Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O jejím infarktu i definitivním konci… Tak bezmocnou jsem Martu ještě nikdy neviděl, prozradil blízký kamarád Kubišové Milan Hein ve svých zápiscích. Co ještě řekl?

03.07.2016
O jejím infarktu i definitivním konci… Tak bezmocnou jsem Martu ještě nikdy neviděl, prozradil blízký kamarád Kubišové Milan Hein ve svých zápiscích. Co ještě řekl?

Foto: Divadlo Ungelt

Popisek: Marta Kubišová na scéně divadla Ungelt

V zimě dostala Marta Kubišová infarkt. Ze začátku to vypadalo, že se otřepe a pojede dál, ale zdá se, že slavné zpěvačce docházejí síly. „Pan profesor Neužil mi řekl: Jen se do toho obujte! Tak jsem se do toho obula se vším všudy. Teď se mi z toho trošku točí hlava, ale já už to do prázdnin vydržím,“ svěřila se pěvecká legenda časopisu Aha. A tak přišla smutná zpráva – na podzim Marta hodlá ukončit kariéru.

Snad nedostanu druhý infarkt…

Do té doby ji čeká ještě dost pracovních povinností. „Doufám, že s pomocí fanoušků, prášků a pánaboha nedostanu druhý infarkt,“ bojí se zpěvačka o své zdraví. 21. ledna měl v Ungeltu premiéru Poslední recitál Marty Kubišové. „Marta je v úžasné formě, zpívá jí to po infarktu ještě líp než před ním! Je to svěží rozloučení! Já jsem na jevišti 7 minut, Martě sekunduju ve dvou duetech a celý večer si užívám s ní. A hlavně s ní s Martinem jezdíme na zájezdy, aby na nich nebyla sama...,“ píše ředitel divadla Ungelt Milan Hein na stránkách divadla, kde má svůj Glosář.

„10. října jsme oslavili dvacet let existence našeho divadla, 1.listopadu dostala má nejbližší přítelkyně Marta Kubišová infarkt. Všechny jmenované události mě přiměly k zásadním úvahám o smyslu lidské existence, lidského snažení, vztahů mezi lidmi,“ napsal Milan Hein a pokračoval:  „Infarkt Marty, u kterého jsem byl a zavolal záchranku, je pro mě do té míry osobní intimní záležitostí, že se o něm příliš rozepisovat nebudu. Tak bezmocnou jsem Martu nikdy neviděl.. Bál jsem se o její život.. Jak křehká je naše existence, za pár vteřin je všechno jinak. Měli bychom si vážit každého dne. Opravdu. A Marta se musí více šetřit, naučit se rozvrhnout si síly. A já se to musím učit s ní.“

O Martu se stará Hein, nežárlí mladší přítel?

Marta je ale sama nejen na zájezdech, kde jí Hein se svým partnerem doprovází. S o třicet let mladším Martinem žije už pátým rokem. Martin má dvě děti, které Hein prý zbožňuje – a dvojice má „na krku“ ještě Martu Kubišovou, o kterou se Milan Hein obětavě stará a kterou pravidelně doprovází do společnosti. Otázkou je, zda výrazně mladší partner na pozornost, kterou Hein zpěvačce věnuje, nežárlí. Kubišová jinak žije sama se svým psem, jen po infarktu se k ní nastěhovala dcera, aby se o maminku postarala. Díky dceři a Milanu Heinovi Marta infarkt zvládla – postihl ji totiž přesně v den 73. narozenin. Díky plánované oslavě s ní dcera i Hein byli doma a včas zavolali sanitku.

Poslední koncerty už v září

Kdy konec kariéry nastane? „Poslední recitál budeme v Ungeltu reprízovat do června příštího roku, kdy bude mít derniéru. Následovat bude o prázdninách 2017 na Letní scéně derniéra Touhy jménem Einodis a 5., 6 .a 7. září 2017 se v Divadle ABC uskuteční tři poslední koncerty Marty, kterými svou pěveckou kariéru definitivně ukončí,“ říká smutně Hein, který se obává, co s jeho přítelkyní v „důchodu“ bude. Práce je prý totiž to, co Martu dělí od samoty…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová