Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejmilovanější český manželský pár už zase bojuje s krutým osudem. Kdo koho vlastně opatruje víc? Série vážných zdravotních problémů nebere konce, dokonce kvůli ní odpískali i práci snů. Hádejte, kdo zaskakoval na poslední chvíli

14.07.2016
Nejmilovanější český manželský pár už zase bojuje s krutým osudem. Kdo koho vlastně opatruje víc? Série vážných zdravotních problémů nebere konce, dokonce kvůli ní odpískali i práci snů. Hádejte, kdo zaskakoval na poslední chvíli

Foto: TV Barrandov

Popisek: Libuše Šafránková a Josef Abrhám v seriálu televize Barrandov Stopy života

Sotva milovaná Popelka vybojovala bitvu se zákeřnou nemocí, už ji osud zase připravil o domácí klid a pohodu. Vážná nemoc opět útočí, tentokrát na jejího manžela Josefa Abrháma.

Libuše Šafránková a Josef Abrhám jsou jedním z nejstabilnějších manželských párů českého showbyznysu a své soukromí si vždy důsledně chránili. Zpočátku nejspíš i proto, že prvopočátky jejich vztahu byly spojeny s nevěrou – populární herec, který patřil k idolům 70. a 80. let, totiž s národem milovanou Popelkou dlouhodobě podváděl svoji tehdejší partnerku, pětinásobnou Zlatou slavici Naďu Urbánkovou. Až opravdu vážné zdravotní komplikace, které postihly Libuši Šafránkovou krátce před předloňskými Vánocemi, donutily populární dvojici jít s pravdou ven. Rakovina plic, která bezprostředně ohrožovala herečku na životě a jejíž léčba ji vyřadila z práce, se již nedala utajit. Boj s krutou nemocí nakonec představitelka nejslavnější české filmové pohádkové postavy vyhrála a těšila se na návrat domácí pohody. Jenže drsný osud rozhodl jinak.

Bylo toho trochu moc

Dlouhodobé psychické vypětí a péče o milovanou ženu se zřejmě notně podepsaly na zdravotním stavu o třináct let staršího Josefa Abrháma. Navíc právě v době, kdy u Šafránkové lékaři diagnostikovali rakovinu plic, kvůli níž následně přišla o pětinu plicního laloku, odešel nečekaně i Abrhámův dlouholetý přítel, herec Pavel Landovský. Ten zemřel 10. října 2014 na infarkt a jakoby své zdravotní problémy svému kamarádovi předal. I Abrháma totiž trápí problémy se srdcem, a to tak vážné, že dokonce odřekl práci snů. Jak už je ale jejich dlouholetým zvykem, o podrobnosti se nechtějí populární manželé s veřejností podělit. Zdá se ale, že si v poslední době prohodili role. Zatímco v době největší krize Abrhám láskyplně pečoval o svoji Popelku, nyní se bude muset herečka ‘pochlapit‘ a přimět životního partnera, aby konečně také začal myslet i na sebe.

Ve Varech to prasklo

V novém seriálu České televize Já, Mattoni, který by se měl objevit na obrazovce na sklonku letošního léta, měl Josef Abrhám ztvárnit jednu z hlavních postav, Mattoniho přítele, významného karlovarského lékaře Josefa von Löschnera. Jenže poté co natočil první díl, odstoupil od smlouvy a ‘osiřené‘ postavy se narychlo ujal Vladimír Kratina. O změně v obsazení, k nimž muselo dojít operativně až během samotného natáčení, neměl dlouho nikdy ani potuchy. Vyšla najevo až během filmového festivalu v Karlových Varech, kde se podřekl režisér projektu Marek Najbrt. „On natočil v září 2014 jeden díl, a potom odstoupil od smlouvy. Objasňoval to tím, že má údajné problémy se srdcem, které se mu projevily po smrti Pavla Landovského,“ prohlásil režisér.

Šafrán Libušky Šafránkové

Od onemocnění Libuše Šafránkové se tu a tam objevila zpráva, jak se její zdravotní stav vyvíjí, a v poslední době se zdá, že už se opravdu cítí na rozdíl od svého manžela dobře. Svědčí o tom i nová série pracovních aktivit, do nichž se s elánem pustila. Již pomáhala režisérovi Janu Svěrákovi s natáčením nového filmu Po strništi bos. Při přípravách spolupracovala s Terezou Voříškovou, která v něm ztvární stejnou postavu, již si před čtvrt stoletím zahrála právě Šafránková v Obecné škole, a tak se ji snažila vpravit do svého stylu hraní, aby na sebe postavy navazovaly. Zahrála si i v režijním debutu svého syna Josefa Abrháma mladšího V klidu a napilno a objeví se jako královna i v režijním debutu Jana Budaře, pohádce Princ Mamánek. Smutné ale je, že informací, které ‘pustí‘ svým českým fanouškům, je jako onoho pověstného šafránu. To s německými periodiky se baví mnohem ochotněji. Svědčí o tom i poslední, opravdu ‘aktuální‘ informace z letošního ledna, které jeden internetový deník převzal od německého deníku Die Welt. S tuzemskými novináři se totiž herečka většinou nebaví, čímž jakoby pohrdala obyvateli své rodné země, kteří ji mají rádi.

Čtěte také:

Alarmující odvrácená tvář MFF v Karlových Varech: Alkohol, drogy, skandální sexismus. A hlavní hvězdou bývalá striptérka. Veřejnoprávní média ale dělají, že nic takového neexistuje. A že Eben je nejlepší...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace