Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hrozí vám prohra v referendu? Odpráskněte nějakou oblíbenou aktivistku! Kterou by si asi vybrali v ČR? ptá se sociolog Hampl a vysvětluje, proč mu Facebook zakázal reklamu na jeho video. Budete zírat

23.06.2016
Hrozí vám prohra v referendu? Odpráskněte nějakou oblíbenou aktivistku! Kterou by si asi vybrali v ČR? ptá se sociolog Hampl a vysvětluje, proč mu Facebook zakázal reklamu na jeho video. Budete zírat

Foto: petrhampl.com

Popisek: Sociolog Petr Hampl

Na málo medializované, ale velmi důležité opatření ministra Pavla Bělobrádka upozornil na svém facebookovém profilu sociolog Petr Hampl. Okomentoval také nedávnou vraždu britské poslankyně Jo Coxové, kterou si vysvětluje za pomoci konspirační teorie. A svěřil se s tím, že mu Facebook zakázal reklamu na jeho video.

Podle Hampla „Bělobrádek zhasnul nad přibližně 90 miliardami vydávanými ročně na podporu české vědy a výzkumu“. Zmíněný ministr totiž nechal odpojit Informační systém výzkumu, vývoje a inovací. „A už dal najevo, že ho v dohledné době nehodlá zprovoznit. To znamená, že neexistuje přehled o tom, kdo komu vyplácí jaké granty a jaká práce je za to odváděna. I kdyby ten systém příští rok pustili, nejspíš už nebude energie dodávat tam data zpětně. Takže je zhasnuto a miliardy létají,“ obává se Hampl. Poukázal v této souvislosti na to, že kromě Lidovek celá věc tisk vůbec nevzrušuje. „Nevzrušuje to prokurátory ani policisty. Vláda řeší desetikorunové daňové úniky. To je Česká republika 2016,“ podotkl Hampl ironicky.

Jakou milou a oblíbenou sluníčkářku by si vybrali v ČR?

Zamyslel se také nad nedávnou vraždou britské poslankyně Jo Coxové a došel k tomuto závěru: „U evropských příznivců politické korektnosti se vynořuje nový brutální vzorec jednání. Pokud hrozí těsná prohra v referendu, nechají odprásknout nějakou milou a oblíbenou vlastní aktivistku, aby vyvolali vlnu veřejných sympatií,“ napsal Hampl. V této souvislosti přemýšlel, koho by si vybrali v České republice. „Kdo by byl tou milou a oblíbenou sluníčkářkou. Nejspíš by museli zvolit nějakou úplně jinou strategii,“ prohlásil.

Tvrzení, že Češi většinou řádně pracují, je dle strážců politické korektnosti projev nenávisti

Posteskl si na to, že Facebook mu zakázal reklamu na video o tom, že naše země na tom není morálně špatně. „Prý je to urážlivé. Ale nic o jiných rasách, kulturách a národech tam nebylo. Takže když tvrdíte, že obyvatelé České republiky většinou řádně pracují, starají se o své děti a chovají se k sobě slušně, je to podle strážců politické korektnosti projev rasismu nebo nenávisti,“ upozornil.

A zopakoval své dřívější tvrzení: „Pokud nějaký projekt dosáhne takového politického vlivu jako Facebook a má monopolní postavení, nemůže požívat ochrany jako soukromé vlastnictví a je namístě jej podrobit nějaké formě státní regulace,“ dodal.

Celé znění příspěvků Petra Hampla na jeho facebookovém profilu

Zatímco republika žije imigrací a zkorumpovanými prokurátory, ministr Bělobrádek zhasnul nad přibližně 90 miliardami vydávanými ročně na podporu české vědy a výzkumu. Nechal odpojit Informační systém výzkumu, vývoje a inovací, a už dal najevo, že ho v dohledné době nehodlá zprovoznit. To znamená, že neexistuje přehled o tom, kdo komu vyplácí jaké granty a jaká práce je za to odváděna. I kdyby ten systém příští rok pustili, nejspíš už nebude energie dodávat tam data zpětně. Takže je zhasnuto a miliardy létají.

Nevzrušuje to tisk (vyjma lidovek, ty informovaly celkem podrobně), nevzrušuje to prokurátory ani policisty. Vláda řeší desetikorunové daňové úniky. To je Česká republika 2016.

U evropských příznivců politické korektnosti se vynořuje nový brutální vzorec jednání. Pokud hrozí těsná prohra v referendu, nechají odprásknout nějakou milou a oblíbenou vlastní aktivistku, aby vyvolali vlnu veřejných sympatií.

Přemýšlel jsem, koho by si vybrali v České republice. Kdo by byl tou milou a oblíbenou sluníčkářkou. Nejspíš by museli zvolit nějakou úplně jinou strategii.

Facebook mi právě zakázal reklamu na video o tom, že naše země na tom není morálně špatně. Prý je to urážlivé. Ale nic o jiných rasách, kulturách a národech tam nebylo. Takže když tvrdíte, že obyvatelé České republiky většinou řádně pracují, starají se o své dětí a chovají se k sobě slušně, je to podle strážců politické korektnosti projev rasismu nebo nenávisti.

Opakuji své dřívější tvrzení. Pokud nějaký projekt dosáhne takového politického vlivu jako facebook a má monopolní postavení, nemůže požívat ochrany jako soukromé vlastnictví a je na místě jej podrobit nějaké formě státní regulace.

Čtěte také:

To je hrůza, kdo nám vládne: Koalice, která se nesnáší, zesměšňuje a udává. Prý to je v zájmu lidu… Mnohé odkryly Otázky Václava Moravce, ale když kamery vypnou, jde už o otevřenou nenávist

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

 

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace