Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To už je tedy vrchol drzosti! Irácký imigrant, který brutálně znásilnil malého chlapce, žádá o azyl pro celou famílii. Prý už čtyři měsíce neměl sex, tak co se divíme

03.05.2016
To už je tedy vrchol drzosti! Irácký imigrant, který brutálně znásilnil malého chlapce, žádá o azyl pro celou famílii. Prý už čtyři měsíce neměl sex, tak co se divíme

Foto: Facebook

Popisek: ilustrační foto

Na znepokojivou kauzu poukázaly rakouské noviny. Dvacetiletý uprchlík, žadatel o azyl, ve Vídni znásilnil desetiletého chlapce na plovárně. Nebudete věřit tomu, jak se hájil! A teď navíc žádá o azyl pro celou svou rodinu.

Dvacetiletý Iráčan Amir A., žadatel o azyl, který se ve středu před soudem přiznal ke znásilnění desetiletého chlapce na plovárně ve Vídni, prohlásil, že stále chce přivést svou mladou ženu a dítě do Rakouska. A to bez ohledu na to, že je nyní sám za mřížemi a jeho žádosti o azyl úřady zatím nevyřídily. O případu psal rakouský list Österreich Heute.

Zraněný chlapec se plazil pro pomoc

Matka znásilněného chlapce je přitom sama imigrantkou, do Rakouska přišla z bývalé Jugoslávie. Amira ale nic takového evidentně nezajímalo. Mladík, sám otec malého dítěte, chlapečka před napadením odtáhl na pánské toalety. Zraněný chlapec se pak doplazil k plavčíkovi, který zalarmoval policii a zavolal chlapcovu matku. Násilník po svém hrozném činu dál plaval a skákal z můstku, jako by se nic nestalo. A podle něj se nejspíš opravdu nic nestalo.

Prý mu to poradil tlumočník

Když Iráčana zatkli, zpočátku totiž tvrdil, že teenager, který mu dělal překladatele, ho povzbuzoval k sexu s chlapcem a tvrdil, že je to v pořádku. Podle deníku Kurier se bránil tím, že netušil, kolik let je oběti. Znásilňovat teenagery nebo dospělé je podle něj patrně už v pořádku. Ke svému zločinu dodal, že se všechno stalo jen proto, protože „byl v sexuální frustraci z toho, že čtyři měsíce neviděl manželku“.

Deset až patnáct let

Amirovi A. hrozí desetileté vězení za znásilnění nezletilého,  soud ale případ v dubnu odročil kvůli tomu, že vyšlo najevo, že napadený chlapec trpí posttraumatickým šokem.  Pokud psychiatrická zpráva potvrdí, že oběť bude mít vážné zdravotní následky, možný trest se zvýší „až“ na patnáct let.

V Mnichově se mu nelíbilo, na hranicích ho nikdo nestavěl

Amir A. podle televize ORF v žádosti o azyl uvedl, že je synem obchodníka a přišel do Evropy proto, že slyšel o lepším životě ve Švédsku. Dostal se ale jen do Mnichova.  Tam se mu nelíbilo a tak se rozhodl vrátit do Vídně a zažádat tam o azyl. Dodal, že na cestě do Rakouska ho nikdo nezastavil ani nekontroloval, a to ani na rakousko-maďarské, přísně střežené hranici. „Chci vybudovat budoucnost pro svou rodinu,“ řekl médiím. „Přišel jsem do Vídně, abych zlepšil svou ekonomickou situaci,“ odpověděl na otázku, co ho přimělo uchýlit se do Rakouska.

Kdo to táhne Evropou?

Alarmující tedy je, že nejde o válečného uprchlíka, ale obyčejného ekonomického migranta a hlavně to, že evidentně morálka části uprchlíků je ve velkém rozporu s tou naší. Vážně tu chceme kulturu, pro kterou není až takový problém znásilňovat malé děti? Anebo jde jen o ojedinělého psychopata? Amirův případ ukazuje i to, že Evropou táhnou uprchlíci bez ohledu na hranice a to naprosto nekontrolovaně.

Pokus šíleného vědce

„Jak se vůbec může někdo pokoušet je integrovat? To je nějaký vědecký pokus?“ ptá se v diskuzi na Novinkách.cz čtenář Petr. A jeho kolega Jiří vznáší ještě provokativnější dotaz. „Pro takové jedince nemám slitování, ale co udělat s těma, co je sem tahají? Ať už neziskovky nebo vlastizrádní politici? Kdo je nejvíc na vině?“ Co Vy na to, paní Merkelová? 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.   

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace