Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Najednou se dozvím, že už nemám kolegu, protože třeba neměl čas, tak ho scenáristé odstraní. Slavná herečka nad angažmá v seriálu nejásá. Co jí vadí natolik, že z toho ´zvrací´?

18.03.2016
Najednou se dozvím, že už nemám kolegu, protože třeba neměl čas, tak ho scenáristé odstraní. Slavná herečka nad angažmá v seriálu nejásá. Co jí vadí natolik, že z toho ´zvrací´?

Foto: FTV Prima

Popisek: Vanda Hybnerová v Show Jana Krause

Vyrůstala v prostředí disentu, a tak měla v dětství doma jinou pravdu než ve škole. V podobně schizofrenní situaci se ale nalézají i její dcery. Proč se Vanda Hybnerová cítí jako zboží na pultu a proč nesnáší označení VIP?

Její život se v poslední době obrátil vzhůru nohama, přesto dcera legendárního mima Borise Hybnera netrpí syndromem prázdného hnízda. Naopak jí to prý vyhovuje. Je to již zhruba tři roky, co se její manžel Saša Rašilov odstěhoval ze společné domácnosti, a před dvěma lety bylo jejich dvacetileté manželství oficiálně rozvedeno. Navíc jsou obě jejich dcery, dvaadvacetiletá Josefina a o čtyři roky mladší Antonie, již dospělé, a tak má i Vanda konečně víc času na opravdové divadlo. A to ji prý baví mnohem víc než úloha hvězdy stříbrného plátna nebo nekonečné natáčení seriálů.

Vanda jako nová ambasadorka Avon Pochodu proti rakovině prsu

Vanda jako nová ambasadorka Avon Pochodu proti rakovině prsu

Z VIP prý zvrací

Vyrůstala v prostředí disentu, takže doma měla jinou pravdu než ve škole, kam chodili potomci straníků, a nebylo tudíž právě rozumné pouštět si před nimi pusu na špacír. Paradoxně se ale v podobné situaci nacházely v dětství i její dcery. „Žijeme v prostředí, kde se část národa domnívá, že jsme nějací nadlidi. Z označení VIP prostě zvracím,“ prohlásila herečka v rozhovoru pro páteční magazín Lidových novin a dodala na vysvětlenou: „Nechápu, proč bych měla být výjimečná jen proto, že dělám práci, při které jsem vidět. Když třeba někdo šije skvěle boty, není VIP jen proto, že jsou vidět jeho boty, a ne jeho ksicht.“ Popularita, kterou z velké části ‘vyrábějí‘ právě bulvární média, může být leckdy velmi rozporuplná, obzvlášť když máte doma děti. „Dávám si pozor, co do rozhovoru říkám. Od doby invaze bulváru jsem zboží na pultu a obrany není,“ povzdychla si Vanda. Její dcery to ale naštěstí pochopily samy. „Jedna je víc extrovert, tak nemá problém poslat do háje toho, kdo říká věci, které se jí nelíbí. Nikdy jsem se vědomě neprezentovala tak, aby se za mě mohly stydět. Co nafukuje bulvár, zůstává vně. Holky vědí, co je skutečné,“ dodala.

S dcerami Josefinou a Antonií

S dcerami Josefinou a Antonií

Odradila je rodina?

Možná i proto ani jedna z dcer nakonec ve šlépějích svých populárních rodičů nevykročila, přesto ale umění ani herectví rozhodně nezatracují. „Jisté je, že jsme měli jiný model rodiny než moje kamarádky mimo hereckou profesi. Naše rodina ale měla vnitřní řád, na který děti přistoupí, a připadá jim normální. Maminka prostě pracuje večer a někdy si na fotkách v novinách není podobná. Možná proto se nestaly herečkami,“ konstatovala Vanda Hybnerová. Přesto si ta starší zahrála před dvěma lety se svou matkou v dramatu režiséra Petra Nikolaeva Na druhý pohled. Při studiích si obě přivydělávají v divadelních kavárnách nebo trháním lístků u vchodu do divadla. „Chápou, že život se díky múze stává bohatší, má víc rozměrů. Je to logické, vyrostly v uměleckém prostředí stejně jako já,“ dodala Vanda.

S nyní již bývalým manželem Sašou Rašilovem v seriálu Dokonalý svět

S nyní již bývalým manželem Sašou Rašilovem v seriálu Dokonalý svět

Seriál je jako detektivka

Práce na seriálech se Vanda neodříká, koneckonců jsou pro všechny herce příležitostí, jak vydělat slušné peníze. Na druhou stranu nemá s natáčením filmu mnoho společného. Podle Vandy nejde ani tak o invenční práci. Svoji postavu v seriálu nebuduje s konkrétním záměrem jako ve filmu, kde se na scénáři pracuje měsíce dopředu, a může se na roli připravit. „Příběh seriálu ovlivňuje neuvěřitelné množství faktorů. Třeba někdo z herců onemocní nebo má práci jinde a další týden se dozvím, že se můj seriálový partner zničehonic odstěhoval,“ pokusila se přiblížit dění v ateliérech, které spíš než centrum umělecké tvorby připomínají fabriku. „Je to taková detektivka, nevím, kdo číhá za rohem. Můžu s tím vnitřně nesouhlasit, ale nakonec jde taky o jednu z podob mého řemesla.“

Se ‘svými‘ dětmi v seriálu Ulice

Se ‘svými‘ dětmi v seriálu Ulice

Je televize jen moderním rozhlasem?

Jiné emoce než ty, vyjádřené slovy, jsou v tomto typu projektu podle ní úplně mrtvé. Prostě na ně nezbývá čas, protože těch slov je tam moc. Stavy a emoce se v ději slovně popisují a má to pro konečný výsledek svůj smysl. Často totiž divák obrazovku nesleduje, věnuje se současně nějaké jiné činnosti a děj jenom poslouchá. Autoři scénáře se tudíž snaží vytvořit jakousi slovní kulisu, která v moderní době nahrazuje dřívější večerní poslouchání her, které bývaly tolik oblíbené před zhruba půlstoletím ve vysílání tehdejšího rozhlasu po drátě. S divadelním herectvím nemá tudíž to seriálové příliš společného. „Víte, co kdo říká a co se děje, ale ne jak se to děje. Fyzické divadlo, ať už je to tanec nebo pantomima, musí lidé vnímat jinými smysly. Diváci i herci,“ vysvětila Vanda.

Vanda skákající šipku v seriálu Přístav

Vanda skákající šipku v seriálu Přístav

Na šipku jí nabízeli dubla

Seriálových zkušeností má Vanda na kontě hezky dlouhou řádku, zahrála si mimo jiné v Ordinaci v růžové zahradě, v nekonečném denním seriálu Ulice, v Letišti, Bazénu, v Doktorech z Počátků či v Dokonalém světě. Aktuálně ji vídáme na obrazovce v projektu televize Prima Přístav, v němž ztvárňuje postavu Terezy Skálové, ambiciózní soudkyně se zaměřením na trestní právo, která pracuje u okresního soudu v Berouně. S manželem Markem (Martin Dejdar) právě procházejí krizí a stojí před rozvodem. A aby se natáčecí kolečko otáčelo naplánovanou rychlostí, občas čeká herce i překvapení. Například prý Vandu pobavilo, když jí produkce nabídla, že ji při skoku do vody může zastoupit dublérka. Koupání v šatech totiž nebylo počasí právě nakloněno. Přesto odmítla a vystřihla před kamerou parádní šipku.

Čtěte také:

Zažil vyhnanství, pád i velkolepý návrat. Jak dlouho se bývalý vyvrhel, herec a režisér, odhodlával k radikálnímu kroku, k němuž ho nakonec popostrčil až Donutil? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská