Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Devatenáctiletá Američanka Shayla Wiggins během honu na pokémony našla mrtvolu, v Praze byl objeven pokémon na Miroslavu Kalouskovi… Letní herní šílenství shodilo servery

19.07.2016
Devatenáctiletá Američanka Shayla Wiggins během honu na pokémony našla mrtvolu, v Praze byl objeven pokémon na Miroslavu Kalouskovi… Letní herní šílenství shodilo servery

Foto: Facebook

Popisek: Markéta Pekarová Adamová loví pokémony

VIDEO Novému hernímu šílenství propadla i česká politická scéna. Propagátoři hry Pokemon Go tvrdí, že prospívá zdraví, člověk prý nesedí doma a hezky se projde. Odpůrci argumentují zdravým rozumem a pár nehezkými úrazy. Co na virtuálním lovu příšerek, které byly populární před deseti lety, ti lidé vidí?

Oč proboha jde? O hru, ve které se hráč stává lovcem a loví zpotvořené příšerky, zvané pokémoni. Původně byla hra určena pro Game Boye, později pro herní konzole Nintenda.  Jenže pokrok nezastavíte, takže nyní pokémoni ovládají chytré telefony. Hra Pokémon GO od studia Niantic navíc pracuje s rozšířenou realitou, takže chytané pokémony „zasadí“ do reálného světa. Pokémony tak můžeme chytat v lese nebo v ulicích města. Podle vaší aktuální polohy a pohybu v reálném světě nacházíte v různém prostředí pokémony, které musíte chytit do pokéballu, tedy do pohyblivého terče na displeji a „odpálit“.  Pokémon GO navíc využívá kamery a gyroskopů, takže chytání působí autenticky. Cílem hry je samozřejmě pochytat všechny příšerky.

Pařmeni vyrážejí do ulic

Hra je do jisté míry opravdu průlomem. Po jejím stažení totiž musí hráč vyrazit do ulic anebo do přírody, chodí a na displeji mobilu se mu objevují postavičky pokémonů, které chytá. Zdá se to jako super nápad, který dostane chronické „pařmeny“ ven a donutí je se pohybovat. Jenže zatím to vypadá spíš tak, že po ulicích bloumají spousty lidí, zírají do telefonu a zakopávají o sebe anebo padají do vozovky. Přesně takový obrázek se naskytl nedávno v newyorském Central Parku, kde na sebe hledači Pokémonů, hledící do displejů svých mobilních telefonů, doslova naráželi. Devatenáctiletá Američanka Shayla Wiggins zase během honu na pokémony našla mrtvolu. No řekněte, stalo by se vám to doma u počítače?

A takto to nyní vypadá v newyorském Central Parku, místě s vysokou koncentrací pokémonů: 

Pokémoní taxi

Že Pokémon GO spustilo opravdu mimořádné šílenství, potvrzuje i fakt, že v Americe už existuje speciální „Pokémonní taxislužba“. Objevují se zde totiž řidiči, kteří vás budou za hodinovou sazbu 10 dolarů vozit hodinu po městě, přičemž vy, jakožto pasažér, neděláte nic jiného, než že při cestování lovíte Pokémony. Ne všichni jsou ze hry nadšení a například americký památník holokaustu ve Washingtonu chce zastavit lov Pokémonů v tomto pietním prostředí. Na různých místech v muzeu se však bohužel nacházejí tři pokéstopy, čehož si všímá deník Washington Post. Podle něj to také v pondělí odpoledne vypadalo, že mnozí návštěvníci muzea se hrou v mobilu právě baví. „Je nevhodné hrát Pokémony v muzeu, které je památníkem obětí nacismu," reagoval Andrew Holliger, šéf tiskového oddělení muzea. „Zkoušíme zjistit, jestli můžeme vyloučit naše muzeum z této hry," dodal.

Kalousek je pokémon!

Hra Pokémon Go je relativně nová, ale chtě nechtě musíme přiznat, že se stává fenoménem letošního léta. Sociální sítě všude po světě, Čechy nevyjímaje, jsou plné úlovků. Jedním se pochlubila i místopředsedkyně strany TOP 09 na oficiální stránce strany. Markéta Pekarová Adamová údajně úspěšně ulovila pokémona sedícího přímo na předsedovi strany Miroslavu Kalouskovi!  A hned se ze zážitkem pochlubila na facebookové stránce strany. „Naše místopředsedkyně Markéta poprvé chytá Pokémony a hned jednoho najde na našem předsedovi... Náhoda? Nemyslíme si,“ píše se na oficiální stránce TOPky. Pokémony během jednání Parlamentu loví i jejich stranický kolega, poslanec Michal Kučera. Prý už chytil dva. Ale jinak prý pracuje.

Kolabující servery, stoupající akcie

Čeští fanoušci se v sobotu sešli na Václavském náměstí, chtěli tu vytvořit rekord v počtu lidí, kteří na místě budou chytat příšerky ve hře Pokémon Go. S ohledem na absenci předchozího rekordu to však nebyl obtížný úkol. Na místě se sešlo několik stovek lidí, organizátoři  hovořili až o dvou tisících. Návštěvníci se společně vyfotili, rozdělili se do týmů – a pak šli domů, protože spadly servery. Pro ČR byla totiž hra oficiálně spuštěna až právě 16. července a „díky“ masivnímu zájmu servery nestíhají a kolabují. Zato akcie firmy Niantic raketově rostou. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Lucie Kolouchová