Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová miss je buď blbá, nebo navedená. Jinak by nešla i s korunkou k nejjízlivějšímu moderátorovi. O skandálu s otrockou smlouvou i pohromě na internetu ale zarytě mlčela, proč a o co jde?

08.04.2016
Nová miss je buď blbá, nebo navedená. Jinak by nešla i s korunkou k nejjízlivějšímu moderátorovi. O skandálu s otrockou smlouvou i pohromě na internetu ale zarytě mlčela, proč a o co jde?

Foto: archiv Show Jana Krause

Popisek: Miss ČR Andrea Bezděková

Nová královna krásy, Andrea Bezděková, rozdělila český národ. Tedy tu jeho část, která nějakou volbu České Miss vůbec zaznamenala. Podle části diváků měl vyhrát někdo úplně jiný. Ale je vůbec vítězství v České Miss opravdu výhra? Podle toho, co vyplouvá na povrch v posledních dnech, jde spíš o Pyrrhovo vítězství.

Letošní finalistky totiž musely podepsat opravdu brutální smlouvu. Česká Miss totiž krásky zavázala k tomu, aby se firmě uvázaly na pět let a odváděly až 70% výdělků! To je také důvod, proč v semifinále spousta dívek odstoupila. „Ano, je to pravda. Tím se selekce do finálové desítky zúžila. Letošní finalistky jsou ty, které byly ochotny tuto smlouvu podepsat. Neměly co ztratit, většina z nich ani žádné modelingové zkušenosti neměla,“ řekla deníku Aha! jedna z letošních finalistek. „Zatímco v předchozích ročnících se na tři roky musely upsat jenom vítězky, letos už tomu bylo jinak. Po podepsání smlouvy se České Miss na tři roky upsaly všechny finalistky. A aby bylo vítězství něčím výjimečné, tak těm skončí kontrakt až po pěti letech,“ svěřila se jedna ze soutěžících, která si pro jistotu nepřála být jmenovaná.

Blondýny nejsou vůbec blbé

Její slova potvrzuje i jedna ze semifinalistek Michaela Živnůstková, která si vede blog World needs Blondes. Ta dokonce o tom, proč dobrovolně odstoupila z České Miss, natočila i velmi obsáhlé video. „Stručně a obecně shrnuto, kdybych se umístila, nebylo by možné na delší dobu odjet do zahraničí a zanechat tu povinnosti Miss. Na své modelingové zakázky bych se musela zeptat, a kdyby byly uznány, tak bych musela odvádět část výdělku. Smlouvu nehatím, je jen hodně striktní a já nebyla ochotna na ni přistoupit, mimo jiné ani moje agentura se smlouvou nesouhlasila,“ říká v něm Michaela. Agentura pak podmínky poněkud zmírnila. „Po tom, co odstoupila Natálie Myslíková, Barbora Neradová, já a i jiné holky měly se smlouvou problém, tak se Česká Miss zamyslela a začala nabízet různé smluvní úpravy,“ dodala modelka.

Švatnerová měla štěstí

Šílená podmínka 70% je přitom ve smlouvách až letos. „Jako úřadující Miss jsem ve smlouvě měla, že České Miss musím odevzdat dvacet procent z výdělků. Ale vzhledem k tomu, že mi moc práce nedohodili, tak jsem moc peněz neodevzdala. Většinu kšeftů jsem si domluvila sama,“ svěřila deníku Aha! loňská vítězka Nikol Švantnerová s tím, že ještě získala starou smlouvu, kterou podepsala v semifinálovém kole. Po vítězství za ní z České Miss ale drze přišli se smlouvou novou s výše vypsanými hroznými podmínkami, a tu prý kráska odmítla podepsat. 

Chůze kolem horké kaše

Studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu UK a čerstvě zvolená Česká Miss roku 2016 Andrea Bezděková smlouvu patrně podepsala – a vyhrála. Ve středu večer se novopečená královna objevila v show Jana Krause, kde se chlubila korunkou a vlastnoručně upečeným štrůdlem. O skandálu kolem smluv anebo o kritikách pořadu, který podle jedné divačky „připomíná promo akce, chybí už jen kastroly,“ nebyla, světe div se, řeč. Že by jindy tak ironický Jan Kraus nevyužil možnosti si rýpnout? Bude to asi tím, že finálový galavečer vysílala jeho domovská TV Prima a že sledovanost byla – patrně setrvačností – slušná, přes milion diváků. To je jistě důvod neřešit, zda zvítězila dívka nejkrásnější, nebo nejpřizpůsobivější. Než rýpat do živého je jistě pohodlnější bavit se o štrůdlech.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .  

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace