Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bacha na tatarského nájezdníka, napsal Topolánek ve své nové knize se „sexy“ titulem Hlavně se neposrat. To Paroubek by si s ní prý tak leda vytřel zadek. Koho všeho ´Topol´ pozurážel a co práskl?

21.05.2016
Bacha na tatarského nájezdníka, napsal Topolánek ve své nové knize se „sexy“ titulem Hlavně se neposrat. To Paroubek by si s ní prý tak leda vytřel zadek. Koho všeho ´Topol´ pozurážel a co práskl?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Mirek Topolánek

K šedesátinám si expremiér nadělil knížku. A ne ledajakou. Sám autor o své prvotině odvážně nazvané Hlavně se neposrat tvrdí, že má jít o varování, abychom znovu neohýbali hřbet před Ruskem nebo z podlézavosti nezačali jíst čínskou rýži. Narážel tím zřejmě na změnu kurzu zahraniční politiky, kterou prosazuje prezident Miloš Zeman. Současnou hlavu státu také Topolánek varoval, aby nevěřil Andreji Babišovi. Marně.

Tatarský nájezdník, kterému chybí noblesa 

Topolánek je jak smrt – nešetří nikoho. „Musím normálně pracovat. Nežiju z toho zázračného zbohatnutí, jak říká tatarský nájezdník. Žiju opravdu ze své práce, což je smutný příběh,“ citoval z Topolánkovy knihy deník Blesk s tím, že oním tatarským nájezdníkem má být Andrej Babiš. O Babišovi Topolánek napsal i to, že to rozhodně „není žádný Arsene Lupin, lupič-gentleman – na to mu prý chybí noblesa a nadhled.“ A cituje Julese Verna, který kdysi napsal, že „velcí zloději vždy vypadají jako počestní lidé.“ 

Miloš a jeho promile

A nešetří ani spojenectví Babiše s hlavou státu. O vztahu Miloš Zeman – Andrej Babiš totiž napsal: „Nikdy bych nevěřil, že může vzniknout tak bizarní tandem. Znám je oba dobře. Miloše jsem si vážil proto, že nebyl hloupý, byl konzistentní a bez ohledu na promile byl schopen – na rozdíl od většiny ostatních – začít a srozumitelně ukončit složité souvětí, respektovat shodu podmětu s přísudkem a dokázal brilantně urazit ty, co si to zasloužili. Andreje jsem si vážil pro jeho pracovitost, cílevědomost a tah na branku. Jejich pragmatické spojení je neúspěšným genetickým experimentem. Nepojmenoval jsem totiž jejich negativa. Spojením se znásobila,“ komentuje Topolánek. 

Dej si bacha, Milošku

A pokračuje. „Nevím, kdo koho využívá, ale Andrej je v tom fakt dobrý. Použít, zahodit. Milošku, dej si bacha!“ Zeman mu teď přes ParlamentníListy.cz ústy svého mluvčího Jiřího Ovčáčka odpovídá ve smyslu, že prostě dává špatné rady. A zde je Zemanova sice krátká, zato výstižná odpověď: „Mirek Topolánek je dobrý chlapík, ale špatný politik. Špatný politik může dávat pouze špatné rady.“ 

Podvraťák Paroubek 

Bývalý premiér nešetří ani další politiky. „Zatím se předvedl jako politik, který apriorně boří veškerá řešení, aniž by měl po ruce nějaké jiné realistické východisko. Jako člověk, který nedrží slovo a do televizních kamer říká, že se s partnerem dohodne, zatímco ve skutečnosti už je domluven s někým jiným,“ napsal na vrub Jiřího Paroubka. 

Knížka? Tak leda místo toaleťáku 

Bývalý šéf ČSSD na to ParlamentnímListům.cz řekl, že Topolánkovu knížku dosud nečetl a ani ji číst nebude. Prý by si ji koupil jen v jednom případě, a sice... „Koupil bych si jí leda, kdyby měla cenu toaletního papíru. Takže bych ji použil stejným způsobem,“ uvedl k tomu Paroubek s tím, že mu je ale poměrně jedno, co k jeho politické práci Topolánek říká. „Důvody pana Topolánka mne nikdy nezajímaly a nezajímají mne ani teď,“ dodal rázně. 

Zázračně zbohatlý zkrachovanec premiérem 

A co na Topolánkovy výpady říká „tatarský nájezdník“ Babiš? Přímo výroky nekomentoval, ale... „U nás jsme měli některé politiky, kteří zkrachovali před vstupem do politiky a pak zázračně zbohatli. Některý z nich, nebudu ho jmenovat, napsal knížku a vykládá tam nějaké nesmysly. Zázračně zbohatlý zkrachovalý podnikatel se stal premiérem a s Dalíkem tady ukradli, co se dalo, a teď má nějaké memoáry. To je neuvěřitelné, že někteří lidé, místo toho, aby zalezli někam do díry, tak rozdávají rozumy,“ kontruje Babiš. Že by taky napsal nějakou tu knížku? I když tak pěkný titul, jako má Mirek Topolánek, už asi nevymyslí. 

Na křest knihy dorazil i Kalousek

Exministr financí Kalousek přidal na křtu knihy k dobru básničku Jiřího Dědečka. „Zaplatil jsem Daně, zaplatil jsem Janě, zaplatil jsem Stáně, zaplatil jsem Haně. Nezklamal jsem dívčí důvěru, ale tobě ministerstvo, tobě naseru,“ zarecitoval Kalousek. Topolánka prý vnímá jako politika, který měl vizi a snažil se ji naplnit, což je třeba ocenit…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace