Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Devět kruhů módního pekla a módní nebe, Lady Gaga má sexy hasiče: Co bylo na Oscarech to nej... A konečně ozbrojený prezident i kreativní využití vepřových nožiček. TÝDEN V OBRAZECH

29.02.2016
Devět kruhů módního pekla a módní nebe, Lady Gaga má sexy hasiče: Co bylo na Oscarech to nej... A konečně ozbrojený prezident i kreativní využití vepřových nožiček. TÝDEN V OBRAZECH

Foto: Oscar.go.com

Popisek: Oscar 2016, ilustrační foto

Pondělí 29. února kolem desáté dopoledne. Zamlženo, poprchává, prý nás čeká sněhová vánice. No, fajn, ještě že neřídím… Původně jsem měla v úmyslu nanést zábavnou formou podstatné téma, pak mne zlákaly šaty, šaty, šatičky. Prostě oscarové róby, čili nudnou formou zcela povrchní téma. Angličtina je pro bulvár vhodnější, tam jen napíší ´Oscar: Winners and Losersˇ. Já musím zdlouhavě vysvětlovat, třeba tak, jak čtete v titulku. A ještě: Cate the Great, čili Kejt the grejt, to se krásně rýmuje. Božská Cate Blanchett? To není zdaleka ono. Jenže ona je to pravda, koukněte.

Můžu otevřít obálku?

Vzpomínáte na skvělou komedii Americká zlatíčka? Tam tuhle hlášku, odkazující na nejvelkolepější světový filmový svátek, pronesl Billy Crystal... Už dost keců, filmy rozeberou či již na dřeň rozebraly weby filmové, ani politika nepřišla letos zkrátka - média probírala horem dolem „bílé“ Oscary, jinak řečeno, letos a ani vloni nebyl nominován ve všech hereckých kategoriích žádný černošský, asijský či hispánský umělec, což si vzal na mušku průvodce letošním oscarovým večerem Chris Rock, černoch, mimochodem.  

Rock si na slavnostní večer oblékl bílé sako a nenuceně se představil jako moderátor pořadu, „jinak známého jako Ceny bílých lidí“, a dodal: „Uvědomte si, že kdyby nominovali i moderátory, tak bych tuhle práci nedostal.“ S hraným pobavením se například podivoval, proč se v 50. nebo 60. letech nikdy nezvedl takový odpor jako letos proti nedostatku rasové rozmanitosti. A sám si odpověděl: „Protože tenkrát jsme měli k protestům vážné věci.“ „Byli jsme moc zaneprázdnění tím, jak nás znásilňovali a lynčovali, než abychom se starali, kdo se stal nejlepším kameramanem,“ pokračoval. „Když se vám babička houpe na stromě, je vážně těžké zajímat se o to, jaký je nejlepší zahraniční krátký dokumentární film.“ Své jízlivé šlehy ale nesměroval jen na Hollywood. Jeden z největších výbuchů smíchu vyvolal, když zažertoval, že každoroční oscarová připomínka v podobě sestřihu všech filmových hvězd, které v předchozím roce zemřely, by měla být raději věnovaná „černochům, co loni zastřelili poldové, když šli do kina“. Tolik ČTK. 

 

 

Proč ausgerechnet devět kruhů módního pekla? Protože Dante a módní peklo a la Hollywood není totéž, co módní peklo a la třeba ples České televize. Na Oscary si herečky a modelky vybírají to nejlepší, co jim světoví módní tvůrci mohou nabídnout (šaty v ceně nového auta si půjčují, protože je to skvělá reklama i pro módní domy). Takže vyložený průšvih tu najdete málokdy, jen si dámy někdy ne úplně dobře vyberou. Zde Heidi Klum a moje oblíbenkyně Reese Witherspoon: Heidi vypadá jak napěněný šeříkový svatební dort a Reese trochu lacině...

 

  

 

Módní chyba. Oblíbené slovo módní policie, když nechce rovnou zatýkat, ale spokojí se s přestupkem. O tu zde určitě nejde, ale zaujalo mne, jak Charlize Theron a Kate Winslet letos volily - jako by chtěly stát modelem pro Sochu svobody.

 

 

 

Super. Nádherná Naomi Watts a nováček, rovnou se soškou v tlapce Alicia Vikander, která hrála ve filmu Dánská dívka. Viděla jsem a je to skvělý film, jen doporučuju mít balení papírových kapesníků po ruce. A Alicia hned napoprvé boduje - šaty jsou prostě úchvatné.

 

 

Tak tohle je to módní nebe, kde Bohyní je Cate Blanchett v bledě tyrkysové nádheře (šaty Armani, šperky Tiffany, kabelka  Roger Vivier). Pro utvrzení věřících pár dnů starý snímek ze Spirit Awards (to jsou ceny pro filmy, které nestály více než 20 milionů dolarů, čili v Americe nízkorozpočtové, čeští filmaři ať přeskočí, nebo je trefí šlak), tam měla na sobě pro změnu Gucci. Cate the Great, už chápete? 

 

 

Nádherné dvojice: Kate Winslet s Leem, oscarové stránky zachytily roztomilý moment, kdy Leo své partnerce z Titaniku málem přišlápl vlečku. A Naomi Watts s manželem, také hercem Lievem Schreiberem.

 

 

 

Leonardo DiCaprio, ten nemůže chybět. Konečně se dočkal a po pěti nominacích šestou proměnil. Revenant Zmrtvýchvstání, biják drsný jak šmirgl papír, je podle něj film o přírodě. No, takhle se to dá taky brát.  

 

 

 

Rachel McAdams jsou filmy z novinářského prostředí zřejmě souzené, i když  - letos Spotlight bodoval. Zato její róba jí moc nelichotí, vypadá jak paní vodníková, která se chystá s válečkem na manžela.

 

 

Objímat se v oscarových róbách? Leda na ježka. Tedy velmi opatrně, že, Emily Blunt a Charlize Theron?

 

 

Jennifer Garner dodržela letošní módní diktát s odhalenými rameny. Jak zařídila, aby toho neodhalila více? Asi si ten topík k ňadru přilepila... Už naše babičky říkaly, že pro krásu se musí trpět.

 

 

Lady Gaga se zasnoubila. S populárním seriálovým hercem jménem Taylor Kinney. Jméno vám možná nic neřekne, ale kdo sleduje seriál Chicago Fire, poznal bezpečně Kellyho Severida...

 

 

Tahle fotka je z Prahy. Přihřejeme si vlastní polívčičku: Ennio Morricone totiž získal Oscara za hudbu k filmu Quentina Tarantina Osm hrozných, kterou v červenci 2015 nahrál v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem. Legendární skladatel byl na zlatou sošku nominován už pětkrát, Oscara ale získal jen v roce 2007 za celoživotní dílo. Tarantino, jako celoživotní obdivovatel Morriconeho díla, použil jeho hudbu ve svých  posledních pěti filmech. Nyní je to však historicky poprvé, kdy Morricone nahrál zcela původní hudbu k Tarantinově filmu. Navíc od posledního westernu, ke kterému Morricone zkomponoval hudbu, tedy filmu Hodný, zlý a ošklivý, uplynulo více než 40 let. Morricone za hudbu k filmu získal už Zlatý glóbus a cenu BAFTA. 


Samopal, den polárních medvědů a Ovčáčkův výzkum

Oscaři zabrali spoustu místa, tak to vezmeme hákem. Začneme u hlavy státu... Samopal, který hejtman Půta věnoval prezidentovi při jeho návštěvě Libereckého kraje minulý týden, dostal loni při oslavách 70. výročí ukončení války. „Je to sovětský samopal Sudajev, který se vyráběl v provizorních podmínkách například v Leningradu v traktorových stanicích. A protože já jsem pro něho neměl úplně dobré využití a vím, že pan prezident se hodně zabývá historií, tak mi přišlo v těch souvislostech posledních týdnů docela dobré ten samopal dát panu prezidentovi,“ řekl hejtman k daru na setkání se studenty Technické univerzity v Liberci. 

Půta připomněl že onen pověstný výrok prezidenta nebyl výzvou k atentátu na premiéra, jak je často interpretován. „Prezident řekl, že preferuje jako nástroj výměny politiků demokratické volby,“ připomněl hejtman a zdůraznil, že samopal byl jeho soukromým dárkem Miloši Zemanovi. „Byl předán na soukromém setkání a nemá s premiérem ani ničím jiným nic společného. Musím ale říct, že mě dost baví, jak si od 10:30 žije ten samopal vlastním životem,“ řekl studentům Půta. Oficiálně dostal prezident od hejtmana kraje darem sněžnice a drátěného českého lva. Samopal Sudajev PPŠ 43 byl soukromým darem. Podle Fulkové je zbraň sovětské výroby řádně znehodnocená a jsou k ní veškeré doklady. Že není funkční, potvrdil na setkání se studenty i prezident: „Já jsem ten samopal nejdříve namířil na pana hejtmana, a potom na svoji ženu, ale protože je to maketa, tak nevystřelila.“

 

 

A abych tedy navázal na oblíbené téma se sovětským samopalem, rád bych konstatoval, že při návštěvě Plzeňského kraje jsem obdržel chodský čakan, nyní jsem obdržel samopal, předpokládám, že v Karlovarském kraji, kam pojedu příště, dostanu tank, takže zbývá bombardér B-52 a v dalším kraji atomová ponorka. No a v takovém případě se budu cítit dostatečně vyzbrojen pro svoji další politickou dráhu,“ zhodnotil to prezident na závěr návštěvy.

V sobotu byl významný den, den polárních medvědů.  

VEPŘO knedlo zelo + slovníček

Ing. Jan Kubart sdílel na svém Facebooku: „Na jednom ze serverů, které čtu, jsem našel zajímavý komentář, jak se bránit proti  muslimským džihádistům. Trochu jsem ho doplnil a vítězství bude naše,“ napsal. Tento návod se velmi hodí k fotce, kterou naopak sdílel prezidentův mluvčí Ovčáček, jenž si stýská, jak islám pronikl i do českých luhů, hájů, měst i vesniček.  „Víte, jak zatočit s muslimy? Roku 1911 sloužil generál Pershing na Filipínách, kde velel vojenské jednotce. Za úkol měl boj proti islámským radikálům, kteří prováděli teroristické a sebevražedné bombové útoky. Vyřešil to šalamounsky. Nechal zajmout 50 džihádistických radikálů. Nechal je vykopat si hroby a postavil je všechny před popravčí četu. Vysmívali se mu, že jako mučedníci půjdou do nebe,“ stojí na FB pana Kubarta.

A návod pokračuje: „Když však Pershingovi vojáci přivlekli dvě prasata a zabili je, munici popravčí čety vymáchali v prasečí krvi a tuku, tak džíhádisté začali plakat, prosit a křičet hrůzou. Prase je pro radikální islám ztělesněním hříchu a nečistoty. Něco tak zkaženého, že se ho dokonce obávají i dotknout. A fakt, že v okamžiku smrti jim v těle bude proudit nečistá hříšná krev, pro ně znamenal, že dveře do ráje pro ně jsou navěky věků zavřené. 49 jich bylo popraveno a jejich těla byla pohřbena s prasečími vnitřnostmi. Poslední zajatec byl propuštěn, aby popsal ostatním, k čemu došlo. 42 let od tohoto činu nedošlo na Filipínách k jedinému incidentu spojeného s islámem. Džihádistické guerilly se po tomto zcela rozpadly.“ A inženýr Kubart dodává: „Proto navrhuji, aby všechny ženy, které si nepřejí jakýkoliv kontakt s muslimem, měly na sobě něco vepřového, co by bylo hned vidět. Ideální by byl například límec z kůže divokého prasete.  Další způsob obrany může být přívěsek se zubem nebo zuby. Určitě se najde spousta možností, jak se chránit. Kabelka i rukavice mohou být velmi dobré.“

A mne napadlo: Vědí vůbec imigranti - muslimové, že české národní jídlo je vepřo knedlo zelo? Možná stačí tuto výbušnou informaci rozšířit na Facebooku. A přihodit smažené řízky.  Chtěla jsem přiložit česko - arabský slovníček, vepřové, národní a jídlo, jenže tenhle administrační systém arabštinu nezná (použijte Google překladač, je to easy). Možná to časem budem muset změnit...

 

Tady nás máte, napsala na svůj Instagram Verunka Kopřivová. Tak tady je máme.

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

 

 

 

 

 

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace