Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šéf lidovců zesměšnil Babiše, ale sám šokuje. Přiznal lobbing, lži i podrazy. A pak se opil. „Mám rád Babiše a baby, Dlabajovou, Jourovou, Jermanovou,“ píše fanoušek šéfa ANO

09.06.2016
Šéf lidovců zesměšnil Babiše, ale sám šokuje. Přiznal lobbing, lži i podrazy. A pak se opil. „Mám rád Babiše a baby, Dlabajovou, Jourovou, Jermanovou,“ píše fanoušek šéfa ANO

Foto: ANO Facebook

Popisek: „Babiš a baby“; v tomto případě Jaroslava Jermanová. Na předvolební akci

Poté, co spustil úspěšné televizní vysílání OVTV prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, rozhodli se ho následovat i další aktéři naší politické scény. Andrej Babiš tento týden odstartoval na Youtube vlastní televizní pořad, nazvaný Babišova kavárna. Na ten vzápětí reagoval i ministr Pavel Bělobrádek drsnou parodií Pavlova Cukrárna.

Andrej Babiš propaguje první Babišovu kavárnu na svém Facebooku  prostřednictvím společné fotografie s pohlednou bývalou moderátorkou TV Nova Pavlou Charvátovou. Ta vysvětluje vznik Babišova vlastního televizního kanálu tím, že mu chodí  stovky mailů a dotazů a jeho odpovědi se  tak dostanou k většímu počtu lidí. V prvním díle Kavárny se oba věnují problematice zdravotnictví.  Babiš si pochvaluje, že má informace z první ruky, například od sestřiček z Chebu, v poslední době totiž navštívil řadu nemocnic a zdravotnických zařízení, například hospice nebo domovy důchodců. Sestrám z Chebu zároveň posílá velkou pusu a díky za to, co pro pacienty dělají. Ministr financí připouští, že zdravotnický personál není dostatečně placen, ale peníze by podle něj mělo Ministerstvo zdravotnictví přednostně rozdělovat lidem a ne jimi plýtvat na předražené přístroje nebo opravy fasád. Svůj sedmiminutový rozhovor končí kritikou politiků, kteří si myslí, že by se platy ve zdravotnictví měly zvýšit o deset procent. Podle Babiše nevědí, co říkají. 

Z kavárny do cukrárny

Babišův pořad vyvolal mnoho reakcí, od pochvalných až po výsměch, mimo jiné také od  koaličních partnerů.  Například  šéf  KDU- ČSL Pavel Bělobrádek vzápětí natočil  parodii, nazvanou Pavlova Cukrárna. Naráží v ní na Babišův populismus a jeho neustálou kritiku tradičních stran i koaličních partnerů. Na otázku moderátora, co vlastně tradiční strany dělají, Bělobrádek smrtelně vážně odpovídá: „Tak já musím říct, že  jako strana s téměř stoletou historií především je naším úkolem  vysedávat v továrnách a očekávat, zda nás zlobbují firmy z hazardu, popřípadě z tabákového lobby a v tom volném čase  se samozřejmě snažíme vymýšlet  některé koaliční podrazy, popřípadě okopávání kotníků. A  zbude-li nám ještě nějaký volný čas, tak se systematicky připravujeme na to, abychom mohli lhát, protože to je hlavní náplní nás tradičních  politických stran,“ dodá na závěr místopředseda vlády a kopne do sebe dva panáky. 

Mám rád Babiše a baby!

Reakce veřejnosti na nové televizní pořady některých politiků jsou přímo úměrné jejich loajalitě k té či oné straně. Babišovi příznivci kritizují a zesměšňují Bělobrádka a naopak. Někteří diskutující Babišovi  například zazlívají, že si ke kávě nedal vlastní koblihu (zatímco Bělobrádek má před sebou talíř věnečků). Nebo mu vzkazují, ať raději vysvětlí Čapí hnízdo. Oldřich doufá, že již nikdo není tak hloupý, aby na něj Babišovy řeči zabraly. Babišův fanoušek Ladislav ale na ministrově Facebooku tvrdí, že to je konečně něco na co se bude těšit, protože co je v médiích je běs a hrůza, hnus a kaly. A dodává: „Mám rád Babiše a baby. Ty Babišovy jsou úplně nejlepší. Dlabajová, Jourová, Jermanová a Krnda, jak Pražáci roztomile říkají své primátorce...“.  Babiš mu dokonce osobně děkuje a odkazuje na video se svojí Kavárnou. Je zajímavé, že  nové politické televize také čelí souboji ve sledovanosti.  Při pověstném českém smyslu pro humor není překvapivé, že Cukrárna prozatím poráží Kavárnu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová