Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sebekritická ´Bohdalka´ promluvila o svém vzhledu a vzkázala lichotníkům: Kupte si raději silnější brejle. Za jakou otázku by vás podle ní každá upřímná herečka nejraději zabila?

26.04.2016
Sebekritická ´Bohdalka´ promluvila o svém vzhledu a vzkázala lichotníkům: Kupte si raději silnější brejle. Za jakou otázku by vás podle ní každá upřímná herečka nejraději zabila?

Foto: ČT

Popisek: Jiřina Bohdalová oslaví pětaosmdesátku, na pracovním elánu jí to ale neubírá...

Jiřina Bohdalová oslaví začátkem května pětaosmdesáté narozeniny a s oslavami začala již nyní. Čeká ji totiž obrovská řada akcí a gratulantů. S ohledem na délku a úspěšnost své kariéry si dnes může dovolit dělat a říkat, co chce. Rozhovory, které v souvislosti se svým dalším kulatým jubileem poskytuje, vynikají nebývalou mírou upřímnosti i sebekritičnosti.

Když ji například redaktor Jan Janula v rozhovoru pro časopis  Blesk zdraví polichotil, že vypadá stále stejně, ihned ho utřela: „Stárnu jako každý z nás a stejná určitě nezůstávám - ještě to tak!“ Přiznala ale zároveň, že ji lidé mohou vnímat zkresleně díky maskérům, kteří dokáží  změnit věk  podle přání režiséra. Autorovi rozhovoru potom doporučila, aby si propříště ušetřil podobné bonmoty, kterými se snaží lichotit dámě a koupil si raději silnější brejle. Herečka ale zároveň prozradila svůj lék proti stárnutí - „práci a po práci legraci“. Roli v její skvělé kondici prý také hraje genetická výbava po rodičích. Stejně energicky odpověděla na otázku, zda někdy držela dietu: „S tím na mě nechoďte! Každá upřímná herečka by vás za tuto otázku nejraději zabila.“ Ale vzápětí prozradila: „Kdo chce zhubnout, u něj platí stále stejný, léty osvědčený model: Nežrat!“ 

Bohdalka jako značka

Upřímně  reagovala i na to, že ji lidé často oslovují „Bohdalka“. Podle ní je toto oslovení někdy příjemné a někdy zase ne, podle toho, jak kdy. Někdy je to značka, vyznamenání od lidí, kteří ji mají rádi za její práci. Ale existují prý i odvrácená tvář tohoto označení a to jsou pomluvy, zloba a bulvární klepy. Ale o tom prý mluvit nechce: „Nestojí mi to ani za vzpomínku,“ říká.  Zato zavzpomínala, jak tato přezdívka vlastně vznikla, poprvé prý „Bohdalka“ vypadla z úst  Stelušky Zázvorkové v Divadle ABC. 

Každý milion dobrý!

Jiřina Bohdalová je  proslulá svou ohromnou energií a stejně velkým obchodním talentem. Navzdory pokročilému věku stále hraje v divadle i v televizi, účinkuje v pořadu pro kutily a  nebrání se ani  reklamě. Nyní se dočkala další velké role. Tu jí obstaral její dlouholetý přítel, režisér a scénárista Zdeněk Zelenka, právě jako dárek k jejím pětaosmdesátinám.  Novinářům to zdůvodnil slovy: „Je to velká herečka, tak dostane velkou roli ve filmu.“ A ten se bude jmenovat hodně příznačně: „Každý milion dobrý“. Přiznal se, že tuto roli napsal Jiřině Bohdalové přímo na tělo. A té to udělalo obrovskou radost. Dobré příležitosti už se totiž nehrnou tak, jako dříve, tato bude navíc velmi zajímavá. Vypráví totiž příběh miliardářky, která se po těžké autonehodě změní k nepoznání a začne velkoryse konat dobro ve prospěch druhých. Tím ale narazí na nelibost příbuzných, zradí jí i vlastní synové. Rodina ji zbaví svéprávnosti a nechá zavřít do vězení... 

Zahraje to přesvědčivě?

Nový film se začal  v produkci České televize  natáčet loni na  podzim a uveden bude začátkem května. Vůbec poprvé si v něm  Bohdalová zahraje  společně Ondřejem Vetchým, do dalších rolí byli obsazeni Viktor Preiss, Jaromír Dulava nebo Tatiana Vilhelmová.  Zatímco zpráva o novém filmu vyvolala u fanoušků  skvělé herečky nadšení, její odpůrci se nechávají slyšet, že  postavu štědré miliardářky nemůže přesvědčivě zahrát, protože je prý pravým opakem. Naráží tak na škodolibá svědectví z jejího okolí, prozrazující, že tato geniální herečka je tak trochu na peníze a je ochotná kvůli honoráři či protislužbě vzít i poněkud  podřadnou roli v reklamě.  Ten, kdo ale Bohdalku dobře zná, ví, že umí zahrát úplně vše. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace