Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chcete být milionářem? Budete mít šanci. Měl ji i lesní vrah Kalivoda… A kdo nahradí Vladimíra Čecha? To je otázka za milion, což ví dobře i TV Nova

26.02.2016
Chcete být milionářem? Budete mít šanci. Měl ji i lesní vrah Kalivoda… A kdo nahradí Vladimíra Čecha? To je otázka za milion, což ví dobře i TV Nova

Foto: Youtube, repro

Popisek: Nejslavnější „milionář“ Vladimír Čech

Televize Nova právě chystá obnovení populární vědomostní soutěže, kterou vysílala v letech 2000 – 2005 a kterou v současnosti úspěšně reprízuje. Na obrazovce by se soutěž měla objevit už letos na jaře. To nejzajímavější, tedy kdo ji bude moderovat místo zesnulého Vladimíra Čecha, ale televize neoznámila.

Milionáře kromě Čecha moderoval také herec Martin Preiss a zpěvák Ondřej Hejma, ani jednoho z nich ale patrně neuvidíme. Osobnost kalibru Vladimíra Čecha, charismatického herce a moderátora (ale také polistopadového politika), se bude Nově hledat špatně... Internetové diskuze jsou tipů na nového moderátora soutěže plné - a nejčastěji zde padá jméno Marka Ebena, pro jeho přehled a noblesu, která je blízká právě tomu, na co jsme byli zvyklí u Vladimíra Čecha. Ozývá se ale i jméno Leoše Mareše anebo herce Pavla Rímského, patrně pro jeho podobu se zesnulým Čechem.

Pro Vladimíra Čecha znamenalo Chcete být milionářem? sice celorepublikovou slávu, o jaké se ani pražskému divadelnímu herci nemůže ani znát, na druhou stranu ale „nadosmrti“ zůstal „milionářem“, a to i když si v Městských divadlech pražských, kde byl od roku 2006 v angažmá (předtím vystřídal řadu mimopražských štací) střihl takové role, jako Karenina v Anně Kareninové nebo hraběte Glostra v Králi Learovi, na kontě ale měl i Hamleta... Zemřel 22.března 2013 po dlouhém boji s rakovinou. A všechna média opět psala o jeho moderování pořadu Chcete být milionářem?

Milionář má Oscara

Chcete být milionářem? je českou verzí populární, původně britské televizní kvízové soutěže Who Wants to Be a Millionaire? Licencované verze běžely nebo běží po celém světě – indická verze pořadu byla použita v britské oscarové romantice Milionář z chatrče z roku 2008. Poprvé se Chcete být milionářem? na české obrazovce objevil 16. října 2000 a stažen byl v roce 2005. Ve své době měl neskutečnou sledovanost, první díly viděly tři miliony diváků a sledovanost byla cca 65%, s tím už ale dnes TV Nova počítat nemůže.

A jaká byla pravidla pro ty, kdo je už náhodou zapomněli? Maximální výhra byla stanovena na 10 milionů Kč a vedlo k ní správné zodpovězení 15 soutěžních otázek. Soutěžícím byly v rámci jejich hry k dispozici tři nápovědy, z nichž každá mohla být využita maximálně jedenkrát: šlo o „50:50“ – tedy odstranění dvou špatných odpovědí z nabídky, pak o populárního „Přítele na telefonu“, kdy bylo možno zavolat kamarádovi a případný neúspěch pak hodit na něj (v dnešní době rychlého připojení v každém mobilu by ale asi bylo třeba tuhle variantu nějak modifikovat) a „Pomoc publika“, kdy každý člen publika mohl hlasovat pro podle něj správnou odpověď – i tady se doba změnila, dnešní publikum je z větší části placené, rekrutované castingovými agenturami z řad sice jednak studentů, ale druhak i nezaměstnaných – takže bůhví, jak by nebohému soutěžícímu, potícímu se v horkém křesle, pomohlo. 

Lesní vrah vyhrál 320 tisíc

Zájemci, kteří si chtějí poměřit své znalosti, se mohou od 22. února přihlásit prostřednictvím formuláře na webu Novy. Ti, kteří už jednou prošli hlavní soutěží (tedy usedli na tzv. horké křeslo s moderátorem), ale už znovu soutěžit nemohou.

2. září 2003 v tomto křesle seděl i jeden ze dvou výherců nejvyšší ceny v historii pořadu, 2,5 milionu korun, Pavel Judas. Jeho poslední, rozhodující otázka byla z oblasti zeměpisu – měl odpovědět na to, jak se jmenuje havajský ostrov, na kterém se nachází hlavní město Honolulu. Pokud i vy víte, že se jedná o Oahu, gratulujeme! Jen mimochodem, mezi výherci byl i známý český sériový vrah Vladimír Kalivoda, který v roce 2004 vyhrál 320 000 Kč.  Ten byl o dva roky později obviněn, že v lese zavraždil tři náhodně vybrané oběti – a sám pak ve vězení spáchal sebevraždu. Výhra v soutěži, zdá se, není vše...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Lucie Kolouchová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace