Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To jsem myslela, že umřu, protože balit vlastního otce bylo fakt blbý, práskla u Krause herečka, hvězda seriálu Ohnivý kuře. Proč má italské manželství a jak to celé začalo?

18.06.2016
To jsem myslela, že umřu, protože balit vlastního otce bylo fakt blbý, práskla u Krause herečka, hvězda seriálu Ohnivý kuře. Proč má italské manželství a jak to celé začalo?

Foto: Show Jana Krause

Popisek: herečka Lenka Krobotová

„Balit vlastního otce bylo fakt blbý,“ říká o svých divadelních rolích herečka Lenka Krobotová, kterou můžete znát ze seriálu Ohnivý kuře. Manžel pro jistotu do oboru nefušuje, je muzikant. Co na sebe Krobotová prozradila v Show Jana Krause?

Hraje v divadle, ve filmu, v televizi. Také na Primě v seriálu Ohnivý kuře. „Sice všichni pořád říkají, že tam hraju takovou paní od rány, ale mně to tak ani nepřijde. Já se ji snažím trochu zjemnit, je to ovšem hospodská a ta nemůže být úplně jemná,“ popisuje svou postavu Manky Slepičkové herečka, „navíc je v ní kus mě a já také nejsem úplně jemná, což by asi potvrdil i můj manžel.“

Poslouchatelná alternativa

Ten je muzikant a hudební produkce jeho kapely Please The Trees bývá označována jako psychedelický rock. „On si to dělá hodně po svým a já tomu říkám poslouchatelná alternativa,“ komentuje takovéto zařazení Lenka, „a asi se jim daří, protože se musím pochlubit, nyní dostali za poslední album Cenu hudebních kritiků.“

Český lev za Díru

Ostatně i Lenka je držitelkou významného ocenění, a sice Českého lva 2014 v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Díra u Hanušovic, který režíroval její otec Miroslav Krobot, jenž je zároveň jejím hereckým kolegou v souboru. „V Dejvickém divadle jsem nejprve začínala tzv. na hostování ve hře Bratři Karamazovi, kterou později úspěšně zfilmoval režisér Petr Zelenka. A když jsme to zkoušeli v divadle, byla jsem strašně nervózní a říkala jsem si, že je to drzost, být tam vedle kolegů, jako je pan Trojan a tak, ale brala jsem to jako buď anebo,“ vzpomíná Lenka.

Táta mě vzít nechtěl, přemluvili ho

„Hra měla úspěch, a tak se čekalo, co se mnou bude dál. Divadelní hru režíroval pan Lukáš Hlavica, který mě znal z DAMU, a táta byl tak trochu odtažitý, ale ostatní ho přesvědčili, aby mi dal šanci,“ vypráví o svém vstupu do Dejvického divadla herečka a dodává, že vlastně jen díky tomu, že jsou členy jednoho souboru, se vůbec vídají, protože otec je velmi vytížený: „Za těch 15 let společného hraní ho vnímám víc jako kolegu než jako tátu. Navíc jsme se díky tomu víc poznali a sblížili. Jsme v pohodě,“ směje se.

Balit tátu? Blbý

A jak se jim společně pracuje? „Nejhorší ovšem pro mě bylo, když jsme spolu začali poprvé zkoušet jako herci na jevišti v Příbězích obyčejného šílenství, které u nás jako svoje první divadlo dělal Petr Zelenka, a on mě obsadil do role potencionální milenky postavy, kterou hrál můj otec. A to jsem myslela, že umřu, protože balit vlastního otce bylo fakt blbý.“

Neruš, dívám se na televizi!

Jestli by se jí naopak něco hodně líbilo, pak by to byla role komisařky v nějakém kriminálním seriálu severského typu. „Já jsem si ulítla na seriálu Most a moc by mě bavila postava lehce autistické komisařky Sagy Norenové. Já kvůli tomu i vyhazuju manžela z pokoje. On mi do toho kecal a otravoval, že není nádobí v myčce a tak a přitom to bylo hrozně napínavé. To já mu vždycky řeknu „Teď neruš, jdi pryč“, on na to „Já tady vůbec nemusím bejt“ a jde si brnkat,“ popisuje Krobotová své poněkud italské manželství. „Vrátí se, až mu to dovolím.“

Otěhotněla kvůli videoklipu?

Neuvažovala o hudební kariéře? „Ne, to já nemůžu. Ale jednou jsem mu hrála v klipu. Ale to se mu spíš hodilo, že jsem tehdy byla těhotná. S ním teda. Potřeboval to břicho a to, že jsem hodně jedla.“ „Jen jestli vás nezbouchl kvůli tomu klipu,“ směje se moderátor Jan Kraus. Potkali se v hospodě. Měla tam mít dámskou jízdu, ale kamarádky nepřišly, takže šla poprvé sama do hospody. „On tam vystupoval, pak jsme stáli u baru, já ho slyšela říkat, že to stálo za prd, já řekla, že to bylo pěkný, začali jsme se bavit… a už to nějak jelo,“ vzpomíná na osudový večer, kdy se seznámila s Václavem Havelkou z kapely Please the Trees. Tehdy ji pozval na další koncert, ona odmítla, že má ten večer představení v divadle. Jenže to odpadlo – asi osud... „ O ruku mě Vašek požádal v Portugalsku, na mořském pobřeží,“ vzpomíná Lenka. Jsou spolu deset let, mají dva kluky – a vztah je prý učí hlavně toleranci. Že by se bláznivá „Krobotka“ trochu zklidnila?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová