Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

TOP 09 má čtyři potenciální primátory. Kteří to jsou?

24.05.2013
TOP 09 má čtyři potenciální primátory. Kteří to jsou?

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Kdo jsou muži, které TOP 09 jmenuje jako možné kandidáty na primátora?

Kdo přesně nahradí bývalého primátora Bohuslava Svobodu ve vedení Prahy, není jasné. TOP 09 však představila čtyři potenciální kandidáty. Uvažuje se o zastupitelích Zdeňku Tůmovi a Martinu Dlouhém, o radním pro kulturu Václavu Novotném. anebo o šéfovi zastupitelského klubu TOP 09 Jiřím Vávrovi. Pravomoc výkonu funkce primátora prozatím zastupitelé svěřili současnému prvnímu náměstku, Tomáši Hudečkovi. Stručný přehled toho, kdo jsou jednotliví muži a co mají za sebou, přináší Krajské listy.cz.

Zdeněk Tůma


Doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc. vystudoval fakultu obchodní na Vysoké škole ekonomické v Praze. V letech 1993-1995 byl poradcem ministra průmyslu a obchodu a od roku 1995 byl hlavním ekonomem akciové splečnosti Patria Finance. Od června 1998 do svého nástupu do České národní banky počátkem roku 1999 byl výkonným ředitelem Evropské banky pro obnovu a rozvoj, v jejímž představenstvu zastupoval Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko.

V období 1999-2001 byl prezidentem České společnosti ekonomické. Od února roku 1999 byl jmenován viceguvernérem České národní banky, od prosince 2000 do roku 2010 je guvernérem České národní banky. Od roku 2011 je pražským zastupitelem. Předsedá Finančnímu výboru zastupitelstva hlavního města Prahy (FV ZHMP). V roce 2010 kandidoval na primátora za stranu TOP 09. TOP 09 tehdy získala drtivé vítězství 30,3% hlasů.

Martin Dlouhý


Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc v roce 1993 absolvoval Fakultu informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze, na niž poté nastoupil jako odborný asistent. V současnosti pracuje jako docent na Fakultě informatiky a statistiky VŠE v Praze, kde přednáší o možnostech využití matematického modelování v manažerském rozhodování a při optimalizaci podnikových procesů. Před členstvím v TOP 09 nebyl v žádné politické straně. Je pražským zastupitelem za TOP 09, a působí také jako člen kontrolního výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Václav Novotný


Ing. Václav Novotný vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, obor finance. Od roku 1990 byl vedoucím finančního oddělení generálního ředitelství Vojenských staveb. O osmnáct let později, v roce 2008, se stal ředitelem Pražské informační služby. Do listopadu 2011 pracoval na Ministerstvu průmyslu a obchodu, od listopadu 2011 je radním pro kulturu hlavního města Prahy. Od roku 1988 do roku 1990 byl členem České strany socialistické, do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

Jiří Vávra


Bývalý novinář Jiří Vávra v současnosti působí jako předseda finančního výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy a předseda klubu pražských zastupitelů za TOP 09. Spekuluje se o tom, že by mohl být lídrem kandidátky TOP 09 do komunitních voleb v příštím roce.

Tomáš Hudeček


RNDr. Tomáš Hudeček Ph.D. je současný první náměstek primátora hlavního města Prahy a vysokoškolský pedagog. Absolvoval studium matematiky a geografie na Přírodovědecké fakultě UP a doktorské studium sociální geografie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Na této fakultě působí od roku 2003 jako vědecko-pedagogický pracovník Katedry aplikované geoinformatiky a kartografie. Do TOP 09 vstoupil v srpnu 2009, v současnosti ve straně zastává funkci místopředsedy pražské krajské organizace. Roku 2010 byl zvolen pražským zastupitelem. Funkci náměstka primátora zastává od roku 2011.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.