Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sbalil dceru Ivy Janžurové, děti má ale s jinou a naposledy randil se sedmnáctkou. Spolužačkou své dcery. Také víme, na čem frčí ´partičkář´ Ondřej Sokol

14.04.2016
Sbalil dceru Ivy Janžurové, děti má ale s jinou a naposledy randil se sedmnáctkou. Spolužačkou své dcery.  Také víme, na čem frčí ´partičkář´ Ondřej Sokol

Foto: TV Prima

Popisek: Ondřej Sokol

Herec Ondřej Sokol je na roztrhání a ještě fušuje druhým do řemesla. Krom hraní a improvizací s Partičkou totiž taky moderuje, režíruje a překládá divadelní hry. A nejspíš aby duševně nezakrněl, chodí s mladičkými slečnami. A nejen to…

Ondřej Sokol si vždycky uměl vybrat partnerky. Na pražské DAMU byl jedním z mála z ročníku, kdo neměl slavné rodiče. Studovala s ním třeba Bára Munzarová anebo třeba Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové. A právě Sabinu Ondřej na škole hbitě sbalil. Co na tom, že to není žádná krasavice, famílie je lákavá dostatečně. A vskutku – brzy už Ondřej působil v rodinném divadle, které měla Janžurová se svým mužem a dětmi. Šikovný chlapec.

Dcera slavné matky a nepovedené manželství

Se Sabinou odešel i do prvního angažmá v Mladé Boleslavi – ale dlouho jim to nevydrželo. Ondřej sbalil hereckou kolegyni Kateřinu Lojdovou a po dvouleté známosti si ji vzal. Mají spolu syna a dceru. Rozvedli se po dvanácti letech. Ondřejovi je to líto kvůli dětem. „Děti pro mě vždycky byly neskutečně důležité. Sám jsem z extrémně rozvedené rodiny, kdy se máma z porodnice k tátovi nevrátila. Chtěl jsem proto, aby moje děti měly kompletní rodinu," svěřil se v otevřeném rozhovoru pro časopis Blesk pro ženy.

Kateřina prý prudila, že by kvůli bílému prášku?

„Nedopadlo to. Samozřejmě to není o tom, že jsem nedělal hlouposti, které se podepsaly na tom, že se moje manželství nerozpadlo. Dělal. Ale nikdy jsem ani na okamžik neuvažoval, že bych to chtěl ukončit. I když mě prudila a bylo to hrozný, rozvod jsem nechtěl," prozradil Sokol a dodal: „Tehdy jsem věděl, že kdyby to neukončila ona, udělal bych pro záchranu manželství cokoli. Ale teď už je to jinak." Sokol se sice v rozhovorech tváří, že vina byla na straně jeho ženy, naše zdroje ale mluví o tom, že na rodinu měl málo času a navíc občas ujel s jinou ženou. A nejen to, Kateřině možná vadilo i to, co se o Ondřejovi už nějakou dobu povídá – že aby vydržel své zběsilé tempo, občas se krom panáka povzbudí i něčím silnějším a údajně si sem tam sjede lajničku. Bůhví, co je na tom pravdy.

Vzorný otec

Na výchově dětí se každopádně s bývalou manželkou podílejí stejným dílem. Děti mají ve společné péči. Přesto, jak už to bývá, je jejich vzájemná domluva někdy poněkud komplikovaná. „Není to tak, že by naše komunikace byla zalitá sluncem, ale prostě se musíme domluvit. Je to nutnost pro nás oba. V našem povolání to jinak nejde," svěřil se herec a dodal: „Náš rozvod beru jako vlastní selhání, ale dnes s tím nic nenadělám a Kateřinu beru trochu jako cizího člověka."

Čtyřicet kilometrů na kole? Na čem to frčí?

Teď prý ale jde Ondřej, co se týče životního stylu týče, do sebe. „Řešili jsme nějaké pracovní problémy a já jsem zjistil, že potřebuju víc síly a energie a že už ji nechci plýtvat na jiné věci. Přestal jsem se likvidovat večírkama a začal každý den jezdit na kole nebo běhat. Na kole ujedu tak čtyřicet kilometrů, ale s běháním je to horší, to nějakých osm,“ holedbá se Sokol. No, zdá se, že je pěkně rozjetý. Anebo že by naspeedovaný? Každopádně podobné záchvaty aktivity svědčí o pěkné životní krizičce.

Syndrom Brouka Pytlíka

Sokol evidentně trpí syndrom Brouka Pytlíka, tedy práce všeho druhu. Momentálně ve svém domovském divadle, Činoherním klubu, zkouší hru, kterou sám i přeložil z angličtiny. Původně ji měl údajně překládat někdo jiný, jenže pak se do toho vložil Sokol. Asi zrovna neměl co dělat…

Český Charlie Sheen

Nevím, jak vy, ale mám dojem, že dost bolo Sokola. Vyskakuje na nás z televize, z filmových pláten (i když jeho nejnovější komedie Dvojníci moc komická není), objíždí štace s Partičkou, režíruje, hraje divadlo a dokonce překládá. Prostě zastane práci tak za pět normálních herců. Jenže kvantita často jde na úkor kvality. V Sokolově případě to rozhodně začíná platit. Otázka je, jestli je pro něj ještě cesta zpátky. Zvlášť když poslední osoba, se kterou chodil, byla sedmnáctiletá dcera jeho bývalé spolužačky. Ondřej Sokol je prostě takový český Charlie Sheen.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

Vložil: Dáša Vrchotová