Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Koketoval jsem s tím, že poprosím lidi, ať pošlou třeba pětistovku, prozradil Michal Horáček, který pořád „dělá Zagorku“. Jedno ale o své prezidentské kampani slíbil určitě

29.06.2016
Koketoval jsem s tím, že poprosím lidi, ať pošlou třeba pětistovku, prozradil Michal Horáček, který pořád „dělá Zagorku“. Jedno ale o své prezidentské kampani slíbil určitě

Foto: Facebook

Popisek: Michal Horáček

Hudební skladatel, producent a textař Michal Horáček znovu ve studiu Blesku zopakoval, že zvažuje kandidaturu na post českého prezidenta. V této souvislosti zdůraznil, že na rozdíl od současné hlavy státu Miloše Zemana nebudeme jeho volební kampaň platit my, občané. Horáček podle svých slov chvíli o takové možnosti uvažoval, pak ji ale zavrhl a kampaň si prý zaplatí ze svého.

Horáček uvádí, že určitým signálem o tom, zda by měl kandidovat na post českého prezidenta, jsou pro něj tisíce ohlasů, které dostává, či výstupy různých anket v novinách nebo televizních stanicích. „Mně ani nejde o to, aby mě lidé podporovali, ale spíše o to, aby se vůbec vyjádřili. To pro mě signalizuje skutečný zájem a relevanci té celé záležitosti,“ vysvětlil Horáček.

Kandidaturu nadále zvažuje, přičemž ale poukazuje na to, že do voleb samotných zbývá stále ještě hodně času. Přesto mu představa stanout v přímé volbě coby jeden z možných kandidátů není cizí. „Je pravda, že s rostoucím zájmem lidí roste i pravděpodobnost, že jednou předstoupím a jednoznačně, nezvratně řeknu dejme tomu: Ano, zkusím to,“ uvedl Horáček s úsměvem.

O výkonu funkce má jinou představu

Případný adept na prezidenta nezastírá, že není spokojen s tím, jak je u nás prezidentská funkce vykonávána, a to nejen v souvislosti s prezidentem Zemanem. Na toto konto Horáček zdůraznil, že on sám má o výkonu prezidentské funkce úplně jinou představu.

Rýpnutí prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro Frekvenci 1 prohlásil, že Michala Horáčka předtím vůbec neznal a musel se na něj ptát svých hradních rádců, Horáčka neudivuje ani neuráží. „Každý má právo sledovat toho, koho chce, a vyjadřovat se o tom, jak chce,“ říká Horáček.

Nemá takové zdroje jako Zeman

Ve studiu Blesku také zaznělo, že Horáček nemá takové zdroje, jako má prý Miloš Zeman, který údajně navíc začal svoji volební kampaň už dávno. „Jede do Nejdku, do Veselí nad Moravou – na různá místa, pod hlavičkou, že se setkává s občany. Je to legitimní, prezident by se měl setkávat s občany. Mám ale takový dojem, že je to součást volební kampaně,“ podotkl Horáček s tím, že Zeman jezdí do krajů za naše peníze. Když k tomu připočteme prostory v Lánech a na Pražském hradě či poradce, kteří mu mohou radit v kampani, má prý Zeman nad svými případnými protikandidáty ohromný náskok.

Horáček si dle vlastních slov chvíli pohrával s myšlenkou, že požádá lidi, aby ho finančně podpořili. Od toho se ale nakonec rozhodl ustoupit. „Koketoval jsem chvilku s tím, že poprosím lidi, jestli když to teda chtějí podpořit a tolik mi o tom píšou, ať pošlou třeba pětistovku na transparentní účet. Ale zrušil jsem to,“ uvedl s tím, že nechce, aby mezi ním a voličem stálo cokoliv jiného.

Čtěte také:

Napsal jsem mu, že exšéf ČEZu Roman je největší zločinec v této zemi, největší zmrd… Binec kolem jediného rozhovoru. A kdo že je „voditelem loutky dočasně bývalého zelináře z Plzně, Chovance“?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL