Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Odpudiví otylí pupkáči s holými lebkami… Spartička je Spartička, i Láziooo čumělo, tolik Facebook. A jak ´čuměla´ Evropa, když viděla letenské ultras močit na starou ženu? Počůrat kapitána, radí JXD

22.03.2016
Odpudiví otylí pupkáči s holými lebkami… Spartička je Spartička, i Láziooo čumělo, tolik Facebook. A jak ´čuměla´ Evropa, když viděla letenské ultras močit na starou ženu? Počůrat kapitána, radí JXD

Autor: Youtube, repro

Popisek: Sparťanští ultras svými činy zcela přebili skvělé vítězství svého klubu

VIDEO Sportu neholduji, tak jsem velký sportovní úspěch předního pražského klubu nezaznamenala. Pro pořádek: Sparťanští fotbalisté postoupili ve čtvrtek mezi osm nejlepších týmů Evropské ligy. V osmifinálové odvetě vyhráli 3:0 na hřišti Lazia Řím. Kde nemohli chybět věrní fanoušci… Bohužel. O tom ale později. Já celou aféru objevila čirou náhodou, přečetla jsem si totiž atraktivní titulek myslím Lidovek.cz: „Fanoušci Slavie dorazili na Letnou. Byli klidní, skandovali ‚Smrt Spartě‘“. Ten mne absolutně nadchl. A pochopila jsem z něj, že se konalo derby. A jedno vedlo k druhému.

Komentátor Reflexu Jiří X Doležal to pojal s obvyklou nadsázkou: „No a nyní, po římské piss etudě Sparťana, měl někdo delegovaný před zahájením sobotního zápasu pomočit kapitána Sparty. Jen tak na revanš za tu ubohou stařenu. Oni by si to kluci příště rozmysleli, močit na nějakou bábu, když jim za to pochčijou kapitána,“ napsal.

Celá Evropa čumí, jak to Sparta umí 

Na webu ECHO 24 jsem našla vysvětlení oné „piss aféry“: „Čtvrteční drtivé vítězství pražské Sparty proti italskému klubu Lazio, který porazila 3:0, má hořké dozvuky. Italský zpravodajský server La Reppublica zveřejnil video, které zachycuje dva fanoušky pražského fotbalového klubu, jak v Římě močí na postarší žebrající ženu v centru města,“ stojí zde. Video je dostupné na Facebooku, podívejte se sami:

„Pražská Sparta jako první český fotbalový klub po 14 letech postoupila do evropského čtvrtfinále a včera svůj postup obhájila při zápase proti italskému Laziu 3:0. V rámci události se do Říma, kde se zápas konal, sjely stovky sparťanů, aby hráče podpořily. Někteří z nich se však nehumánním způsobem postarali o znevážení vítězství, když dehonestujícím způsobem napadli na mostě v centru města žebrající ženu,“ vysvětluje ECHO 24. 

„Španělský turista v Římě na mobilní telefon natočil video, na kterém je vidět, jak nejdříve jeden a pak i druhý fanoušek klubu močí na postarší žebračku, která seděla na okraji obrubníku. Při druhém napadení žena opouští místo a první z mužů v pozadí čeká na druhého, až dokončí svou potřebu,“ končí web. 

Klub to zřejmě nezajímá 

„Zatímco italští fanoušci spílají svému klubu za zahanbující výkon na hřišti, příznivci Sparty si měli způsobit ostudu ještě před začátkem zápasu. Při procházce historickým centrem Říma se skupina českých fanoušků zastavila u žebrající ženy na mostě Sant’Angelo a někteří z nich na ni začali močit, píše španělský deník El Pais s tím, že celé to natočil španělský turista Casto Lopez, podle kterého se jednalo právě o sparťany. 

Italský deník il Giornale se pozastavil nejen nad „nelidským chováním“ výtržníků, nýbrž také nad lhostejností kolemjdoucích, kteří scénu pozorovali. Někteří se tvářili znechuceně, jiní se dokonce nad počínáním mladíků ušklíbli, nikdo však proti nim nezasáhl. Žena se nakonec zvedla ze země a odešla pryč. 

Čtěte také:

Neuvěřitelná storka o penisové aféře. Mezi českými olympioniky vypukl skandál, kde se vyhrožuje chlapskou ránou pěstí a posílají fotky přirození. Podívejte

„Víme o tom, že video bylo zveřejněno a má velkou publicitu ve španělských a italských médiích,“ řekl pro iDNES.cz mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Podle něj klub nemá žádné další informace, a nechce proto incident zatím komentovat. Takže oficiální Facebook klubu je v pondělí plný radostných výlevů ze dvou vítězství; v Římě a v derby, o nechutném videu zde nenajdete ani slovo. 

Italové jsou znechuceni 

„Doufám, že tito takzvaní fanoušci Sparty už nikdy nevkročí na žádný italský stadion," uvedl jeden z kandidátů na římského starostu Roberto Giachetti. „Věřím, že budou brzy identifikováni. Fotbal nemůže být záminkou k tomu přijet do Říma a páchat takové nechutnosti," dodal. Další z kandidátů Virginia Raggio uvedla, že šlo o porušení lidských práv. Zároveň prohlásila, že v případě úspěchu ve volbách by se postarala o to, aby „podobná zvířata“ už nikdy do Říma nevkročila. To je zase jednou reklama pro Česko...

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Tagy
sport,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace