Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O zoufalcích, snících svůj sen o slávě Superstar, Jakubu Kohákovi, kterého všichni nenávidí, a nečekaném úspěchu Tvoje tvář má známý hlas. Ale také: „Travesti show, panoptikum umělých hrůz a zfušovaná plastika“

16.06.2016
O zoufalcích, snících svůj sen o slávě Superstar, Jakubu Kohákovi, kterého všichni nenávidí, a nečekaném úspěchu Tvoje tvář má známý hlas. Ale také: „Travesti show, panoptikum umělých hrůz a zfušovaná plastika“

Foto: Facebook

Popisek: Vítězka Hana Holišová jako John Travolta

Televizi Nova se totiž povedlo něco, co čekal málokdo – estráda, od které asi nikdo moc nečekal, začala opět trhat rekordy ve sledovanosti. Za sobotní koláče sledovanosti by se podle na Mediahub.cz „nestyděl ani capo di tutti capi Vladimír Železný!“ Diváci to ovšem vidí jinak.

„Myslel jsem si, že licencovaným estrádám už dávno odzvonilo,“ píše Pavel Koutský na Mediahub. „Koho by bavilo dívat se po desáté na stále ty samé zoufalce, kteří sní svůj sen o slávě a sledovanosti všemožných Superstar, atp. mi dávaly za pravdu. Pak ale přišla Tvoje tvář. Přiznám se, že jsem k sledování prvního dílu přistupoval hodně zaujatě. Po zhlédnutí zahraničního originálu a Slovenské verze jsem si už brousil vhodné odsuzující fráze. K mému obrovskému překvapení, ale tyto fráze zůstaly nevyužity,“ píše kritik Koutský.

Překvapivě dobré
Česká verze se podle něj totiž, navzdory originálu, opravdu povedla. Autoři nezaspali a pro první sérii vybrali skvělé soutěžní obsazení. „Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit zpěv Petra Rychlého aka Luise Amstronga (nebo, že mě to dokonce dojme!), ale stalo se. A to nebyl jediný opravdu povedený zážitek. Ivana Chýlková, Adam Mišík, Petr Vondráček, Iva Pazderková, David Kraus, Anna Fialová, a Hana Holišová mě dokázali přesvědčit, že kromě zpěvu jsou všichni i (opravdu jsem překvapený) dobrými herci. Samozřejmě by to nešlo bez naprosto famózní práce českých maskérů. Tak dobré masky jsem dlouho neviděl a jen to potvrzuje, že filmařské řemeslo je v Čechách na velmi vysoké úrovni (ani originál nedosahuje takových kvalit, co se masek týče),“ básní Koutský.

Prince si dovolil umřít -  a ten Kohák!
A básní tak, až se sám lekne. „Abych jen nechválil (nejsem na to vůbec zvyklý), samozřejmě, že občas došlo k nějakému zakolísání ve výkonu účinkujících. Popřípadě si zrovna den před uvedením dílu, kde Adam Mišík předváděl Prince, Prince dovolil zemřít. Co se ale tak nějak obecně nepovedlo, bylo oslovení Jakuba Koháka coby porotce. Jakub Kohák je vtipný, když jej sledujete deset minut jednou měsíčně (a to ještě jen někdy), ve chvíli, kdy jej vidíte na obrazovce každý týden, ho začnete nenávidět. A rozhodně nebudete jediní, něco mi říká, že ostatní porotci a soutěžící s Jakubem jen tak na pivko nezajdou. Poslední jeho opravdu nevkusnou tečkou byly rasistické vtipy poté, co Ivana Chýlková předváděla Věru Bílou. A přitom se to tam naprosto, ale naprosto nehodilo a dle rozpačitých výrazů ostatních, to ani nikdo nečekal. Nepovedlo se to zachránit ani Ondřeji Sokolovi,“ kritizuje výkon Jakuba Koháka.

Vyhrál Travolta

První řada je za námi.  A jak že dopadla? Nepřekvapivě vyhrála muzikálová herečka a hvězda novácké Ulice Hana Holišová. Ve finálový večer vystřihla Johna Travoltu v Pomádě tak, že o vítězství nebylo pochyb. Vyhrála tak šek v hodnotě 150 000 korun, který dle jejích slov poputuje na účet nadace Krtek, která se stará o onkologicky nemocné děti. „Mám z toho strašnou radost, hlavně že peníze poputují tam, kde jsou potřeba,“ uvedla se slzami v očích Holišová. Připomeňme, že v každý soutěžící hrál za jednu charitu a že na konci každého dílu věnovala TV Nova 25 tisíc nejlepšímu číslu dne. Na celkovém druhém místě skončila Ivana Chýlková, třetí byl David Kraus a bramborovou medaili si odnesla Iva Pazderková.

Riziko druhé řady

Čísla sledovanosti přivedla Novu na logickou myšlenku, a proto se začala připravovat druhá řada. A tady vidí Koutský paradoxně problém. „Díky skvělému obsazení (vyjma Koháka) bude druhá řada velice srovnávaná s řadou první, a pokud se nepovede první díly druhé řady opravdu vyšperkovat a nebo nebude soutěžní skupina stejně zajímavá, jako v první řadě, obávám se, že sledovanost půjde rapidně dolů. Přeci jen kouzlo nového už tady fungovat nebude a zajímavých (pro změnu vizáže) globálních celebrit také není tolik. Možná by s uvedením měla Nova rok/dva počkat, ale něco mi říká, že přes to, že se na podzim můžeme těšit na druhou řadu, nejede vlak. Snad bude alespoň stejně dobrá jako ta první,“ doufá Pavel Koutský.

Hlas lidu? Dno televizní zábavy

Divácké hlasy z Čsfd.cz ovšem zaznívají trochu jinak. Téměř všichni kritici z řad diváků se zde shodnou na hodnocení „odpad.“ A jak píše nick Tom Hardy: „Klobouk dolů před televizí Nova, nacházet neustále nové dno televizní zábavy, to vyžaduje opravdový talent.“ Kdosi s nickem Ramirez k tomu dodává: „Ta nejlepší travesti show, co jsem doteď viděl.“ A poslední hlas lidu: „Hodnocením odpad se snažím šetřit, ale tady musím, páč se zdá, že bažiny jsou bezedné. A s úctou vzpomínám na to, že jako lidová televizní zábava se tady kdysi dělaly věci jako Píseň pro Rudolfa III. atd.“ 

Když nemáme na originály

Show je prý „panoptikum umělých hrůz! Napodobované celebrity vypadají, jako by absolvovaly zfušovanou plastiku, v lepším případě že se za ně vydávají transsexuálové. Pravděpodobnost, že si celebrity budou podobné, je podobná, jako že si transvestitu spletete s opravdovou ženou. Nechápu velkolepost téhle šou a její úspěch v zahraničí. Dávalo by mi to smysl na maturitním plesu a maloměstských zábavách.  Nemůžeme si dovolit dívat se na Adele naživo, tak si zaplatíme její kopii; sice je jiného pohlaví, váží o 50kg méně, hlas nemá ani trochu podobný a vlastně neumí ani pořádně zpívat, ale na originál peníze nemáme." Co si o show myslíte vy?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.    

 

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace