Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývali sexsymboly: Jiří Korn i Kateřina Kornová jsou dodnes pohlední. Jejich dcera se jim hodně podobá, přesto krásu nezdědila, vypadá trochu jako Marfuša. A co naznačuje tím kvádrem s kravatou?

29.05.2016
Bývali sexsymboly: Jiří Korn i Kateřina Kornová jsou dodnes pohlední. Jejich dcera se jim hodně podobá, přesto krásu nezdědila, vypadá trochu jako Marfuša. A co naznačuje tím kvádrem s kravatou?

Foto: Show Jana Krause

Popisek: Kristina Kornová

Kristina Kornová je baletkou naší první baletní scény. A ten, kdo ji viděl tančit, rozhodně nemůže vykládat, že by byla nějakým protekčním spratkem. Kristina je totiž dcerou Jiřího Korna a Kateřiny Kornové. A navzdory uměleckému prostředí, ve kterém vyrostla, je pěkně vycepovaná.

Prozradila to v Show Jana Krause. Už jako malá vystupovala s otcem v muzikálu Bídníci, kde se naučila, že umění je hlavně o kázni. To se jí dnes hodí. Balet je totiž pěkná fuška. „Je to dřina,“ připouští tanečnice, „ale když to člověk dělá rád, je to jednodušší.“ Navíc se musí hlídat také v jídle. „Baletka musí vizuálně nějak vypadat, takže se nemůže cpát hamburgery,“ říká Kristina a vysvětluje, že je důležité si hlídat váhu už kvůli tanečnímu partnerovi a zvedání.

Partner mě musí unést

Mezi tanečními partnery musí panovat naprostá důvěra, musí si věřit, že například muž ženu nepustí. Naštěstí je Kristina malá – navzdory tomu, že matka je bývalá modelka a otec taky není zrovna prcek. I Jiří Korn je ale výborným tanečníkem a stepařem. „Před nástupem na konzervatoř jsem chvíli také chodila na nějaké hodiny stepu, ale nemůžu říct, že bych se tomu vyloženě věnovala. I když by mě to také bavilo,“ zamýšlí se baletka, která víceméně celé dny tráví ve zkušebně či v divadle. Zatím je totiž ve sboru, ale už tančila i první sóla a kritici i diváci jí předvídají velkou budoucnost.

Život v mama hotelu

Zatím ale budoucí hvězda žije doma s matkou a bratrem Filipem. „Může u mě bydlet klidně i do čtyřiceti. A i kdyby si našla partnera. Máme velký byt 5+1, tak se tam všichni vejdeme. Máme to jako v italských rodinách, kde vedle sebe žije několik generací," směje se Kateřina Kornová. „Proč by si měla Kristýna hledat nějaký podnájem a zbytečně utrácet peníze? Stejně se domů chodí jenom vyspat. Má teď náročné zkoušky v Národním divadle.“

Kristina Kornová

Co má znamenat ten nezvyklý outfit?

Kristina přišla do Show Jana Krause navlečená v upnutém pánském kostýmu s dozadu ulíznutými vlasy. V šedesátých a sedmdesátých letech se podobně oblékaly lesbičky, které tím chtěly demonstrovat příslušnost k pronásledované menšině. Gayové a lesby se už, minimálně u nás těší většinovému respektu společnosti; proč se tedy Kristina Kornová takto oblékla? Že by kopírovala svou matku, která podobně chodila oblékaná v devadesátých letech – a také příliš žensky nepůsobila? Každopádně partnera zatím Kristina nemá – že by si nebyla jistá sexuální orientací?

Holka se moc nepomamila

Kristina rozhodně vzhledem své rodiče nezapře. Jenže bohužel víc jako Kateřina Kornová, která ve svých modelkovských časech ve stylizaci a la Annie Lennox bývala celkem zajímavá baba, Kristina je v obličeji po tátovi. Má buclatý ksichtík a pršáček mladého Jirky Korna – a přiznejme si to, Korna máme rádi pro jeho šarm a pohybové schopnosti, ale krasavec to nikdy nebyl.

Starost o postiženého bratra

Navíc je na Kristině citově závislý její starší bratr Filip. Ten se narodil s dětskou mozkovou obrnou a později mu byl diagnostikován ještě autismus. Rozhodně tedy není žádným velkým starším bratrem, naopak Kristina ho prý už odmala (je o rok mladší než on) chránila a starala se o něj. „Kristina vždycky byla pro Filipa tahounem a bodyguardem dohromady. Od mala na sebe byli hodně fixovaní a jsou dodneška. Tahle zkušenost jí obohatila život, i když mám někdy strach, aby nebyla příliš hodná a tolerantní. Filip je čistá duše, nikdy jí nic neprovedl, ale okolí se k ní tak vždycky chovat nebude,“ bojí se máma Kateřina. Kristina Kornová je prostě odmala zvyklá makat – to má asi po tátovi, ten ještě se sedmdesátkou na krku stepuje jak pánbůh.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.  

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace