Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Milenka ji předhodila stádu…. Co prozradila Aneta Langerová o SuperStar, kterou písničku opravdu nesnáší a kdy se přiznala tátovi k lesbické orientaci? Zpěvačka překvapila

05.05.2016
Milenka ji předhodila stádu…. Co prozradila Aneta Langerová o SuperStar, kterou písničku opravdu nesnáší a kdy se přiznala tátovi k lesbické orientaci? Zpěvačka překvapila

Foto: Česká televize

Popisek: Aneta Langerová

Bylo jí osmnáct, když zvítězila v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar. Vítězství jí převrátilo život vzhůru nohama. Introvertní holčina se musela přestat schovávat za kytaru a z ošklivého káčátka se stala velmi samostatná zářící labuť. Osudové zlomy ale nejsou v jejím životě nic zvláštního, před SuperStar si prožila už dva - smrt milované maminky a coming out.

To, že je jiná, věděla už  jako holka. A protože s tatínkem si po smrti maminky byli blízcí, logicky byl první, kdo o její orientaci věděl. „Bylo mi sedmnáct let, když jsem se poprvé zamilovala do ženy, a vím, že jsem si říkala, že jsem nějaká divná. Do té doby jsem chodila s klukama a bylo to fajn. S tátou jsem to nikdy neřešila dopodrobna, jen jsem prostě měla potřebu mu to říct. Ale přesto jsem byla před rodinou dlouho v tichosti o čemkoli, co se týkalo vztahů,” přiznala Aneta v profilovém rozhovoru pro časopis Reportér.

Tati, chodím s holkou

„Poprosila jsem tátu, jestli by se se mnou nešel projít. Tak jsme chodili na chatě kolem fotbalového hřiště. A já jsem opakovala: Tati, já ti něco musím říct! A on: No tak mi to už proboha řekni! Už jsme byli asi v pátém kolečku a já se nemohla vymáčknout. Tak se začal vyptávat, jestli jsem něco provedla. Říkala jsem, že ne, že jde jen o to, s kým teď žiju. A pak, z ničeho nic, jsem vybalila: Je to, táto, ženská, no. On se na mě podíval a říká: Jé, to je super,” popisuje zlomový okamžik zpěvačka.

Přebrala Olgu Kulínskému?

V době po SuperStar chodila s o třináct let starší šéfkou hudebního nakladatelství Ivou Milerovou, v současné době už tři roky žije s dokumentaristkou Olgou Špátovou, dcerou filmařky Olgy Sommerové. Ta svou orientaci odhalila teprve nedávno, před Anetou chodila s nechvalně známým sbormistrem Kulínským.

Jsem ráda, že jsem žena

A co říká Aneta na to, že v lesbickém vztahu je vždycky údajně jedna z partnerek za „taťku”? „U mě to tak nikdy nebylo, vždycky jsme se přirozeně doplňovaly. Některá žena může být praktičtější, druhá zase společenštější. Jde o to, koho potkáte a s kým zrovna žijete. Já to opravdu nikdy neměla tak, že bychom se rozdělovaly na muže a ženu. Dělat, že jsem muž, to je děsivá představa. Já jsem velmi ráda za to, že jsem žena.“

Rande uprostřed jeleního stáda

Ráda by prý měla děti, uvažuje i o registrovaném partnerství. Zatím si ale užívá děti svých sourozenců. A také úspěch poslední desky Na Radosti. Klip k písni Tráva natočila právě Olga. A se svou partnerkou se v něm zrovna nemazlila.

Točily totiž v oboře plné jelenů: „Měli jsme štěstí, pan majitel byl vstřícný a přilákal jeleny na nějaké jídlo. Já kolem nich proběhla tam a zpátky, byla jsem na pokraji vlastní smrti strachy! Vždyť to jsou zvířata jako blázen! Navíc ten pan majitel říkal, že tam má jednoho jelena, který je vedoucí. A že je prý dost drzý a ať mu nedávám nic z ruky. Z ruky?!? Jak z ruky? Jako že by se ke mně přiblížil až takhle? Oni prý, jakmile zjistí, že je možnost se dotknout, okamžitě vás začnou brát jako soka. A jdou po vás,” vypráví Aneta v rozhovoru pro časopis Reportér.

Ať to nevypadá, že se bojíš

„Ale tohle bylo vlastně ještě docela dobré. Když pan majitel přišel do ohrady, rozhazoval jim tam to jídlo a něco na ně volal. Pak mi řekl, že sedne do auta, a kdyby něco, okamžitě pro mě dojede. Věřila jsem mu, že ví, co dělá. Jenže pak se to stádo vynořilo nade mnou na kopci, čili se zdálo ještě větší. A Olga mi do vysílačky říkala: „No tak, neboj se, běž tam. Běž nahoru. Hlavně ať to nevypadá, že se bojíš. Trošku jdeš, jako že se bojíš.“ A já, tuhá strachy, jsem si myslela: Jen počkejte… já vám dám!,” směje se Aneta.

SuperStar byla haluz

K soutěži SuperStar, kterou na sebe upozornila, se vrací nerada. „Byla to haluz,” říká jenom. „Bylo to takové znásilnění všeho! Nicméně mě to naučilo jednu velmi cennou věc: Že ať se kolem děje cokoliv, člověk se musí držet věcí, které zná a které má rád. To mu pomůže. Mně bylo tenkrát samozřejmě krajně nepříjemné vylézt před kamery a podstoupit celý ten kolotoč. Ale schovala jsem se za hudbu a díky tomu se to dalo přežít, díky tomu se mě ten cirkus už tolik netýkal.”

Naštěstí se o ni tehdy postaral starší bratr. „Nikola kolem mě hned na začátku vytvořil jakousi bublinu, prostor, ve kterém mě nechal svobodně dospět. Chtěl, abych se přirozeně rozvíjela, aby mě tlaky okolí tolik neovlivňovaly.”

Chci být babička!

Letos bude Anetě třicet. Jak se cítí? A bojí se stárnutí?  „Už odmalička toužím být babička. No, jako starší paní! Která bude sedět na zápraží a pozorovat svět. Budu mít nadhled. Fakt se na to těším,” dodává Aneta. Sice ještě není stará moudrá paní, ale rozhodně od holky ze SuperStar ušla dalekou cestu. I když vám může připadat ujetá, rozhodně ví, co chce a co nechce. Třeba už nikdy prý nazazpívá písničku Křídla motýlí. „Prostě ne, hrála jsem ji tolikrát, že mi leze krkem. Takže tu už ode mě neuslyšíte,” slibuje Aneta. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.         

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace