Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To jsem myslela, že umřu, protože balit vlastního otce bylo fakt blbý, práskla u Krause herečka, hvězda seriálu Ohnivý kuře. Proč má italské manželství a jak to celé začalo?

18.06.2016
To jsem myslela, že umřu, protože balit vlastního otce bylo fakt blbý, práskla u Krause herečka, hvězda seriálu Ohnivý kuře. Proč má italské manželství a jak to celé začalo?

Autor: Show Jana Krause

Popisek: herečka Lenka Krobotová

„Balit vlastního otce bylo fakt blbý,“ říká o svých divadelních rolích herečka Lenka Krobotová, kterou můžete znát ze seriálu Ohnivý kuře. Manžel pro jistotu do oboru nefušuje, je muzikant. Co na sebe Krobotová prozradila v Show Jana Krause?

Hraje v divadle, ve filmu, v televizi. Také na Primě v seriálu Ohnivý kuře. „Sice všichni pořád říkají, že tam hraju takovou paní od rány, ale mně to tak ani nepřijde. Já se ji snažím trochu zjemnit, je to ovšem hospodská a ta nemůže být úplně jemná,“ popisuje svou postavu Manky Slepičkové herečka, „navíc je v ní kus mě a já také nejsem úplně jemná, což by asi potvrdil i můj manžel.“

Poslouchatelná alternativa

Ten je muzikant a hudební produkce jeho kapely Please The Trees bývá označována jako psychedelický rock. „On si to dělá hodně po svým a já tomu říkám poslouchatelná alternativa,“ komentuje takovéto zařazení Lenka, „a asi se jim daří, protože se musím pochlubit, nyní dostali za poslední album Cenu hudebních kritiků.“

Český lev za Díru

Ostatně i Lenka je držitelkou významného ocenění, a sice Českého lva 2014 v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Díra u Hanušovic, který režíroval její otec Miroslav Krobot, jenž je zároveň jejím hereckým kolegou v souboru. „V Dejvickém divadle jsem nejprve začínala tzv. na hostování ve hře Bratři Karamazovi, kterou později úspěšně zfilmoval režisér Petr Zelenka. A když jsme to zkoušeli v divadle, byla jsem strašně nervózní a říkala jsem si, že je to drzost, být tam vedle kolegů, jako je pan Trojan a tak, ale brala jsem to jako buď anebo,“ vzpomíná Lenka.

Táta mě vzít nechtěl, přemluvili ho

„Hra měla úspěch, a tak se čekalo, co se mnou bude dál. Divadelní hru režíroval pan Lukáš Hlavica, který mě znal z DAMU, a táta byl tak trochu odtažitý, ale ostatní ho přesvědčili, aby mi dal šanci,“ vypráví o svém vstupu do Dejvického divadla herečka a dodává, že vlastně jen díky tomu, že jsou členy jednoho souboru, se vůbec vídají, protože otec je velmi vytížený: „Za těch 15 let společného hraní ho vnímám víc jako kolegu než jako tátu. Navíc jsme se díky tomu víc poznali a sblížili. Jsme v pohodě,“ směje se.

Balit tátu? Blbý

A jak se jim společně pracuje? „Nejhorší ovšem pro mě bylo, když jsme spolu začali poprvé zkoušet jako herci na jevišti v Příbězích obyčejného šílenství, které u nás jako svoje první divadlo dělal Petr Zelenka, a on mě obsadil do role potencionální milenky postavy, kterou hrál můj otec. A to jsem myslela, že umřu, protože balit vlastního otce bylo fakt blbý.“

Neruš, dívám se na televizi!

Jestli by se jí naopak něco hodně líbilo, pak by to byla role komisařky v nějakém kriminálním seriálu severského typu. „Já jsem si ulítla na seriálu Most a moc by mě bavila postava lehce autistické komisařky Sagy Norenové. Já kvůli tomu i vyhazuju manžela z pokoje. On mi do toho kecal a otravoval, že není nádobí v myčce a tak a přitom to bylo hrozně napínavé. To já mu vždycky řeknu „Teď neruš, jdi pryč“, on na to „Já tady vůbec nemusím bejt“ a jde si brnkat,“ popisuje Krobotová své poněkud italské manželství. „Vrátí se, až mu to dovolím.“

Otěhotněla kvůli videoklipu?

Neuvažovala o hudební kariéře? „Ne, to já nemůžu. Ale jednou jsem mu hrála v klipu. Ale to se mu spíš hodilo, že jsem tehdy byla těhotná. S ním teda. Potřeboval to břicho a to, že jsem hodně jedla.“ „Jen jestli vás nezbouchl kvůli tomu klipu,“ směje se moderátor Jan Kraus. Potkali se v hospodě. Měla tam mít dámskou jízdu, ale kamarádky nepřišly, takže šla poprvé sama do hospody. „On tam vystupoval, pak jsme stáli u baru, já ho slyšela říkat, že to stálo za prd, já řekla, že to bylo pěkný, začali jsme se bavit… a už to nějak jelo,“ vzpomíná na osudový večer, kdy se seznámila s Václavem Havelkou z kapely Please the Trees. Tehdy ji pozval na další koncert, ona odmítla, že má ten večer představení v divadle. Jenže to odpadlo – asi osud... „ O ruku mě Vašek požádal v Portugalsku, na mořském pobřeží,“ vzpomíná Lenka. Jsou spolu deset let, mají dva kluky – a vztah je prý učí hlavně toleranci. Že by se bláznivá „Krobotka“ trochu zklidnila?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace