Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fyzické bolesti se nebojím. Ten zbytek je komplikovaný, přiznává. Nejhorší dva roky v životě herečky Ilony Svobodové: Smrt milovaného muže, která stále není dořešena

07.05.2016
Fyzické bolesti se nebojím. Ten zbytek je komplikovaný, přiznává. Nejhorší dva roky v životě herečky Ilony Svobodové: Smrt milovaného muže, která stále není dořešena

Foto: TV Nova

Popisek: Herečka Ilona Svobodová

Uplynulé dva roky byly pro herečku Ilonu Svobodovu (55) asi nejhorší v životě. Před dvěma lety zemřel její milovaný muž, muzikant Petr Skoumal. Herečka se s jeho náhlým odchodem dodnes nesmířila. Stále ještě navíc není dořešené ani dědické řízení, takže se musí jeho smrtí pořád zabývat.

Dva měsíce od diagnózy

Přišlo to náhle. Od chvíle, kdy šestasemdesátiletému Petrovi Skoumalovi lékaři objevili rakovinu, žil necelé dva měsíce. Celou tu dobu mu Ilona byla po boku, stejně jako uplynulých dvacet pět let. Byl mezi nimi sice víc než dvacetiletý věkový rozdíl, ale kdo je znal, ví, že nebyl důležitý. Ti dva měli společné zájmy, vychovávali dvě děti (Iloninu dceru z prvního manželství Adélu a společného syna Filipa), cestovali, zvelebovali zahradu. Ilona jen kvetla. Jenže pak přišla osudná diagnóza.

Vypláču se a usnu

„Když je mi zle a smutno, tak se vypláču a usnu. Vždycky další den má víc rozumu, než večer před tím. Prožívám teď složité období a opravdu odstup druhého dne pomůže od nekontrolovaných emocí. Každý, kdo zažil úmrtí někoho blízkého, ví, o čem mluvím," říká herečka. A je tu ještě něco. „Úřady a dědické řízení jsou nad lidské síly."

Nedořešené dědictví

„Rodinné hádky ohledně dědictví, no ty u nás jsou,“ přiznala pro deník Aha! vdova Ilona Svobodová. „Petr neměl totiž jenom mě,“ vysvětluje sama herečka. S bývalou manželkou Marií měl pak skladatel syna Davida (48) a s herečkou Táňou Fischerovou (68) zplodil těžce fyzicky i mentálně postiženého Kryštofa (39). Ten prý dodnes odmítá uvěřit, že se táta už nevrátí. Vztahy Skoumala a Fischerové přitom moc dobré nebyly. Když se postižený chlapec narodil, Skoumal se o něj chtěl starat spolu s Táňou, ta ale žila se svými rodiči a nehodlala prý na tom nic měnit. Skoumal alespoň celý život svého syna navštěvoval.

Syn vydal sbírku básní

Ilona Svobodová má třicetiletou dceru Adélu se svým prvním mužem, hercem a dabérem Gustavem Bubníkem, od toho ale odešla, když byla Adéla ještě malá. Bubník se znovu oženil a má dvě dcery. Adéla studovala scénografii DAMU, momentálně ale učí angličtinu v jazykové škole. To Filip, kterého má s Petrem Skoumalem, je rodinný génius, dokonce už vydal vlastní sbírku poezie. Děti jsou pro Ilonu velkou oporou, s dcerou tráví dlouhé hodiny holčičím povídáním u vína.

Maká, aby nemusela vzpomínat

Stále ale působí jako žena plná života. „Jsem velký optimista. Jsem ráda, kde jsem a kolik mi je. Jen by se to mohlo teď zastavit. Ale nejde to. Dívám se dopředu a pořád se na něco těším. Když bych neměla moc práce, něco si vždycky najdu. Točím Ulici, hraju ve čtyřech divadlech - V Řeznické, Celetné, Dlouhé a divadle Palace, učím na Státní konzervatoři herectví, chodím na francouzštinu, cvičím pilates, pomáhám různým nadacím atd. Myslím, že teď se fakt nenudím."

Tetování jako lék

A když duše hodně bolí, nechá se tetovat. „Tetování a bolesti se nebojím. To, co mám na hrudníku, jsem si dala jako dárek k pětapadesátinám. Moje kamarádka Jana Sováková odešla z divadla, je umělkyně a udělala mi všechna tetování. Pořád jsem přemýšlela, chtěla jsem něco pěkného, jako šperk. Tentokrát jsem chtěla nějaký shluk, nejprve mi to navrhla dcera, pak jsme to s Janou měnily pomocí různých nálepek a už to mám. Trošku to bolelo, ale moc ne. Je to moje třetí tetování. Mám ještě na zádech pavouka matku a na noze pavouka dítě. A ráda bych je časem propojila, nějakými čarami. Už to mám vymyšlený, ale zatím si na to netroufnu, protože ještě hraju a musím to zakrývat, " usmívá se Ilona. A kdyby měla hodně času, prý se ještě chce učit anglicky. Volný čas si evidentně zakázala, stejně jako nové známosti. Po celé dva roky od Petrovy smrti se po jejím boku ukazuje jediný chlap - syn Filip.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.  

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace