Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem rád, že jsem z toho kolotoče vypadnul, i když jsem to finančně pocítil. Seriálová hvězda dala televizi vale; víme proč, teď je z něj ´český lůzr´. Esence amatérismu a těžkého provinčního nevkusu, píše kritička

22.07.2016
Jsem rád, že jsem z toho kolotoče vypadnul, i když jsem to finančně pocítil. Seriálová hvězda dala televizi vale; víme proč, teď je z něj ´český lůzr´. Esence amatérismu a těžkého provinčního nevkusu, píše kritička

Foto: MDP / Alena Hrbková

Popisek: Martin Písařík objektivem Aleny Hrbkové

Herec Martin Písařík je v podstatě renesanční člověk. Zvládá hraní v divadle, teď i v muzikálech, léta hrál v seriálech, má vlastní kapelu a taky vlastní módní značku. Jeho saka nosí i kolega Michal Dlouhý, zato módní kritička Františka Čížková z nich leze po zdi. A do toho ještě stíhá malého synka, Písařík, samozřejmě.

Herec to ale asi tak úplně nedával, a tak se rozhodl omezit hraní v seriálech. „Od seriálů jsem si teď na nějakou chvilku dal pauzu,“ řekl v rozhovoru pro MF Dnes. „Jsem rád, že jsem z toho kolotoče na chvilku vypadnul. Člověk si sice na hrdinu hrát nemůže a i já to finančně pocítil, ale zatím si nestěžuju, nějak to zvládáme. Navíc jsem mimo Bonnie a Clyde dostal i další roli v muzikálu v Divadle ABC v představení Proč muži nenaslouchají a ženy neumí číst v mapách. A na Kladně se bude zkoušet muzikál Do naha. Takže já se teď spíš zaškatulkovávám do muzikálového herce.“

Hned dvě role v jednom muzikálu

Právě zkouší v Hudebním divadle v Karlíně muzikál Bonnie a Clyde -  a to dokonce dvě role. „Divadlo Karlín na mě nakladlo úkoly a budu hrát v představení Bonnie a Clyde nejen bratra Clyda, ale zároveň alternovat i Vaška Noida Bártu, který hraje Clyda. Doma to partnerka ještě ani neví. Takže předpokládám, že nejdřív bude radost, že mám práci a pak budeme řešit, jak to všechno zvládneme. Tím, že se zkouší poměrně intenzivně, nebude práce roztahaná na půl roku. Pokud se nezdržím po zkoušce, určitě večery budu trávit doma. V létě ještě hraji i v Shakespearovských slavnostech. Vlastně celé léto pracuji a na prázdniny je vyhrazen tak jeden týden,“ popisuje Martin svůj pracovní režim.

Partnerka má prý svatozář

A co na to partnerka? „Moje Míša má svatozář. Moji rodiče i prarodiče jsou spolu celý život, takže to určitě není nemožné. Najdou se chvíle, že si lidé vjedou do vlasů, ale právě to pouto mezi nimi je, že to nakonec překonají. Většina mladých párů rozkoly mezi sebou řeší rozchodem či rozvodem. Což je škoda.“ I u nich  se ještě před pár měsíci mluvilo o rozchodu, Martin byl Míše údajně nevěrný. Vše ale zdá se spravilo narození syna Patrika. Z Martina je hrdý otec. „Když jsem zjistil, že budeme mít miminko a ta představa, že se budu dotýkat jeho hovínek, byla šílená. Nakonec se to stane samozřejmostí. Přebalování, koupání a vše ostatní je automatické. Míša je navíc fantastická, skvělá máma. Zvládá to hodně sama a ani mě nechce zatěžovat, takže to je spíš moje dobrovolnost. Dává mi tím svobodu, kterou já nějakým způsobem potřebuju, a pak ona docílí všeho, co po mě chce. Ženy to s námi umí koulet,“ říká herec.

Proč nebyla svatba?

Partnerku Míšu si zatím nevzal. Prý proto, aby se mohla na svatbě řádně opít. „Spojuje nás nejen náš hezký vztah, ale i syn Patrik. Třeba brzy dojdeme k tomu, že nám ke štěstí chybí už jen ta svatba. Pravdou je, že několik svateb jsem zažil a viděl tu honičku, aby vše klaplo jak má. Trošku mě tohle děsí. Rád dělám vše v klidu a v pohodě. Je pravda, že jsem nechtěl mít svatbu, když byla přítelkyně těhotná, aby si to trošku i ona užila. Je z Ostravy, tak ráda pije,“ směje se Martin.

Zápasím jako laň

Ve volném čase se věnuje hudbě, má vlastní kapelu Akustik, pro kterou píše autorské texty. Co dál? Herec by měl dbát o to, jak vypadá… „Do fitka nechodím, byl jsem asi třikrát v životě a vůbec mě to nebavilo. Oblíbil jsem si thajský box, člověk si procvičí celé tělo. Učím se u toho i koncentraci. Bojové sporty mě bavily už od dětství. Nejdřív jsem začal dělat kung-fu, pak taekwondo a teď thajský box. Ale rváč nejsem, potvrzuje to i můj trenér Marek Lončák, podle kterého zápasím spíš jako laň,“ popisuje herec, jak udržuje figuru.

Vlastní módní značka

Jeho největší vášní je ale móda. Možná jste nevěděli, že Martin Písařík má vlastní módní značku, nazvanou Czech Losers. „Ahoj, právě jste navštívili stránky české módní značky Czech Losers. Jejími autory jsou známý herec, muzikant a módní návrhář Martin Písařík a mladá módní návrhářka Petra Kluzáková. Tvoříme originální módu pro pány i dámy, kluky i holky, pro vaši dobrou náladu a sexy pocit. Najdete u nás pohodlné kousky, bezva střihy a kvalitní materiály…,“ píše se v úvodu Písaříkova e-shopu.

Jen na vlastní nebezpečí

Jak jeho  kreace hodnotí proslulá módní kritička Františka Čížková? Jen na vlastní nebezpečí, píše. „Z televizních seriálů veřejnosti známý herec Martin Písařík se rozhodl být módním návrhářem. Jeho značka představuje esenci amatérizmu a těžkého provinčního nevkusu, jak prokázala nedávná přehlídka v Divadle Rokoko. Těžko uvěřit, že se najdou lidé, kteří Písaříkovy modely kupují a nosí. Kolega Michal Dlouhý je jedním z nich,“ lituje a pokračuje.

Jen pro otrlé, pokračuje módní popravčí

„Móda Martina Písaříka je skutečně jen pro otrlé. Tvůrci hadříků Czech Losers, Marin Písařík a Petra Kluzáková vzkazují: „Šijeme a nabízíme to, co se nám líbí.“ A zřejmě se to líbí i jiným, když jejich značka už druhým rokem bez ohledu na tristní kvalitu, ignoraci tendencí, nulovou kreativitu a především pak nevkus funguje.“

Prokletí básníci?

Františka se zaměřila i na jednu z kolekcí. „Nová kolekce příhodně pojmenované značky Czech Losers je podle Martina Písaříka, jenž tvoří v tandemu s kostymérkou Petrou Kluzákovou, inspirována Prokletými básníky. Což je tvrzení značně absurdní. V trendech zastaralé, ve snaze o invenci velmi rozpačité kreace z laciných materiálů nemají s jedinečností Verlaina, Baudelaira, Rimbauda a jiných mužů nic společného. Žádné rebelantství, ale gusto rádoby kreativní švadlenky z Horní Dolní,“ zní hodnocení.

Pro představu: Tohle je promo foto ke kolekci Prokletí básníci, jinak Písařík a Ondřej ještě nedávno Brzobohatý

Jeho modely nosí i Michal Dlouhý

„Víc než sporné je i Písaříkovo konstatování, že jejich v e-shopu nabízené kreace jsou z kvalitních, hlavně zahraničních materiálů. Pokud by to taky bylo, měly by zcela jiné cenové relace. Uvěřit lze pouze dodatku pseudonávrhářů: „Šijeme v malých sériích a hlavně šijeme a nabízíme to, co se nám líbí.“ Každopádně populární herec Michal Dlouhý módní vizi kolegy Písaříka podlehl. Modely zn. Czech Losers vynesl na přehlídce a dokonce si je i objednal. „Šiju u Písaříka. Mám objednaný kabát a sako a uvidíme, co bude dál. Třeba se stane mým dvorním krejčím,“ nechal se Dlouhý slyšet v médiích. Je hezké podporovat kolegu z divadla, ale až tak?

Loser Písařík

Mimochodem, anglickému slovu loser (čti lůzr) slovník cizích slov připisuje význam smolař. Anebo je lze vnímat jako označení pro neschopného jedince - toho na konci řady, který věčně prohrává. Také můžeme licitovat, zda se od losera neodvíjí český výraz lůza – holota, sebranka, spodina… Každopádně je možná škoda, že se švec, tedy Martin Písařík, nedrží svého kopyta, tedy seriálového hraní. Roztomilý ňouma mu jde rozhodně mnohem lépe, než když se pokouší být českým módním guru.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová