Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývali sexsymboly: Jiří Korn i Kateřina Kornová jsou dodnes pohlední. Jejich dcera se jim hodně podobá, přesto krásu nezdědila, vypadá trochu jako Marfuša. A co naznačuje tím kvádrem s kravatou?

29.05.2016
Bývali sexsymboly: Jiří Korn i Kateřina Kornová jsou dodnes pohlední. Jejich dcera se jim hodně podobá, přesto krásu nezdědila, vypadá trochu jako Marfuša. A co naznačuje tím kvádrem s kravatou?

Autor: Show Jana Krause

Popisek: Kristina Kornová

Kristina Kornová je baletkou naší první baletní scény. A ten, kdo ji viděl tančit, rozhodně nemůže vykládat, že by byla nějakým protekčním spratkem. Kristina je totiž dcerou Jiřího Korna a Kateřiny Kornové. A navzdory uměleckému prostředí, ve kterém vyrostla, je pěkně vycepovaná.

Prozradila to v Show Jana Krause. Už jako malá vystupovala s otcem v muzikálu Bídníci, kde se naučila, že umění je hlavně o kázni. To se jí dnes hodí. Balet je totiž pěkná fuška. „Je to dřina,“ připouští tanečnice, „ale když to člověk dělá rád, je to jednodušší.“ Navíc se musí hlídat také v jídle. „Baletka musí vizuálně nějak vypadat, takže se nemůže cpát hamburgery,“ říká Kristina a vysvětluje, že je důležité si hlídat váhu už kvůli tanečnímu partnerovi a zvedání.

Partner mě musí unést

Mezi tanečními partnery musí panovat naprostá důvěra, musí si věřit, že například muž ženu nepustí. Naštěstí je Kristina malá – navzdory tomu, že matka je bývalá modelka a otec taky není zrovna prcek. I Jiří Korn je ale výborným tanečníkem a stepařem. „Před nástupem na konzervatoř jsem chvíli také chodila na nějaké hodiny stepu, ale nemůžu říct, že bych se tomu vyloženě věnovala. I když by mě to také bavilo,“ zamýšlí se baletka, která víceméně celé dny tráví ve zkušebně či v divadle. Zatím je totiž ve sboru, ale už tančila i první sóla a kritici i diváci jí předvídají velkou budoucnost.

Život v mama hotelu

Zatím ale budoucí hvězda žije doma s matkou a bratrem Filipem. „Může u mě bydlet klidně i do čtyřiceti. A i kdyby si našla partnera. Máme velký byt 5+1, tak se tam všichni vejdeme. Máme to jako v italských rodinách, kde vedle sebe žije několik generací," směje se Kateřina Kornová. „Proč by si měla Kristýna hledat nějaký podnájem a zbytečně utrácet peníze? Stejně se domů chodí jenom vyspat. Má teď náročné zkoušky v Národním divadle.“

Kristina Kornová

Co má znamenat ten nezvyklý outfit?

Kristina přišla do Show Jana Krause navlečená v upnutém pánském kostýmu s dozadu ulíznutými vlasy. V šedesátých a sedmdesátých letech se podobně oblékaly lesbičky, které tím chtěly demonstrovat příslušnost k pronásledované menšině. Gayové a lesby se už, minimálně u nás těší většinovému respektu společnosti; proč se tedy Kristina Kornová takto oblékla? Že by kopírovala svou matku, která podobně chodila oblékaná v devadesátých letech – a také příliš žensky nepůsobila? Každopádně partnera zatím Kristina nemá – že by si nebyla jistá sexuální orientací?

Holka se moc nepomamila

Kristina rozhodně vzhledem své rodiče nezapře. Jenže bohužel víc jako Kateřina Kornová, která ve svých modelkovských časech ve stylizaci a la Annie Lennox bývala celkem zajímavá baba, Kristina je v obličeji po tátovi. Má buclatý ksichtík a pršáček mladého Jirky Korna – a přiznejme si to, Korna máme rádi pro jeho šarm a pohybové schopnosti, ale krasavec to nikdy nebyl.

Starost o postiženého bratra

Navíc je na Kristině citově závislý její starší bratr Filip. Ten se narodil s dětskou mozkovou obrnou a později mu byl diagnostikován ještě autismus. Rozhodně tedy není žádným velkým starším bratrem, naopak Kristina ho prý už odmala (je o rok mladší než on) chránila a starala se o něj. „Kristina vždycky byla pro Filipa tahounem a bodyguardem dohromady. Od mala na sebe byli hodně fixovaní a jsou dodneška. Tahle zkušenost jí obohatila život, i když mám někdy strach, aby nebyla příliš hodná a tolerantní. Filip je čistá duše, nikdy jí nic neprovedl, ale okolí se k ní tak vždycky chovat nebude,“ bojí se máma Kateřina. Kristina Kornová je prostě odmala zvyklá makat – to má asi po tátovi, ten ještě se sedmdesátkou na krku stepuje jak pánbůh.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.  

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace