje a role nejsou…. Smutný konec herce se sametovým hlasem Jiřího Klema, kterému to dávali diváci pěkně sežrat. Co nečekaného prozradil o natáčení Majora Zemana?

Foto: MDP / Alena Hrbková

Popisek: Jiří Klem objektivem Aleny Hrbkové

Jeho hlasem mluví třeba komisař Moulin anebo padouch Darth Vader z Hvězdných válek. Na divadle celý život hrál velké figury, diváci si ho přesto pamatují jako záporáka hned ze dvou seriálů. A dávají mu to pěkně sežrat: Je to dobrák od kosti, přesto v televizi většinou hrál padouchy. Momentálně v televizi běží repríza seriálu Malý pitaval z velkého města, kde si zahrál pachatele s přezdívkou Včelař. A tehdejší diváci mu to dali pořádně sežrat. Pokřikovali prý na něj na ulici.

A co teprve, když hrál ve Třiceti případech majora Zemana hrubiána a surovce. „Nechtěli mi ani u řezníka prodat maso,“ postěžoval si po letech Klem Blesku. Režisér Jiří Sequens přidělil Klemovi roli špičkového fotbalisty Vondry, který se ale chová hnusně ke své ženě. Hrála ji tehdy Gabriela Vránová. Ten díl si asi pamatujete. Jmenoval se Romance o nenápadné paní - z pokladny na nádraží se ztratí lístky a fotbalista svou ženu, která je pokladní, kvůli tomu málem dožene k sebevraždě. A to se vážně nedělá.

Úraz z fotbalu

„Hned jsem pocítil následky. Manželka mě poslala na Vánoce pro maso a prodavačka mi ho napůl žertem napůl vážně odmítla prodat,“ vzpomíná Klem. „Ztratil jsem tehdy jako kvůli té roli agresivního neurvalce hodně sympatizantek,“ dodal herec. A navíc hrál fotbalistu a sám fotbal ze srdce nesnáší.  „V mládí jsem při kopané vběhl spoluhráči rovnou do rány. Od té doby mám problémy s páteří. Proto se koukám už jen na skutečně výjimečné zápasy, jinak fotbal raději vůbec nesleduju,“ svěřuje se Klem.

Zeman? Užili jsme si hodně srandy

Na natáčení Zemana ale jinak vzpomíná rád. „Užili jsme si hodně srandy. Vládla velmi kolegiální nálada a pohoda. A těší mě, že navzdory té dlouhé době jsou ještě naživu někteří pamětníci,“ usmívá se. Momentálně dvaasedmdesátiletý herec se do důchodu nechystá. Hraje v Městských divadlech pražských a rád by točil, role pro charismatického Klema ale nejsou. Proč? „To ví sám Bůh a potom možná někteří producenti a režiséři, co si na mě vzpomenou. Opravdu nevím, zatím nemám nic na stole,“ říká Klem, který tak cele žije divadlem. „Na jaře jsme měli premiéru Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Přijďte se po prázdninách podívat, je to ohromná legrace!“

Protivný otec Čenského

V televizi si naposledy zahrál loni v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnil otce postavy Jana Čenského. A zas to byl protivný dědek. Přitom ti, kdo Jiřího Klema znají osobně, ví, že jde o noblesního, vzdělaného pána.

Bojí se o manželku

V současné době mu dělá krom nedostatku práce starosti ještě jedna věc – zdraví. A to nejen to jeho.  „To, co můžu, zvládnu v chůzi a v akci, ale ona to má mnohem složitější. Tak nám držte palce,“ říká herec s tím, že koncem srpna by se snad mělo vše vyřešit. Paní Klemovou prý čeká složitá operace…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace