PRIMKY budou Českou republiku reprezentovat i na zahajovacím ceremoniálu olympijských her
14.07.2016
Foto: ELTON hodinářská
Popisek: Primky pro český tým
Jediný český výrobce hodinek PRIM, společnost ELTON hodinářská, a.s. se již potřetí stal oficiálním dodavatelem Českého olympijského týmu. Poprvé byli čeští sportovci vybaveni hodinkami značky PRIM na OH v Londýně, Primky zdobily jejich zápěstí i na zimní olympiádě v Soči.
Hodinky PRIM CZECH TEAM budou nejen při zahajovacím ceremoniálu, ale po celou dobu konání Olympijských her zdobit zápěstí všech nominovaných sportovců, kteří si je postupně budou vyzvedávat s celou svou výstrojí v OC Quadrio v Praze. A podle reakcí prvních sportovců, kteří si hodinky vyzkoušeli, mohou být novoměstští hodináři se svou prací spokojeni. Jan Kuf, mistr Evropy v moderním pětiboji, je podle svých slov nehodlá sundat z ruky. Další olympionik, ambasador značky PRIM, cyklista Jaroslav Kulhavý, si hodinky vyzkoušel již dříve a stejně jako Kuf pochválil jejich design i praktičnost.

Autorem návrhu letošní speciální edice hodinek PRIM je akademický malíř Milan Jaroš, mj. i tvůrce motivu pro Rio. Cílem designerů a konstruktérů ze společnosti ELTON hodinářská bylo vytvořit hodinky, které by jejich uživatel mohl nosit nejen při outdoorových aktivitách, ale i při společenských příležitostech.
Jako základ olympijské edice PRIM CZECH TEAM je použit model PRIM Pilot. Jeho robustní indexy, které se inspirovaly čísly na přístrojích v kabině stíhačky, připomínají i startovní čísla na dresech sportovců. A stejně jako na leteckých přístrojích, na černém podkladu číselníku jsou barevně zvýrazněny ručky, pro tuto příležitost v barvě české trikolory. Číselníku dominuje zlaté logo Czech Teamu s motivem Emila Zátopka – Nemůžeš? Přidej! - které jako by nám připomínalo, jak čas rychle utíká. Zlatý pásek pak symbolizuje metu všech olympijských sportovců - zlaté medaile.

Aktuálně tedy ELTON hodinářská připravuje celkem 105 personifikovaných hodinek pro všechny nominované sportovce. Hodinky PRIM CZECH TEAM jsou ale již nyní k dostání také pro olympijské fanoušky a dokonce je možné nechat si na zadní víko vyrýt například jméno. Můžete tak vlastnit své vlastní personifikované hodinky, které vám budou ještě dlouho připomínat úspěchy, kterých naši sportovci na olympiádě v Riu dosáhnou.
Vložil: Anička Vančová