Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vojta je mnohem větší konzerva než já, říká Táňa Vilhelmová. Jaké to je být máma tří dětí, žít s o sedm let mladším mužem, vyhlášeným krasavcem, a zažívat denně „otravu“ testosteronem?

27.04.2016
Vojta je mnohem větší konzerva než já, říká Táňa Vilhelmová. Jaké to je být máma tří dětí, žít s o sedm let mladším mužem, vyhlášeným krasavcem, a zažívat denně „otravu“ testosteronem?

Foto: Dejvické divadlo

Popisek: Táňa Vilhelmová

Táňa Vilhelmová neměla úplně ideální dětství. Rodiče se rozvedli, nemluvili spolu, s bratrem vyrůstala jen s maminkou. Teď má oba rodiče v cizině, stihla dvěma otcům porodit tři kluky, do toho točí a hraje divadlo. Při zkoušení se seznámila i se současným partnerem, muzikantem a hercem Vojtou Dykem. Dlouhou společnou budoucnost jim asi nikdo neprorokoval. Přesto jsou spolu už čtyři roky a mají dvouletého syna Toníka. Jak to spolu jeden z mediálně nejsledovanějších párů zvládá?

Táňa měla už několik poměrně bouřlivých vztahů. Vždycky byla rebelka a také královna všech večírků. Chodila s hercem Pavlem Liškou, v roce 2005 se vdala za produkčního Pavla Čecháka, se kterým má jedenáctiletého Františka a osmiletého Cyrila. Pak se jí prý zachtělo svobody. „Ano. Já, společenský člověk, který nikdy netoužil sám cestovat nebo někde třeba jen sám strávit víkend, jsem najednou měla obrovskou touhu být sama s dětmi, prostě být svobodná matka. Jako když po dlouhé době dostanete chuť na špenát, a když ho sníte, tak si řeknete, jo, tohle jsem přesně potřebovala! A dáte si ho znova a pak ještě jednou a ještě a říkáte si, sakra, jak je možný, že jsem na něj zapomněla? Tak stejně takhle jsem já potřebovala svobodu,“ vysvětluje Vilhelmová v magazínu Moje psychologie.

Idylka i s exmanželem

A pak potkala o sedm let mladšího Dyka. Když jejich známost vyšla najevo, ozývaly se spíš skeptické hlasy, které vztahu příliš šancí nedávaly. Čas však potvrdil, že má pevné základy, a ty se utvrzují každým dnem víc a víc. Pro tuhle dvojici totiž platí, že protiklady se přitahují. A Táňa si ujasnila, jak to chce v životě mít. Bývalá rebelka tak skvěle vychází i s exmanželem. „Na mě a bratra byla naše maminka sama, partnera si našla, až když jsme byli dospělí. Společně s otcem vůbec nekomunikovali, tedy hlavně on. Prostě se rozvedli a už spolu nemluvili. A já jsem si jako dospělá řekla, že tohle nechci,“ říká Táňa v OnaDnes. „My se všichni často vídáme, společně například obědváme nebo večeříme, navštěvujeme se. Takže vidím, jak s kluky Pavlova partnerka Berenika komunikuje. Já jsem nikdy nechtěla, aby synové Vojtovi říkali tatínku, to je přece blbina, když mají svého otce, který je miluje a stará se o ně. Kdyby říkali Berenice maminko, asi bych bránila svou pozici, protože by mi to bylo líto,“ ozve se stará drsná Táňa.

Vojta je veselý a hravý

Dyk na ni evidentně má dobrý vliv. Díky mladšímu partnerovi se paradoxně zklidnila a usadila. „Vojta velmi lpí na rodině, respektive na takovém tom rodinném klidu. Jde mu o to, abychom se často viděli a byli spolu stále v kontaktu.“ A co se od něj ještě naučila? „Naučil mě nebrat věci vážně. Což je možná dané jeho věkem, ale je v tom i kus jeho hravé povahy. Je prima si uvědomit, že nemusíte nosit černé ponožky, ale můžete si klidně vzít barevné a k nim proužkované kalhoty a kytičkovanou košili, protože co je každému do toho.“ To, že se do nich obouvají různé módní policie, je tomuhle páru, zdá se, víte kde.

Vrzající parkety

Dyk je podle Táni značný staromilec. „Já, holka z paneláku, snila o tom, že až jednou budu mít vlastní byt, bude supermoderní, plný technických vymožeností. Vojtovi rodiče mají oproti tomu klasický starý byt, ve kterém vržou parkety. Což opravdu nebyl můj oblíbený zvuk. Ale Vojta to ve mně otočil. Teď už mám parkety celkem ráda,“ směje se.

Lvice Táňa

A jaká je matka? O své tři kluky se stará skvěle, jen už tolik vše neřeší, jako když měla první dítě. „Po prvním dítěti jsem byla v takové ozářené bublině a myslela si, že prožívám něco, co se ještě nikomu nestalo,“ říká. A teď, se třemi raubíři, už toho moc neřeší. Vytáčí ji prý jen bulvární novináři, kteří jim číhají před domem a fotí ji, když jde s dětmi do školy. To se pak mění na rozzuřenou lvici.

Kalich hořkosti

S bulvárem má vůbec nevyřízené spory. Kvůli nim, respektive kvůli přístupu divadla, prý odstoupila i z inscenace Zabiják Joe. „Propagace hry se absolutně neslučuje s tím, jak si propagaci divadla představuju já,“ říká zdrženlivě. „Jsou meze. Přes které nejede vlak. Divadlo si tam natáhlo bulvární mšice, dobře si je nakrmilo a nechalo mě fotit během představení. Asi čekali, že bulvár bude psát o hře, ale místo toho vyšly články, kde komu co koukalo. Divadlo Kalich zkrátka namíchalo kalich hořkosti a ten se mně nechtělo vypít. Hraju ještě v Dejvickém divadle, tam by se mi to nestalo,“ odfrkne si.

Měsíc se čtyřma pinďourama
Zhruba desetkrát do měsíce hraje v divadle, do toho točí. Na mámu od tří dětí je toho občas dost. Jednou do roka prý s Vojtou a dětmi vyrazí na měsíc někam na samotu, vypnou mobily a užívají si vzájemné společnosti. Táňa jen září. „Je mi mezi chlapy dobře. Ale po měsíci mezi čtyřma pinďourama mám testosteronu až nad hlavu.“ To prý pak vyráží na dámskou jízdu. Připomenout si staré dobré časy, kdy pravidelně zavírala hospody. Tehdy na ni ovšem doma nečekal o sedm let mladší krasavec. Jen kdyby nebyl Vojta takový suchar, co? Navíc se proslýchá, že by stál o druhé dítě, což Táně, která má už tři, asi úplně nevoní. Takže uvidíme, zda pár snů nečeká krize… 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.   

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace