Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nestárnoucí Jana Švandová se dočkala. Nejdůležitější muž jejího života se k ní konečně vrátil, jenže je otázkou, jak dlouho mu to vydrží. V čem je problém?

27.06.2016
Nestárnoucí Jana Švandová se dočkala. Nejdůležitější muž jejího života se k ní konečně vrátil, jenže je otázkou, jak dlouho mu to vydrží. V čem je problém?

Foto: KVIFF

Popisek: Je to neuvěřitelné, ale Jana Švandová opravdu oslaví příší rok již sedmdesátiny

Populární herečku osud odsoudil do role věčné čekanky. Muž, na kterém jí záleží ze všech nejvíc, má totiž boty z toulavého telete, takže se o něj dlouhá léta bojí. Nyní je sice v Praze, je ale otázkou, jak dlouho mu to vydrží.

Nestárnoucí herečce přidělává dlouhá léta starosti její syn Hubert, kterého má z manželství s plastickým chirurgem Hubertem Topinkou. Má totiž boty z toulavého telete. Pracuje jako humanitární pracovník, takže si ho milující maminka moc neužije. Se svou ženou Claire, kterou její nová rodinka překřtila na Kláru, se seznámil v Afghánistánu, dceru čekali v Ugandě a naposledy zakotvil v Pákistánu. „Asi nejhorší okamžiky jsem si zažila, když byl na Srí Lance během tsunami a několik dní jsem o něm neměla zprávu. Tehdy jsem myslela, že je konec. Za ta léta jsem ale postupně začala věřit v osud – buď je člověku nakloněn, nebo není. A co se má stát, stane se, my to moc neovlivníme,“ prozradila Jana Švandová před časem v jednom rozhovoru.

Se snachou Claire alias Klárou

Se snachou Claire alias Klárou

Porodila workoholika

„Je to jeho povolání a já si ho za to, že pomáhá druhým, vážím. Ne každý dokáže dělat tuto profesi. Ale oni jsou v ní šťastní a jsou šťastní i v Pákistánu, říkají, že je to jejich druhý domov,“ nechala se slyšet herečka, která byla léta nešťastná, že nemůže mít celou rodinu pohromadě. Nyní se konečně dočkala – před pár týdny se Hubert s Klárou a dcerami Evelínou a Azarií vrátil do Prahy, kde má dokonce i práci, takže by tu měl snad nějakou dobu zůstat. „Snad ho zase někam nevyšlou,“ povzdychla si Jana Švandová a dodala: „I když jsem v tomto směru sobecká a nejraději bych ho měla stále u sebe, musím přiznat, že jsem na syna velmi pyšná. Jeho povolání a oddanost práci jsou přímo neuvěřitelné.“

Konečně si užívá

Temperamentní plavovláska, která byla před lety považována za sex symbol, prý prožívá až nyní, se třetím manželem Pavlem Satoriem, to vůbec nejkrásnější období. Naplno si užívá práci i soukromí a o tom, že se jí neúprosně blíží sedmdesáté narozeniny, nechce ani slyšet. „Neděste mě, to číslo neumím ani vyslovit, natož na ně myslet. V osmnácti byl pro mě sedmdesátník mrtvý člověk a tato představa je pro mě děsivá, protože ještě chci na tomto světě pár let pobýt,“ prohlásila rázně v rozhovoru pro iDnes.cz.

Šťastná babička s vnučkami Evelínou a Azarií

Šťastná babička s vnučkami Evelínou a Azarií

Šťastná babička

Jana Švandová je rozhodně jednou z nejšmrncovnějších babiček českého showbyznysu, která se rozhodně nesnaží za každou cenu honit dávno ztracené mládí, i když o sebe samozřejmě stále dbá. S přechodem do ‘třetí‘ generace prý ale neměla vůbec problém. „Nehraju klasické pohádkové babičky, ale hraju babičky, které jsou trochu divočejší, extravagantnější, znám spoustu takových babiček a tak se mi to líbí,“ nechala se slyšet. „Řekla bych, že je to jedna z nejkrásnějších rolí, která mě potkala. Jistě, když byly srazy spolužáků a vrstevnicím bylo kolem padesátky a už měly vnuky, tak jsem si klepala na čelo a říkala, jak je to hrozný. Dnes to tak opravdu nemám. Jsem šťastná babička.“

Čtěte také:

Cynická hvězda Adina Mandlová: Vždycky jsem byla spíš kurva než herečka. Proč střídala slavná prvorepubliková filmová herečka jednoho milence za druhým? Její tajemství bylo odhaleno

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská