Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Konec Gondíků v Čechách? Populární sourozenci dostali na Primě padáka, kaskadérský skok za vyšším honorářem se jim teď pořádně vymstil. Co bude dál?

09.03.2016
Konec Gondíků v Čechách? Populární sourozenci dostali na Primě padáka, kaskadérský skok za vyšším honorářem se jim teď pořádně vymstil. Co bude dál?

Autor: FTV Prima

Popisek: Sourozenci Gondíkovi na Primě. Teď už mohou držet palce jenom sami sobě

Vypadá to jako definitivní konec sourozenců Gondíkových v Čechách. Poté, co opustili ‘rodnou‘ Novu a přešli ke konkurenci s vidinou větších honorářů, dočkali se po necelém roce pořádného rozčarování. Televize Prima jim nyní neprodloužila smlouvu. Co s nimi bude dál?

Svou kariéru postavili na tom, že jsou sourozenci a oba mají herecký talent. A přestože je dělí tři roky, spousta fanoušků si dodnes myslí, že jsou dvojčata. Jenže se rozhodli pro kaskadérský krok, který se jim pořádně vymstil. Před necelým rokem opustili televizi Nova, která je pro obrazovku jako dvojici takzvaně udělala, a odešli na konkurenční Primu. Tamní management se ale řídí při rozhodování o budoucnosti svých pořadů především údaji o jejich sledovanosti, a když některý nenaplní očekávání, rozhodně si nikdo nebere servítky. Tato praxe nyní tvrdě dopadla i na Gondíky – smlouvu jim vedení televize bez mrknutí oka neprodloužilo.

Největší popularitu jim vynesly Rady ptáka Loskutáka

Největší popularitu jim vynesly Rady ptáka Loskutáka

Rychlá cesta na vrchol

Oba studovali konzervatoř, mladší Adéla ji ale nakonec nedokončila, a zatímco Dalibor dostal hned po maturitě angažmá v souboru pražského Divadla ABC, jeho sestra se od počátku chopila především moderátorského mikrofonu a začínala jako redaktorka zpravodajství Frekvence 1. Na herectví ale nezapomněla a současně hostovala i na několika divadelních scénách. Kdo jako první přišel před lety na barrandovském kopci s nápadem postavit před kameru nadané sourozence, to už si dnes sotva někdo vzpomene. Každopádně to u diváků zabralo stejně jako idea ‘black&white‘ v Televizních novinách, tedy vizuálně kontrastní dvojice Borhyová-Koranteng. Adéla s Daliborem se stali tvářemi televize Nova a pod křídly největší české soukromé televize prožili opravdový vrchol televizní kariéry. Za roky působení prošli Snídaní s Novou, převzali po Pavlu Poulíčkovi dnes již legendární Kolotoč, mimořádnou příležitost jim nabídlo moderování velkého estrádního pořadu GoGo šou, přes nějž došli až ke kutilství v podobě Rad ptáka Loskutáka. Jenže je nejspíš začalo pálit dobré bydlo.

Václav Postránecký se známým botanikem a popularizátorem vědy Václavem Větvičkou, který se konečně dočká vlastní rubriky

Václav Postránecký se známým botanikem a popularizátorem vědy Václavem Větvičkou, který se konečně
dočká vlastní stálé rubriky

Konečně se našel nový Podlaha

Nápad přetáhnout Gondíky od konkurence se v televizi Prima zrodil po smrti nezapomenutelného Přemka Podlahy, který připravoval a moderoval populární Receptář prima nápadů a jehož jméno se proměnilo za dlouhá léta v oboru pro české kutily značkou. A k jejich zlákání management údajně použil osvědčenou metodu – prostě novácké stálice přeplatil. Rychle se ale ukázalo, že najít odpovídající náhradu za takovou osobnost, jakou byl Podlaha, je úkol téměř nadlidský. Sourozenci Gondíkovi se stali během uplynulých měsíců jedním z pokusů, který ale diváci zjevně neakceptovali natolik, jak si vedení slibovalo. A tak nyní management dostal nápad, který by mohl opravdu fungovat – legendárního pořadu se ujme populární herecká stálice Václav Postránecký, jenom název se trošku změní – bude se jmenovat Váš prima receptář. Na rozdíl od Přemka Podlahy sice toho Postránecký o kutilství či zahradničení moc neví, takže pořad pro něj musí připravovat jiní. Diváci ho ale milují. A Gondíci jsou na dlažbě.

Po velké propagaci přišlo na Primě brzy hořké vystřízlivění

Po velké propagaci přišlo na Primě brzy hořké vystřízlivění

Televize došly

Zdá se, že se nad televizní kariérou sourozenců Gondíkových definitivně zatáhla černá mračna. Na Nově totiž platí nepsané pravidlo, že přeběhlíky zpátky nebere. V televizi Barrandov zase ovládl kutilský žánr vlastní vnuk Přemka Podlahy Adam Novotný, což je značkou samo o sobě. Stěží lze tedy očekávat, že by se ho vedení zbavilo veprospěch Gondíků, i když proslulo tím, že rádo dává další šanci osobnostem, které u konkurence z různých důvodů skončily. A víc velkých soukromých televizních stanic už Česká republika opravdu nemá. Je tudíž velmi pravděpodobné, že Adéla s Daliborem zůstanou bez stálého televizního angažmá, což se tvrdě promítne do jejich domácích rozpočtů. Adéla na zadní kolečka přece jen trochu myslela, v současné době účinkuje celkem ve dvanácti divadelních představeních i v úspěšném muzikálu Mamma Mia! Navíc se již v dubnu objeví v dalším muzikálovém projektu Ať žijí duchové a v nové divadelní inscenaci Hvězdné manýry. Dalibor je na tom ale hůř. Účinkuje pouze v pěti představeních, což asi finančně nebude dost, protože deset honorářů z divadla se nevyrovná jednomu z úspěšné televizní show. Situaci mu navíc komplikuje chatrné zdraví. Upadnou sourozenci Gondíkovi opravdu definitivně v zapomnění?

Čtěte také:

Celý život se bál rodové kletby, která ho nakonec dostihla. Zemřel velký herec opravdu kvůli naštvané praprabábě, nebo ho zabil strach? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace