Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prožíral se do bezvědomí, první sex byl horor, vypráví. Pavel Vohnout alias Kyklop z Maxim Turbulenc zhubnul ze 190 kg. „Když jsem manželku poznal, vážila padesát kilo, já měl sto třicet šest“...

10.06.2016
Prožíral se do bezvědomí, první sex byl horor, vypráví. Pavel Vohnout alias Kyklop z Maxim Turbulenc zhubnul ze 190 kg. „Když jsem manželku poznal, vážila padesát kilo, já měl sto třicet šest“...

Foto: ČT / Josef Nekvasil

Popisek: 13. komnata Pavla Vohnouta alias Kyklopa

Nikdy nebyl štíhlý chlapec. Sklony k tloušťce měl odmalička. „To mám po dědečkovi, on byl řezník,“ říká Pavel Vohnout alias Kyklop z Maxim Turbulenc. „Měl jsem rád řízečky a dobrý papání. V pubertě to šlo nahoru. Rodiče nás nutili k jídlu, mámě udělalo radost, že jsme dojedli. Patnáct knedlíků žádný problém,“ prozradil v pořadu 13. komnata.

Na rozdíl od bratra, který sportoval, byl Pavel nemehlo. „V jedenácti letech jsem měl šedesáti kilo, ve třinácti osmdesát a v šestnáct kolem sto kilo. Soutěžili jsme doma, kdo víc sní. Ve třinácti jsem dal dvacet šest knedlíků s rajskou,“ vzpomíná.

Prožíral se do bezvědomí

 S rostoucí nadváhou klesalo sebevědomí. „Nebyl jsem nikdy sportovec, okolí mi dávalo najevo, že jsem tlusťoch, zvlášť holky v pubertě, nějak jsem se to ale nesnažil řešit. Holky jsem vyměnil za kytaru, za bicí, to mě naplňovalo,“ říká. A problémy prý řešil tak, že jedl. „Jídlo mě uklidňovalo. Pocit hladu jsem ztrácel až s naplněným břichem, prožíral jsem se do bezvědomí.“ První sex prý byl horor. I tak si ale našel ženu. „Když jsem manželku poznal, vážila padesát kilo, já měl sto třicet šest, jí to nevadilo, líbilo se jí to, měla ráda, že má vedle sebe chlapa. Pořád mi to říkala – že je mě kus, že se vedle mě cítí v bezpečí.“

Kyklop byl opravdu kus chlapa

Pavel Vohnout alias Kyklop býval vážně "kus chlapa"

Kapela a láska

V té době šla kapela Maxim Turbulenc, založená na tom, že tři tlusťoši křepčí na remixy populárních songů, nahoru. „Nadváha mi přinášela nejen popularitu v hudbě, ale i lásku.“ Prostě by všechno fungovalo, ale… „V pětatřiceti letech jsem vážil sto padesát kilo, bolely mě nohy, byl jsem unavený, nic mě nebavilo. Na zájezdě s kapelou jsme každý spořádal tři obědy, tři večeře, od snídaně jsme se prožrali k večeři.“ Prostě slušně živili PR veselých tlouštíků. Jenže zdraví se zhoršovalo. „Na koncertech jsem už nemohl skákat jako předtím, nedával jsem to.“

Jo-jo efekt

A tak začal makat. „Ale blbě - neměl jsem informace, dělal jsem obrovské chyby, chodil jsem do posilovny, dělal jsem třífázovej trénink, byl jsem unavenej a nejedl jsem, trápil jsem se hlady, bral jsem různé doplňky stravy. Za rok jsem zhubnul ze sto čtyřiceti šesti  na sto dvacet jedna, jenže pak zas začal jíst normálně – a váha se vrátila.“ Došlo k tomu, co asi zná každá dáma, co hubla. K jo-jo efektu.

Věnec buřtů a kachna na posezení

„ Dostal jsem se na 189 kilo. Na posezení jsem sežral věnec buřtů a celou kačenu,“ vzpomíná Pavel. Nejhorší prý byly nákupy oblečení. „Jít si na sebe něco koupit, to byla hrozná deprese. Už jsem si kupoval jen to, co mi bylo, jak to vypadalo, to už bylo jedno. Bolely mě kolena, klouby, svaly, neudejchal jsem to. Denně jsem bral sedm prášků na ředění krve, na dnu, na tlak. Každou chvíli to se mnou mohlo šlehnout,“ otřese se při té vzpomínce.

 

Změna na poslední chvíli

Do toho se mu narodily děti – dvojčátka. „Nemohl jsem s nimi ani  chodit na procházky, nohy mě bolely tak, že jsem se nemohl hýbat. To už se naštvala i moje žena. Koncerty byly vysvobozením, tam jsem se musel snažit podat výkon.“ A zase se přejídal, aby kompenzoval špatnou náladu. Už si sám ani nezavázal tkaničky. A tehdy se v něm něco zlomilo. Začal hubnout doopravdy, pod dozorem nutriční specialistky. „Najednou jsem se musel naučit, že normální porce se vejde do dlaně. Že se jí zelenina. Hubnul jsem kilo týdně. Povídal jsem si se zrcadlem, říkal jsem si, jak mi to sluší. Musel jsem se naučit se mít rád,“ říká Kyklop.

Pavel Vohnout dnes

Pavel Vohnout dnes - s hercem Václavem Postráneckým

Sebekontrola – a plastika

Prvních padesát kilo zhubl systémem sebekontroly. „Další kila už dolů nešly, tak jsem si nechal podvázat žaludek. Za dva roky jsem zhubnul ze sto devadesáti na sto dvacet jedna kilo.“ Pak následovala plastická operace, kdy mu lékaři odstranili kožní převis, co zbyl po obrovském panděru. A najednou byl z celoživotního tlouštíka hubeňour. „Víte, jak jsem poznal, že fakt vypadám jinak? Manželka začala žárlit,“ směje se. Všechno ale k smíchu nebylo. Maxim Turbulenc byli postavení na třech tlouštících. Hubený Kyklop se nehodil a tak se s kapelou musel rozloučit. Dnes má vlastní kapelu Maxíci. Váhu si drží a užívá si nečekaných věcí. Třeba sexu. „Je to podstatně jednodušší, když na sebe člověk vidí,“ říká.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.    

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace