Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pro část lidí jsem byl nesnesitelný a pro tu druhou spasitelem, tím, co zná pravdu; sežral jsem prostě Šalamounovo lejno, přiznává Tomáš Klus. A proč jeho přátelé tvrdí, že si vzal druhou Yoko Ono?

28.04.2016
Pro část lidí jsem byl nesnesitelný a pro tu druhou spasitelem, tím, co zná pravdu; sežral jsem prostě Šalamounovo lejno, přiznává Tomáš Klus.  A proč jeho přátelé tvrdí, že si vzal druhou Yoko Ono?

Foto: Facebook

Popisek: Tomáš Klus s rodinou

Je mu třicet, bude mít druhé dítě. V říjnu loňského roku vyhlásil roční pauzu. Že by zas a zas hledal sám sebe? Taky už vám Tomáš Klus svými řečmi o duchovnu lezl na nervy? Budete se divit, zpěvák štval i sám sebe. O hektické kariéře a osobním životě mluvil pro Akutálně.cz.

Tomáše Kluse bylo jednu dobu všude plno. A ti, kdo ho měli v začátku jeho kariéry rádi jako kluka s kytarou a zajímavými, neotřelými texty, nestíhali valit oči, co se s ním za pár let stalo. Jednu dobu to vypadalo, že snad v Čechách máme vlastního dalajlámu. Klus mluvil velkými písmeny o Lásce, Pravdě a Životní Cestě. Mluvil víc, než zpíval a to je u zpěváka vždycky průšvih.

Roční hudební celibát

A pak vyhlásil, že na rok přestává koncertovat. Asi bude hledat sama sebe, napadlo ty přející. Nepřející to přičítali neúspěchu posledního „duchovního“ alba. Tomáš Klus je za půlkou svého ročního hudebního celibátu. Jak se mu daří? „ Dobře, dokonce mám pocit, že chodím do zkušebny častěji, než když jsem koncertoval. Jen psaní mi nejde. Ve světě se toho tolik děje, mám v sobě přetlak a slova nejdou ven. Nestresuje mě to. Odpočívám,“ usmívá se Klus.

Josefína bude mít brášku

„Odpočívám hlavně sám od sebe, od té mediální bytosti, která vznikla s mou takzvanou kariérou. Je mi fajn, pozoruju, jak roste má dcera,“ říká hrdý otec tříleté Josefínky, které se brzy narodí bráška. „Vzali jsme ji na jeden z ultrazvuků, na okamžik viděla svého brášku, takže teď opatruje bříško své maminky, nikdo se k němu nesmí přiblížit.“

Mám moudrou ženu

A co na to, že zůstal doma, říká jeho žena, zpěvačka Tamara? „Ona i dcera jsou rády, protože se budeme mít víc. Jsme spolu. Teď ještě můžeme, ale za rok, za dva Josefíně vstoupí do života kamarádky a táta s mámou půjdou stranou,“ užívá si Klus otcovské role. „Původně jsem chtěl hodně cestovat. Ale mám moudrou ženu, chci být především s ní a dcerou. Pak se učit anglicky a hrát na kytaru.“ 

Sežral Šalamounovo lejno?

Klus překvapivě otevřeně mluví o tom, co se s ním v poslední době dělo. Nyní prý prochází změnou. „Neustále jsem mluvil, používal velká slova, hodně slov pohromadě lidi mate. Zněl jsem, jak když jsem sežral Šalamounovo hovno,“ hodnotí s odstupem své „sluníčkářské“ působení.

Jedno velké klišé

Začalo to cestou do Indie. „Je to dnes ale asi trochu klišé, když řeknu, že jsem jel do Indie, abych se tam našel. Na druhou stranu, asi z velkých pravd se právě klišé stávají. Rozhodně tam člověk ale pozná spoustu věcí. Je to cesta k sobě samému. Totiž to, jak se k sobě lidé v Indii chovají je totiž TO, co mě tam potkalo. Lidé tam prostě mají rádi jeden druhého a přitom vůbec nic nemají. Na druhou stranu jim ani člověk nemůže přát, aby něco měli, neboť by se pak chovali jinak. Oni nevědí, že se mohou mít lépe, tak se mají dobře. Bohužel, když tam dnes jezdí různé kultury hledat sami sebe, tak Indové nasávají jejich negativní vlastnosti,“ popisuje Tomáš začátek své cesty.

Spasitel Klus

Jenže pak se to zvrtlo. „Jak jsem byl pořád šťastný, začal jsem kolem sebe tvořit aureolu guru nebo životního kouče, z toho jsem právě potřeboval utéct. Já jsem proti vůdcovství – od toho jsem potřeboval odejít, proto ta roční pauza,“ přiznává. „Pro část lidí jsem byl nesnesitelný a pro druhou část jsem byl spasitelem, tím, co zná pravdu. Ano, znám pravdu, svojí pravdu. A ostatní mají taky svoje. Všechno je v průsečících těch pravd. Jenže v těch mých slovech se to nějak ztratilo a vypadalo to, že tu jedinou pravdu mám jen já.“

Pod pantoflem

Tomáš hodně podléhá své ženě Tamaře a ženskému elementu vůbec. „Když mi tehdy spadl táta ze skály a zabil se, tak v tom věku jsem si začal uvědomovat sílu žen. Onen obdiv žen u mě pak vyvrcholil porodem mé ženy. Viděl jsem, že my, chlapi, jsme v porovnání s ženami docela béčka. Já bych to nedal.“ Zlé jazyky tvrdí, že byl Klus normální, než Tamaru potkal, prostě kluk, co chodil na pivo a hrál na kytaru. S láskou přišel příklon k duchovním naukám – a role blond guru, ze které leckomu běhal mráz po zádech. Teď se zdá, že Tomáš vylezl zpod pantofle a přestal papouškovat svou krásnou ženu.

Poslušný pejsek Tom

Před tou ho ostatně jeho blízcí varují. Tamara si měla postupně Tomáše omotat kolem prstu a ten je jako její poslušný pejsek. „To už není ten Tom, jakého jsme znali. Přestal se stýkat s velkou většinou svých dosavadních přátel a na dovolenou už jezdí jen s těmi Tamařinými z řad skejťáků," svěřil se nespokojený mnohaletý přítel Kluse v Sedmičce s tím, že jediný, kdo teď zpěvákovi zůstal, je bývalý spolubydlící a kluci z kapely, se kterými se ovšem v soukromí nestýká.

Přebrala ho kamarádce

Své o praktikách Tamary Klusové ví také Tomášova bývalá přítelkyně, cellistka Terezie Kovalová a někdejší Tamařina kolegyně z kapely, která jí partnera přebrala. Záměru někdejší kamarádky se ani trochu nediví. „Jsem přesvědčena o tom, že to měla celou dobu takhle naplánované. Po tom, co mi udělala, a co všechno se mezi námi stalo, jsem zjistila, že ji ani trochu neznám. To, jak se teď chová a jak teď vystupuje, je pro mě novinkou. Jde si za svým hlava nehlava. Teď už vím, že situace, které mezi námi proběhly, byly z její strany vykonstruovány, a že mých slabostí využila ve svůj prospěch. Pro mě je ona obrovským zklamáním. Je otázkou času, kdy to samé zjistí také Tomáš," řekla hudebnice pro magazín Ahaonline. Otázka je, jestli Tomáš matku své milované dcery dokáže vidět v pravém světle.

Budu zpívat a ne mluvit

Aspoň některé své životní postoje už Tomáš přehodnotil. „Změnil se mi pohled na svět, víte, já jsem emotivní člověk, ale teď už vím, že mám názory podávat prostřednictvím písní a ne tím, že mluvím.“ To nám všem asi spadl kámen ze srdce. Tomáš Klus písničkář je talentovaný, milý kluk. Tomáš Klus guru je nesnesitelný produkt dnešní doby, prahnoucí po instantním osvícení. Snad se zastavil včas a nestane se mladším mužským protějškem šílené vesmířanky Jany Kratochvílové.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.  

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace