Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na Vysoké škole ekonomické obhájil student titul Ing. tvrzením, že existuje UFO. Za státní peníze se šíří bludy, říká astrofyzik Grygar. A telepatie v práci jako informační kanál…

02.03.2016
Na Vysoké škole ekonomické obhájil student titul Ing. tvrzením, že existuje UFO. Za státní peníze se šíří bludy, říká astrofyzik Grygar. A telepatie v práci jako informační kanál…

Foto: Impuls, repro

Popisek: Známý astrofyzik Jiří Grygar v rádiu Impuls

„Na mnoha veřejných vysokých školách, které jsou placeny z peněz daňových poplatníků, se obhajují diplomové práce, které jsou pavědecké. A oni těm lidem klidně dají jedničku nebo dvojku. Možná, že to bylo dříve také tak, jenomže dříve se ty práce nemusely zveřejňovat. A teď už docela dobře chápu proč.“ V rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls na tuto znepokojivou tendenci upozornil známý astrofyzik Jiří Grygar. Ten je členem výboru spolku Sysifos, který každý rok uděluje anticenu Bludný balvan za největší vědecký nesmysl roku.

Zářným případem pavědeckého přístupu je pražská Vysoká škola ekonomická, kde jistý student, Bc. Ladislav Zelinka, napsal diplomovou práci na téma „Exopolitika a problém bezpečnosti v 21. století“.  Co že je to ta exopolitika? Podle Zelinky tato „věda“ obrátí naše chápání vesmírné inteligentní společnosti vzhůru nohama. Exopolitika totiž tvrdí, že vesmír obsahuje vysoce organizovanou interplanetární, intergalaktickou a mnohorozměrnou kosmickou inteligentní společnost, od níž je lidstvo izolováno v záměrné karanténě. Ta by měla podle zakladatele této disciplíny, amerického právníka Alfreda Webra v blízké budoucnosti skončit, jak o tom svědčí četné příznaky brzkého začlenění lidstva do Vesmírné společnosti díky již navázaným kontaktům s mimozemšťany.

Exopolitika požaduje oficiální uznání existence života ve vesmíru, případně veřejná parlamentní slyšení na toto téma, předání mimozemské agendy a rozhodování v této oblasti pod kontrolu občanů a veřejnosti, umožnění, legalizování a navázání kontaktů s vesmírnými civilizacemi, například i včetně prosazení příslušné legislativy, a využívání dosud skrývaných technologií a zdrojů energie. Prostě – pravda je tam venku, jak říkal už starý známý agent Mulder. 

Pravda je někde tam venku…

Bc Zelinka ovšem tuto práci u svých oponentů v pohodě obhájil, dostal za dvě a stal se inženýrem. Patrně inženýrem přes UFO. No není to sen každého malého kluka, případně už o něco staršího čtenáře komiksů a fanouška sci-fi? O zastáncích různých konspiračních teorií nemluvě. Nutno navíc podotknout, že na žádné světové univerzitě se tento „perspektivní“ obor nevyučuje. Možná bychom měli VŠE navrhnout, aby si katedru exopolitiky zřídila a dosáhla tak světového prvenství. Zatím získala alespoň cenu Stříbrného bludného balvanu. Gratulujeme.

Novopečený inženýr Zelinka ale není zdaleka jediný. Na téže škole se Ondřej Bečev ve své diplomové práci zcela vážně zabýval telepatií v práci nazvané Mimosmyslové vnímání jako informační kanál. Paradoxní je i zabývat se mimozemštany a paranornálními jevy na ekonomce... To práci jeho kolegyně Jany Muroňové, která zkoumá prožitky lidí, kteří byli údajně uneseni mimozemštany, lze omluvit tím, že studuje Filozofickou fakulty brněnské Masarykovy univerzity. Jinak by se už opravdu mohlo zdát, že si z nás naši akademici dělají bohapustou legraci. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace