Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Máma byla popová princezna, táta kapelník od Gotta. A synek? Zhubnul, ostříhal se, s médii se nebaví, zato si kutá na svém. Budete se divit, je z něj hotový pekelník. Mrkněte

27.03.2016
Máma byla popová princezna, táta kapelník od Gotta. A synek? Zhubnul, ostříhal se, s médii se nebaví, zato si kutá na svém. Budete se divit, je z něj hotový pekelník. Mrkněte

Autor: Facebook

Popisek: Artur Štaidl, frontman metalcoreové kapely

FOTOGALERIE Že syn tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové a skladatele Ladislava Štaidla zdědil hudební geny, není žádnou novinkou a žádným divem. Osmnáctiletého Artura to táhlo k hudbě už od dětství. Jenomže taky rád vařil, a tak to nakonec vyhrála střední hotelová škola. Muziky se ovšem nevzdal. Na pódiu to se svojí kapelou pořádně rozjíždí. A nenajdete ho někde schovaného za bicími - Artur se pomamil a zpívá. A hlas má pořádný. Aby ne, maminčin popík vyměnil za pěkně drsný metal.

Arturova kapela Behind the Mirror (tedy Za zrcadlem) hrála už na několika festivalech, naposledy ji mohli diváci vidět a slyšet na Žižkovské noci. Artur kromě zpěvu ovládá i hru na kytaru, jak elektrickou, tak akustickou, zkoušel to i na klavír, na který se učil už jako dítě, ale patrně právě díky dětskému traumatu na klavír hrát odmítá. A jak vlastně ovládá svůj obor? Zpívá prý tak dlouho, že už si to ani nepamatuje. A prý je nejchytřejším členem kapely, studuje totiž hotelový managment. Začínající kapelu chválí jak recenzenti, tak posluchači a prorokují jí velkou budoucnost.

Bezbolestná smrt, to je pěkný nářez

Publiku jeho rodičů se ale Arturova kapela moc zamlouvat nebude, mnohé babičky se asi dokonce budou křižovat. Tomu nasvědčují už názvy skladeb – Insanity (Šílenství) nebo třeba Painless Death (tedy Bezbolestná rychlost). Když k tomu přidáte sakra hlučnou hudbu a strašidelný řev, vydávaný samotným Arturem, je vymalováno. Pokud si myslíte, že metal je Kabát nebo Arakain, vraťte se na pískoviště.

Proč mizí Artur za oceán?

Kapela v současné době nekoncertuje, chystá se totiž nahrávat své první album. Nahrávání by ale mohla zkomplikovat další zpráva, která se Artura týká. Prý se totiž chystá na studia do ciziny. „Láďa Artura posílá na zkušenou do Ameriky,“ řekl deníku Aha! zdroj blízký muzikantově rodině. „Artur by měl v Americe tři měsíce v létě studovat angličtinu a marketing na velmi prestižní škole,“ upřesnil zdroj.

Na dědictví sahat nechce

Není divu, mladého muzikanta v Česku kromě jeho milované kapely už nic nedrží. Nedávno prodal své dědictví po zesnulé mamince Ivetě Bartošové. Za dům v pražské Uhříněvsi dostal 7,3 milionu korun, které ovšem rozfofrovat nehodlá. Ve světě totiž hodlá prorazit i bez toho, co mu spadne do klína. Věří totiž, že by se mohl uživit hudbou a že jeho kapela jednou bude slavná. A protože jeho kapela zpívá anglicky, bude se mu studijní pobyt za velkou louží jistě hodit. Jen tím klukům z kapely asi trochu zkomplikuje to nahrávání.

Hubený metalista s andílkovským ksichtíkem

Každopádně Arturovi držíme palce, aby se mu podařilo vymanit se ze stínu slavných rodičů. Dnes už ani moc nepřipomíná Ivetina blonďatého synáčka s postavou typu panáčka Michelina, výrazně zhubnul a je z něj pravý metalák. Jen ten andílkovský obličejíček po tatínkovi mu už asi nikdo neodpáře, ten ke zjevu drsného rockera moc nesedí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

 

 

Vložil: Lucie Kolouchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace