Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svou ´nebožku´ Anife přirovnal k uprchlíkům, kteří nyní berou Evropu útokem. „Ona je vzorek této mentality,“ prohlásil herec Ivan Vyskočil. Co tím myslel?

25.03.2016
Svou ´nebožku´ Anife přirovnal k uprchlíkům, kteří nyní berou Evropu útokem. „Ona je vzorek této mentality,“ prohlásil herec Ivan Vyskočil. Co tím myslel?

Foto: TV Barrandov

Popisek: Ivan Vyskočil v pořadu televize Barrandov Intim Night

Herec Ivan Vyskočil a jeho čtvrtá ‘ex‘, bulharská Turkyně Anife, se už zase neshodnou. Mají totiž zcela opačný názor na uprchlickou krizi, která se valí Evropou. Zatímco on prý dobře ví, co od ilegálních imigrantů můžeme čekat, Anife je nespíš všechny zaměstná.

K současné uprchlické krizi, která se valí na vyspělé evropské státy, promluvil v médiích snad už úplně každý. Málokdy se ale najde pár, v němž jsou oba partneři zcela opačného názoru. K odpůrcům, kteří se svým nesouhlasem s výhodami pro ilegální migranty netají, patří i herec Ivan Vyskočil. A dobře prý ví, o čem mluví. Přirovnal k nim totiž svoji čtvrtou exmanželku, bulharskou tanečnici tureckého původu Anife Ismet Hassan Alikocoglu Ahmed Husein. A její názory, jak bychom měli všechny okamžitě přijmout, ho rozpálily doběla.

Mají se přizpůsobit. A proč?

Právě přizpůsobení novému prostředí a akceptace jiných společenských pravidel, do nichž migranti přicházejí jako hosté, považuje za velký problém i Ivan Vyskočil. Proč? To vysvětlil velmi jednoduše v rozhovoru pro časopis Sedmička právě na příkladu své bývalé manželky. „Kdybych ji měl brát jako vzorek, tak přišla, neměla nic, držela se mě za ruku. Pak jsem ji trošku seznámil s okolím a za čtyři roky radila paní Zázvorkové, jak hrát divadlo. Ona je vzorek této mentality,“ nechal se slyšet.

Ivan s Anife krátce poté, co se stala paní Vyskočilovou

Ivan s Anife krátce poté, co se stala paní Vyskočilovou

O tom, jak bylo problematické ‘přesadit‘ Anife do nových poměrů, mluvil Vyskočil již dříve. Pár let po rozvodu, kdy emoce již dávno utichly a bývalí partneři se k sobě chovali na veřejnosti slušně, prozradil deníku Aha!: „Když přišla a já už měl doma sporák s tou skleněnou varnou deskou, řekla: Na tom mám vařit? A šla ven, udělala si díru do země, zapálila oheň a vařila tam.“ Anife na to reagovala způsobem sobě vlastním. „Nevěřila jsem, že něco takového může fungovat, tak jsem si na zahradě udělala vlastní gril,“ smála se.

Anife s tábory nesouhlasí

Když před lety Anife utíkala z Bulharska, osud ji přiměl zůstat v České republice, a zatímco většina běženců skončí v táborech, ona po těžké havárii strávila půl roku v nemocnici. „To byl můj uprchlický tábor a štěstí v neštěstí. Když mě propustili, nastěhovala jsem se k příteli, se kterým jsem podnikala,“ zavzpomínala před časem na své začátky v rozhovoru pro Blesk s tím, že lidem, kteří odsuzují uprchlíky a zavírají je do táborů nebo azylových domů, prostě nemůže přijít na jméno.

Ještě dnes je z výroků své exmanželky občas na mrtvici

Ještě dnes je z výroků své exmanželky občas na mrtvici

„Dělat tady zlo kvůli třem tisícům mi přijde trapný a hysterický. Místo zavírání a vyhošťování by se jim mělo pomoct. Nabídnout jim práci, pojištění a odpovídající bydlení.Vždyť by mohli pomoct naší ekonomice. Kolik Ukrajinců nebo Vietnamců tady poctivě pracuje a odvádí daně? Spousta! Navíc dělají práci, kterou Češi nechtějí dělat,“ nechala se slyšet Anife a dodala: „Tvrdit, že to jsou teroristi, je totální blbost. Teroristi jsou chytří a vzdělaní lidé, kteří mají jasný cíl. Tihle uprchlíci jsou obyčejní lidé, kteří chtějí nový a lepší život pro sebe a své děti. Mám svou kavárnu, a kdyby někdo přišel, že chce u mě pracovat, klidně bych ho zaměstnala. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do podobné situace.“

Vyskočil na mrtvici

Po tomto prohlášení své exmanželky se prý o jindy klidného herce pokoušel infarkt. „Ona snad myslí, že má patent na poučování českého národa. To už přesahuje všechny meze! Žádám, aby při všech svých dalších aktivitách přestala používat moje jméno!“ rozčílil se a dodal: „Usoudil jsem po jejích slovech, že se český stát bude moci plně věnovat péči o české děti a české babičky. O uprchlíky se totiž evidentně postará Anife.“

Čtěte také:

Biju se každý den. Bil jsem se pětadvacet let za peníze, takže pro mě to je naprosto přirozené... Už víme, proč je Ondřej Vetchý tak neohrožený; jeho otec dokonce zabil dvanáct lidí

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

 

Vložil: Adina Janovská