Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Evropská unie se proměnila v klub sebevrahů, k němuž není radno patřit. Ze současného marasmu však existuje cesta ven - zvolit politiky, kteří nám nebudou lhát, říká pořádně naštvaný analytik

25.07.2016
Evropská unie se proměnila v klub sebevrahů, k němuž není radno patřit. Ze současného marasmu však existuje cesta ven - zvolit politiky, kteří nám nebudou lhát, říká pořádně naštvaný analytik

Foto: Facebook

Popisek: Tomáš Haas

Analytik Tomáš Haas se obsáhle vyjádřil k situaci ve světě. Zdá se mu jaksi absurdní. Místo skutečných západních hodnot prý prosazujeme „socialisticko-zelené fantasie“, realisticky uvažující politiky označujeme za populisty, z agresivních úmyslů obviňujeme obklíčené Rusko, bagatelizujeme teroristické hrozby a ještě navíc podporujeme pučistickou vládu na Ukrajině. K tomuto Západu prý Haas patřit nechce.

„Absurdní spolek zemí, jejich občané, senioři, muži, ženy i děti jsou vražděni po desítkách, a jejich vládci a jejichž media nám říkají, že největší nebezpečí pro ně, pro nás a pro Evropu nejsou teroristé, kteří nás, Evropany, ve velkém vraždí. Nejsou to islamisté, kteří právě v Turecku mění náš dříve sekulární a dodnes spojenecký stát, kandidáta na členství v našem klubu, v islamistickou diktaturu která zatýká a v čistkách likviduje desetitisíce lidí, která odstranila tisíce ‚neposlušných soudců‘ a která připravuje speciální hřbitovy schopné pojmout oběti připravovaných procesů,“ napsal Haas na sociální síti Facebook. Z EU se podle jeho názoru stal klub sebevrahů, k němuž není radno patřit.

Tento „absurdní spolek“ nás prý naopak přesvědčuje, že našim největším nepřítelem je Rusko obklíčené základnami NATO, které si navíc dovolilo připojit k Ruské federaci občany poloostrova, kteří o to velmi stáli.

„Ne, našim nepřítelem, největší hrozbou pro nás je stát, který jsme obklíčili desítkami vojenských základen, na jehož hranicích pořádáme masivní manévry armád a námořnictva, který jsme podrobili ekonomickým sankcím, které ohrožují nás samotné, naší ekonomiku, aniž přinesly za dva roky, kdy trvají a jsou stále zvyšovány, jediný výsledek, kromě toho, že ochudily jak jeho, tak naše občany,“ doplnil někdejší poradce premiérů pravicových vlád.

Je to zlé, ale existuje cesta ven...

Dnešní „Západ“, k němuž prý Haas rozhodně nechce patřit, navíc podpořil puč na Ukrajině a je mu lhostejné, že v zemi probíhá občanská válka. Současnému Západu nevadí ani to, že dnešní režim na Ukrajině podle Haase vzhlíží k nacistickým zločincům a potlačuje základní lidská práva svých občanů. Ale, aby toho nebylo málo, tentýž Západ podporuje palestinské teroristy a k dovršení všeho zlého odstartoval i tzv. Arabské jaro.

„A jako třešničku na dortu, vyjadřujeme své obavy z toho, že se prezidentem země, která je hlavním hybatelem naší ‚osvícené a demokratické politiky‘, může po laureátu Nobelovy ceny míru, jehož politika rozpoutala desítky válek a islamistických a neonacisty poháněných revolucí, a která nás, za naší aktivní a horlivé podpory, přivedla do situace kterou právě popisuji, stát člověk, který slibuje změnu, slibuje realistický a střízlivý pohled na mezinárodní vztahy a který slibuje, že jeho politikou bude nevměšovat se tam, kde bezpečnost jeho země není přímo ohrožena a nebude podporovat ‚šíření demokracie‘, které přivedlo svět na pokraj ‚horké‘ války nukleárních velmocí a války civilizací, války militantního Islámu proti skutečným euroatlantickým hodnotám,“ poznamenal s nádechem ironie analytik.

Z tohoto marasmu však podle Haase existuje cesta ven. Musíme si zvolit takové politiky, kteří nám nebudou lhát a budou ke svým voličům přistupovat jako k suverénním bytostem a budou prosazovat skutečné západní hodnoty, nikoli „socialisticko-zelené fantasie“. Musíme prý udělat i další věci. „Přijmout fakt, že jsme ve válce. A bránit sebe i naši civilizaci. Hledat spojence, kteří nám mohou pomoci. Přestat podporovat teroristy, ale identifikovat je a postavit se jim,“ apeloval na čtenáře.

Haas doslova napsal:

Z Evropské unie se stal klub sebevrahů-

Patříme prý na Západ, ne na Východ.

Dovoluji si říci, že na Východ nechci.

Ale nechci ani na TENTO Západ.

Absurdní spolek zemí, jejich občané, senioři, muži, ženy i děti jsou vražděni po desítkách, a jejich vládci a jejichž media nám říkají, že největší nebezpečí pro ně, pro nás a pro Evropu nejsou teroristé, kteří nás, evropany, ve velkém vraždí. Nejsou to islámisté, kteří právě v Turecku mění náš dříve sekulární a dodnes spojenecký stát, kandidáta na členství v našem klubu, v islamistickou diktaturu která zatýká a v čistkách likviduje desetitisíce lidí, která odstranila tisíce "neposlušných soudců" a která připravuje speciální hřbitovy schopné pojmout oběti připravovaných procesů.

Ne, našim nepřítelem, největší hrozbou pro nás s je stát, který jsme obklíčili desítkami vojenských základen, a jehož hranicích pořádáme masivní manévry armád a námořnictva, který jsme podrobili ekonomickým sankcím, které ohrožují nás samotné, naší ekonomiku, aniž přinesly za dva roky, kdy trvají, a jsou stále zvyšovány, jediný výsledek,kromě toho, že ochudily jak jeho, tak naše občany.

Vadí nám, že tento stát vyhověl přání svých krajanů a přijal je do své federace, po tom, co se hlasováním v referendu odtrhli od země, které byly v historicky nedávné době darováni jako nevolníci, i se svým domovem, země, jejíž legitimní zvolenou vládu jsme aktivně pomohli svrhnout v puči.

Nevadí nám, že námi dosazený režim, rozpoutal občanskou válku s desetitisíci obětí, se dvěma miliony lidí vyhnaných s naší pomocí bombami a raketami jejich vlastní vlády.

Nevadí nám, že tento stát glorifikuje nacistické zločince, že potlačuje základní lidská práva svých občanů na základě jejich národnosti, že jeho režim stojí a padá s podporou podle vzoru SS, SA a Lidových milicí ozbrojených jednotek neonacistických politických stran a soukromých armád oligarchů, kteří svůj stát přivedli do ekonomické katastrofy a zadlužili jí na několik generací do budoucnosti našim bankám. Předstíráme, že neexistují, ale přitom je vyzbrojujeme a vycvičujeme.

Umisťujeme velké vojenské jednotky na hranicích našeho "nepřítele" a prohlašujeme jej za agresora, za lidská práva potlačující diktaturu, za největší hrozbu pro nás a pro Evropu.

A vraťme se k terorismu a islámské hrozbě, která podle týchž lidí, kteří nevidí nebezpečí v tom, že tři sta kilometrů od našich hranic existuje stát, který je rukojmím nacistických ozbrojených sil, které se volně pohybují po jeho území a vyhrožují válkou za "vítězství bílé rasy nad semitskými podlidmi", není hrozbou.

Nevadí nám,že námi podporované arabské "jaro" rozvrátilo celou oblast Středního východu a přivedlo k moci islámské diktatury daleko horší, než režimy, které jsme pomáhali a stále pomáháme svrhnout.

Nevadí nám, že podporujeme palestinské teroristy, kteří dávají jedinému demokratickému státu v oblast již desítky let pocítit to, co nyní, díky naší vlastní politice "šíření demokracie", přímo postihuje nás, evropské státy a jejich občany.

Nevidíme nebezpečí v tom, že stát, který byl donedávna sekulární a je přidruženým, "asociovaným" členem našeho klubu, se díky pochybnému "puči" stává největší mocností Islámu, větší silou než IS a nevadí nám ani to, že drží pod blokádou naší vojenskou základnu, na které jsou umístěny desítky "našich" jaderných zbraní.

Nevadí nám, že ten stát již desítky let okupuje území jiného státu, rovněž člena našeho klubu, po invazi odsouzené mezinárodním společenstvím, ve které se, podle rozhodnutí našich vlastních soudů dopustil válečných zločinů.

Jen vyjadřujeme své "znepokojení" a pokračující podporu režimu, který otevřeně hlásí, že bude ignorovat svou vlastní ústavu a bude pokračovat v masivním potlačování práv jeho občanů. Máme jen obavy, aby při tom postupoval "demokraticky". Po humanitním bombardování se nyní dostáváme do stadia "demokratických poprav a věznění politických oponentů".

A jako třešničku na dortu, vyjadřujeme své obavy z toho, že se prezidentem země, která je hlavním hybatelem naší "osvícené a demokratické politiky", může po laureátu Nobelovy ceny míru, jehož politika rozpoutala desítky válek a islámistických a neonacisty poháněných revolucí, a která nás, za naší aktivní a horlivé podpory, přivedla do situace kterou právě popisuji, stát člověk, který slibuje změnu, slibuje realistický a střízlivý pohled na mezinárodní vztahy a který slibuje, že jeho politikou bude nevměšovat se tam, kde bezpečnost jeho země není přímo ohrožena a nebude podporovat "šíření demokracie", které přivedlo svět na pokraj "horké" války nukleárních velmocí a války civilizací, války militantního Islámu proti skutečným euroatlantickým hodnotám.

Je jen jedna cesta jak se vyhnout osudu západoevropských zemí, stíhaných v poslední době snad už jedním teroristickým útokem týdně.

Přijmout fakt, že jsme ve válce. A bránit sebe i naší civilizaci.

Hledat spojence, kteří nám mohou pomoci. Přestat podporovat teroristy, ale identifikovat je a postavit se jim.

Nelhat evropanům, že hrozba terorismu je něčím, s čím se musí "naučit žít" a zbavit se "politicky korektní" a pokrytecké politiky a politiků. A hledat v té válce spojence, kteří mají stejné zájmy, nikoliv vytvářet nové, pozornost odvádějící „nepřátele“.

A hlavně volit politiky, kteří jsou si vědomi toho, že jejich občané nejsou něčím a někým, komu se jejich vláda musí "postavit na odpor" a jehož názory a jehož kritiku je nutno potlačit.

Vláda, která se bude ke svým občanům stavět jako k suverénním a skutečným držitelům moci, kterou pro ně spravuje, najde ve svých občanech nejlepší a nejsilnější spojence.

A bude to vláda, a budou to vlády, která budou skutečně „Západní“, pro které evropské hodnoty nebudou socialisticko-zelené fantasie prosazované "elitami", které samy sebe za elity prohlašují. Ale budou to hodnoty, na kterých tato civilizace vznikla a které jsou snílky na universitních fakultách a v mocenských strukturách vysmívané a postupně opouštěné.

Čtěte také:

Je to hrozný pocit. Nešla jsem skočit z Nuseláku, ale… Když herečku Vránovou vyhodil Stropnický po 40 letech z Vinohradského divadla, zkolabovala. Jaké to pro „Gábi“ bylo a je mezi dvěma řediteli?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

 

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace