Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rudá Regina. Všechny průšvihy zapomenuty, Rázlová hraje v Ungeltu, v Noci na Karlštejně... „Jak to ta bába, o které jsme si všichni mysleli, že je dead, dělá?“ ptá se čtenář. Není on Hein trochu takový Tarantino?

05.07.2016
Rudá Regina. Všechny průšvihy zapomenuty, Rázlová hraje v Ungeltu, v Noci na Karlštejně... „Jak to ta bába, o které jsme si všichni mysleli, že je dead, dělá?“ ptá se čtenář. Není on Hein trochu takový Tarantino?

Foto: Divadlo Ungelt

Popisek: Regina Rázlová v Ungeltu

Údajně na smrt nemocná chudinka s bipolární poruchou, co má za sebou pokusy o sebevraždu a z vyšetřovací vazby ji vysvobodila až Klausova amnestie, teď vesele křepčí na jevišti, jako by se nechumelilo. Jen její kolegové jí minulost nemohou zapomenout…

Jejím otcem byl pozdější první předseda vlády České socialistické republiky Ing. Stanislav Rázl, tím byla její hvězdná herecká kariéra předurčena. Na konto svého členství ve straně hrála ve filmech i v Národním divadle, alespoň se to o ní tvrdívalo. Hvězda filmů jako Utrpení mladého Boháčka, Parta hic nebo seriálu Třicet případů majora Zemana si naposledy zahrála před osmnácti lety ve Svěrákově Oscarem ověnčeném filmu Kolja. V Národním dohrála v roce 1990, protože měla ale smlouvu, díky které ji nové vedení nemohlo vyhodit, odejita byla až v roce 1998, kdy to právníci konečně vyřešili. Celých osm let jí tak běžel plat.

Rok ve vazbě za tunelování

Potom byla rok ve vazbě kvůli údajnému vytunelování Skloexportu. Jak to bylo, si ale prý nepamatuje. Nějací třicetiletí kluci ji prý oslovili, aby prodávala v jejich stánku s občerstvením. Za týden za ní přišli, že je jí na to škoda. Že bude poradcem. A tak radila a radila, až se dostala ke sklářům. A pak skončila ve vyšetřovací vazbě. „Mám bipolární poruchu, dřív by se řeklo, že jsem blázen,“ řekla k tomu sama Rázlová. A nedávno zesnulý manžel se zase před dvěma lety nechal slyšet: „Třikrát se pokusila o sebevraždu, roky se léčí z roztroušené sklerózy, ubývá jí mozkových buněk a není schopna soustavné práce.“

Dnes už je opět na jevišti

V letošním roce Regina totiž září na prknech Divadla Ungelt, hraje paní Ofku v muzikále Noc na Karlštejně a učí na herecké konzervatoři. Na psychicky labilní a těžce nemocnou ženu slušný výkon… Jen její kolegové jí pořád nějak nevěří. „Regina je skvělá herečka, ale to je všechno. Už tehdy to byla prominentní umělkyně tlačená komunistama a hlavně proto, že je dcerou někdejšího předsedy socialistické vlády Stanislava Rázla. Bohužel teď všemi, kteří tehdy třeba nemohli hrát, nebo jen viděli, jak se chová, pohrdá. Přitom by si měla sypat popel na hlavu," míní jedna z jejích kolegyň, která měla v dobách minulých velké problémy s tehdejší garniturou.

Kolegové jsou prý znechuceni, ovšem anonymně

„Pamatuji si na její srdceryvné rozhovory v televizi, když proces probíhal, jak byla zničená a skoro na smrt nemocná. A dneska křepčí po divadelních prknech, ukazuje se na akcích a směje se některým do tváře," míní další z kolegů, který říká, že Rázlová v tom prostě umí chodit. Většina herců špatně snáší návrat Rázlové na výsluní. Jen vystoupit veřejně se nikomu z nich jaksi nechce. „Docela se divím, že ji Milan Hein vzal do Ungeltu. Je to trochu výsměch Martě Kubišové, která nesměla vystupovat právě kvůli takovým lidem, jako je Regina. Ale jeho rozhodnutí. Nejde o profesní věci, ale o lidské. To jsou přesně ti lidi, kteří se oklepou a jdou dál. A je jim jedno co bylo a co se děje kolem nich. Hlavně, že oni jsou happy," dodává bývalá kolegyně Rázlové. Opět pro jistotu bez udání jména…

A Milan Hein si plní sny

Milanu Heinovi ale minulost jeho nového hereckého objevu, zdá se, nevadí. A Regina v jeho Ungeltu jen září. Že je jedním z důvodů, proč v divadle končí Kubišová? To prý jsou jen klepy… „Když jsem jako herec začínal, měl jsem dva chlapecké sny. Prvním bylo seznámit se s Martou Kubišovou a druhým zahrát si s Reginou Rázlovou. Obě holky měly v té strašně šedivé éře západní šmrnc,“ vzpomíná Hein na to, jak se rozhodl Rázlovou oslovit. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová