Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyrazili Chantal Poullain z divadla, nebo jen herecky dramatizuje? A co provedl Hein své kamarádce Kubišové? Pravda o tom, jaké spory zmítají divadlem Ungelt, pravda, kterou známe jen my

30.06.2016
Vyrazili Chantal Poullain z divadla, nebo jen herecky dramatizuje? A co provedl Hein své kamarádce Kubišové? Pravda o tom, jaké spory zmítají divadlem Ungelt, pravda, kterou známe jen my

Autor: Facebook

Popisek: Chantal Poullain

Chantal Poullain dostala pěkný dárek k letošním šedesátinám. Po 17 letech skončila její spolupráce s pražským divadlem Ungelt. Ředitele Milana Heina přitom považovala za kamaráda.

„Mrzí mě to a moc. Není to spor mezi mnou a Milanem Heinem, ale spíš jeho rozhodnutí. Po sedmnácti letech spolupráce s divadlem Ungelt je pro mě nepochopitelné co se děje, když jsou všechny představení vyprodaná. Život je pro mě neustálá výzva a možná jsem za tyto změny věčná, protože mě posouvají zase dál,“ svěřila se Poullain InStory.

Běžná divadelní praxe?

Co Chantal vlastně v Ungeltu hrála? Celý spor se týká inscenace Hra o manželství, kde Chantal hraje po boku Jiřího Schmitzera. Jde o skvělou americkou vztahovou komedii, která měla premiéru v roce 1999. A to je podle ředitele Divadla Ungelt jediný problém. „Žádný spor mezi námi nebyl. Herci angažmá v mém divadle nemají, tudíž nemohou dostat výpověď. Jsou najímáni na jednotlivá představení a podepisují se mnou smlouvu, ve které se zavazují, že představení budou hrát, dokud je Divadlo Ungelt bude mít na repertoáru. Na představení, ve kterých účinkuje Chantal, vypršela v tomto roce autorská práva,“ uvedl Milan Hein. Za novou zálohu na autorská práva by ředitel zaplatil zhruba sto tisíc – a je jasné, že je raději investuje do nového titulu než do sedmnáct let staré hry, byť je, pravda, vyprodaná. Jenže to je v malém sále Ungeltu všechno.

Čtěte také:

Válka o divadelní představení, nebo bitka o prachy? Donutil burcuje lid, budou se u Zlaté kapličky stavět barikády? Syn režiséra zase tvrdí, že herec sprostě lže... Máme exkluzivní informace

Pravda o divadelním sporu

Navíc Chantal zůstává další titul, hra Kurtizána, ve které hraje stárnoucí kurtizánu, do které se zamiluje sexy mladík v podání Igora Orozoviče. Tato hra je nová, hraje se teprve druhý rok a divadlo ji rozhodně stahovat nehodlá.  Chantalina stížnost médiím je tedy spíše dána jejím francouzským temperamentem se špetkou hereckého afektu. Nikdo ji na ulici nevyhazuje. Pravda ale je, že podle našich zdrojů si Chantal s ředitelem Heinem příliš nerozumí, Hein jí totiž prý vyčítá laxnější morálku a menší spolehlivost. Navíc prý Chantal často jezdí do zahraničí a tak se představení musí rušit.

Problém s Heinem má i Kubišová, přitom s ním „chodí“

S titulem, který Chantal ještě hrát bude, tedy s Kurtizánou, má ale problém Heinova nejlepší kamarádka Marta Kubišová. S tou má Hein velmi blízký vztah, v podstatě jde o vztah partnerský, i když je Hein homosexuál. Čím ji naštval? Prý tím, že do svého divadla přivedl bývalou soudružku Reginu Rázlovou. Ta hraje právě v inscenaci Kurtizána.

Regina Rázlová? Nikdy!

Právě kvůli lidem, jako byla Rázlová a někteří jiní, nesměla za minulého režimu Marta Kubišová hrát a zpívat. Prožila velmi těžké období a šanci vrátit se ke kariéře dostala až po roce 1989. A teď musí být ve stejném divadle s někým, kdo jí i jejím kamarádům disidentům ztěžoval život.  „Regina Rázlová účinkuje jak v představení Kurtizána, tak i Mezi úterý a pátkem a je skvělá," komentoval to před časem Milan Hein s tím, že Rázlová je velká profesionálka.

Skvělá herečka, ale…

„Nikdo netvrdí, že není skvělá herečka, ale hodně se divím Milanovi, že ji vůbec oslovil. Vždyť už z principu věci samotné je to vlastně takový malý podraz na Martu. Ona to sice asi bere tak, jako že jde o nutné pracovní věci, ale dvakrát se jí to nelíbí. Ovšem respektuje to, protože Milan je zkrátka ředitel divadla a tak se rozhodl. Rázlová však není jediná bývalá členka strany, z řad umělců, která v divadle hraje," naznačila pro inStory.cz jedna z Kubišových známých.

Na tom, že je Rázlová dobrá herečka a profesionálka, se shodnou všichni herečtí kolegové. O Rázlové jako člověku se ale bavit nechce nikdo. Koneckonců otevřeně problém nepřiznala ani Kubišová. I když má s Rázlovou ještě jedno spojení – Rázlové manažerem je Janis Sidovský, který „pase“ i Helenu Vondráčkovou, se kterou se Marta soudila kvůli zrušenému koncertu…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.      

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace