Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na Vysoké škole ekonomické obhájil student titul Ing. tvrzením, že existuje UFO. Za státní peníze se šíří bludy, říká astrofyzik Grygar. A telepatie v práci jako informační kanál…

02.03.2016
Na Vysoké škole ekonomické obhájil student titul Ing. tvrzením, že existuje UFO. Za státní peníze se šíří bludy, říká astrofyzik Grygar. A telepatie v práci jako informační kanál…

Autor: Impuls, repro

Popisek: Známý astrofyzik Jiří Grygar v rádiu Impuls

„Na mnoha veřejných vysokých školách, které jsou placeny z peněz daňových poplatníků, se obhajují diplomové práce, které jsou pavědecké. A oni těm lidem klidně dají jedničku nebo dvojku. Možná, že to bylo dříve také tak, jenomže dříve se ty práce nemusely zveřejňovat. A teď už docela dobře chápu proč.“ V rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls na tuto znepokojivou tendenci upozornil známý astrofyzik Jiří Grygar. Ten je členem výboru spolku Sysifos, který každý rok uděluje anticenu Bludný balvan za největší vědecký nesmysl roku.

Zářným případem pavědeckého přístupu je pražská Vysoká škola ekonomická, kde jistý student, Bc. Ladislav Zelinka, napsal diplomovou práci na téma „Exopolitika a problém bezpečnosti v 21. století“.  Co že je to ta exopolitika? Podle Zelinky tato „věda“ obrátí naše chápání vesmírné inteligentní společnosti vzhůru nohama. Exopolitika totiž tvrdí, že vesmír obsahuje vysoce organizovanou interplanetární, intergalaktickou a mnohorozměrnou kosmickou inteligentní společnost, od níž je lidstvo izolováno v záměrné karanténě. Ta by měla podle zakladatele této disciplíny, amerického právníka Alfreda Webra v blízké budoucnosti skončit, jak o tom svědčí četné příznaky brzkého začlenění lidstva do Vesmírné společnosti díky již navázaným kontaktům s mimozemšťany.

Exopolitika požaduje oficiální uznání existence života ve vesmíru, případně veřejná parlamentní slyšení na toto téma, předání mimozemské agendy a rozhodování v této oblasti pod kontrolu občanů a veřejnosti, umožnění, legalizování a navázání kontaktů s vesmírnými civilizacemi, například i včetně prosazení příslušné legislativy, a využívání dosud skrývaných technologií a zdrojů energie. Prostě – pravda je tam venku, jak říkal už starý známý agent Mulder. 

Pravda je někde tam venku…

Bc Zelinka ovšem tuto práci u svých oponentů v pohodě obhájil, dostal za dvě a stal se inženýrem. Patrně inženýrem přes UFO. No není to sen každého malého kluka, případně už o něco staršího čtenáře komiksů a fanouška sci-fi? O zastáncích různých konspiračních teorií nemluvě. Nutno navíc podotknout, že na žádné světové univerzitě se tento „perspektivní“ obor nevyučuje. Možná bychom měli VŠE navrhnout, aby si katedru exopolitiky zřídila a dosáhla tak světového prvenství. Zatím získala alespoň cenu Stříbrného bludného balvanu. Gratulujeme.

Novopečený inženýr Zelinka ale není zdaleka jediný. Na téže škole se Ondřej Bečev ve své diplomové práci zcela vážně zabýval telepatií v práci nazvané Mimosmyslové vnímání jako informační kanál. Paradoxní je i zabývat se mimozemštany a paranornálními jevy na ekonomce... To práci jeho kolegyně Jany Muroňové, která zkoumá prožitky lidí, kteří byli údajně uneseni mimozemštany, lze omluvit tím, že studuje Filozofickou fakulty brněnské Masarykovy univerzity. Jinak by se už opravdu mohlo zdát, že si z nás naši akademici dělají bohapustou legraci. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace