Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co dělat s mastnými vlasy, špeky, celulitidou a malými prsy? „Hidžáb, nikáb, burka nebo čádor to vyřeší,“ jásá Ester Kočičková. A burka má i další výhody, budete se divit

02.06.2016
Co dělat s mastnými vlasy, špeky, celulitidou a malými prsy? „Hidžáb, nikáb, burka nebo čádor to vyřeší,“ jásá Ester Kočičková. A burka má i další výhody, budete se divit

Autor: Facebook

Popisek: komička Ester Kočičková

Moderátorka a zpěvačka Ester Kočičková je dáma s pěkně prořízlou pusu. V primáckém Comedy Central nedávno divákům sdělila svůj názor na hrozbu islamizace české společnosti. Nebudete se stačit divit

Ve spojení s aktuální situací v Evropě si totiž Ester položila zajímavou a znepokojivou otázku: Co s námi bude, když nedej Bože, budeme muset akceptovat tu muslimskou módu? Místo bědování nad kulturními rozdíly ale Ester divákům Prima Comedy Central názorně předvedla jak je taková móda praktická. Co dělat s mastnými vlasy a malými prsy? „Hidžáb, nikáb, burka nebo čádor to vyřeší,“ říká s vážnou tváří Kočičková. 

Celotělová, ideálně igelitová

A pak dokonce divákům ukáže svůj oblíbený model. „Já si to kolikrát beru, třeba když jdu nakoupit do supermarketu. Já od té doby nevím, co je fronta. Já tam procházím a přede mnou se rozestupují davy,“ říká Kočičková. Burka je prý oděv budoucnosti. „Už jen to, jak snadno ji vyrobíte. Vezmete kus hadru, uděláte do něj díru a máte burku. Pokud je celotělová, ochrání vás před povětrnostními vlivy. Pokud použijete igelit, tak i před deštěm,“ horlí pro svůj módní objev Kočičková. 

Mastné vlasy, tepláky, burka všechno schová

Výborná je burka prý i pro zakomplexované jedince. „Jste hubená, tlustá, máte celulitidu? Burka vše schová! A navíc šetří peníze na šatník a taky čas. Když se jen tak válím doma, neumyté vlasy, v teplácích a dojdou mi cigarety, co udělám? No jistě, hodím na sebe burku a jdu do trafiky,“ říká Kočičková. Ovšem pořad, ve kterém komička takto horlila, nejsou zprávy nebo publicistika, ale komický pořad Na stojáka. Otázkou ovšem je, kdy na podobné debaty přejdou i jiné kanály a už to nebude v podání komiků. 

Nikáb není burka

Mimochodem, to, o čem Kočičková mluví jako o burce, burka není. Je to nikáb. Jaký je mezi tím rozdíl? Slovo nikáb pochází od arabského slova pro penetraci, průraz. Je to oděv, který zahaluje celou ženu kromě očí, které jakoby penetrují ten oděv. Burka vypadá podobně, ale přes oči je ještě dán závoj (pravděpodobně slovo burka pochází od arabského slova pro zalepit). 

Malý rozdíl 

Zdá se vám to jako poměrně malý rozdíl? Ano je, alespoň co se týče samotného oděvu. Co se ale týče lidí, kteří jej nosí, to už je úplně něco jiného. Burka se nosí skoro výhradně v Afghánistánu, arabské ženy nosí zase nikáb, ostatně asi jako v 90% muslimského světa, kde se ještě dodržuje tradice zahalování žen. V Evropě tedy skoro nikdy nepotkáte ženu, která nosí burku, vlastně je poměrně složité takovou ženu najít mimo Afghánistán. Skoro všechny debaty o burkách by tedy měly být o nikábech. 

Na druhou stranu – nejen Ester Kočičkové by burka, tedy nikáb vážně prospěla, kdo se na ni má pořád koukat. Nikáb by v tomhle případě ale měli nosit i její mužští kolegové. Takový Lukáš Pavlásek by byl hned hezčí chlap, kdyby z něj koukaly jen oči. Anebo by mohl vlastně nosit i tu burku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .');

 

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace