Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Maláčovou vyšoupla z postu první dámy české krásy, i když v soutěži získala jen pračku a mikrovlnku. Prsatá sexbomba o sobě navíc tvrdí, že je stydlivka. Ale tajemství jejího úspěchu...

25.02.2016
Maláčovou vyšoupla z postu první dámy české krásy, i když v soutěži získala jen pračku a mikrovlnku. Prsatá sexbomba o sobě navíc tvrdí, že je stydlivka. Ale tajemství jejího úspěchu...

Foto: Facebook

Popisek: Iva Kubelková vystřídala Michaelu Maláčovou na postu první dámy českého světa krásy

Prsatá sexbomba Iva Kubelková tvrdí, že je stydlivka, přesto své přednosti dokáže skvěle zúročit. Umí totiž mistrně zacházet s lidskou zvědavostí, a čím méně o sobě prozradí, tím víc udržuje okolí v neustálém napětí. Dá se říci, že u nás patří k průkopnicím soutěží krásy.

Do Miss ČR se přihlásila v roce 1996, korunka jí ale tehdy unikla doslova o fous. Zatímco vítězka Petra Minářová a třetí Zdeňka Zadražilová, která shodou okolností získala i titul Miss sympatie, odjížděly z finále v nových vozech, Iva Kubelková dostala jako cenu Pračku a mikrovlnku. „Takže jsem byla taková holka do domácnosti,“ zavtipkovala na vlastní účet v rozhovoru pro revue.idnes.cz. V konečném důsledku ale získala mnohem víc. Na rozdíl od obou soupeřek, po nichž dnes už ani pes neštěkne, totiž dokázala svůj triumf dlouhodobě zúročit.

První patronka v historii

Zbrusu novou roli Iva přijala loni, když se stala historicky první patronkou soutěže Česká Miss, poté co ji Michaela Maláčová prodala. Soutěž tím současně ztratila vůdčí osobnost zkušené ‘missí harcovnice‘, a tak bylo nutné ji nahradit všeobecně známou, respektovanou osobností, která si světě krásy vydobyla pevnou pozici. Jejím úkolem je komunikovat s veřejností, podílí se na směřování celého projektu, výběru dívek a nastavení programu na soustředění. A právě tato role ji zavedla Ivu až do exotického Thajska, kde se konalo soustředění letošních finalistek. Ty současné, které by klidně mohly být jejími dcerami, to prý mají mnohem náročnější než Iva v roce 1996. Tenkrát prý dívky zdaleka nebyly pod takovým tlakem, zavzpomínala stále krásná modelka, moderátorka a herečka, která se může pochlubit vítězstvím v celé řadě anket. Mimo jiné se stala vítězkou jak klání o nejkrásnější prsa, tak cudnosti.

Patronka Iva se 'svými' děvčaty

Patronka se 'svými' děvčaty

Dívky, které v soutěži krásy uspějí, vstupují současně i do světa showbyznysu, který je velmi tvrdý a nemilosrdný. A především v mnoha směrech diametrálně odlišný od toho před dvaceti lety. „Zvlášť prostor médií nabral ohromné obrátky. Za mé doby to bylo: internet – nula, sociální sítě – nula, chytré telefony – nula. Byly zkrátka noviny a pevná linka,“ konstatovala. „Na druhou stranu, pokud člověk tyhle nové nástroje umí chytře využívat, tak je to výhoda. Když o vás dříve někdo něco napsal, tak to zkrátka platilo a nedalo se s tím nic dělat. Dnes se ke spoustě věcem můžete vyjádřit a okomentovat je. Částečně tak máte svůj mediální obraz ve svých rukou. Zároveň ale díky tomu obrovsky vyrostla konkurence,“ dodala.

Co všechno se změnilo

Současná soutěž má úplně jiný systém než před dvaceti lety. Tenkrát musela Iva nejprve projít několika veřejnými koly, než se dostala do finále. „Už tehdy jsem vždycky něco dostala. Pamatuji si, že když jsem vyhrála Miss Čechy, tak jsem si odnesla kolo,“ zavzpomínala. A stejně jako soutěž krásy se změnil celý svět modelingu. V současnosti se dá rozdělit na opravdový fashion modeling, tedy předvádění módy, který ovšem podle ní v České republice téměř nefunguje, a pokud se mu děvčata chtějí věnovat, musí za ním vyjet do zahraničí. Ten druhý, komerčnější modeling ale u nás funguje velmi dobře. „Ve chvíli, kdy ze svého jména vybudujete svou značku, chtějí se s vámi spojovat různé firmy, abyste jim dělala reklamu, a na tom se u nás vydělat dá. Pokud se vám podaří etablovat se navíc ještě v jiné profesi, tím líp,“ vysvětlila.

Osmnáctiletá Iva (uprostřed) jako Miss Bohemia

Osmnáctiletá Iva (uprostřed) jako Miss Bohemia

Když se řekne Kubelková, okamžitě se každému vybaví prsa, Iva ale rozhodně popírá, že by právě na nich svou kariéru založila. Naopak sama by se prý do takové soutěže nikdy nepřihlásila. Spíš se s tím určitou dobu smiřovala, až pak to naučila uchopit a vnímat jako součást sebe samé, která může být v některých situacích určitou výhodou. „Vlastně jsem se z toho naučila trošku těžit,“ přiznala. „Nikdy jsem to ale nebrala tak, že na prsou stojí mé pracovní závazky. Ano, občas jsem sice nafotila fotky, které byly trochu víc sexy, ale nikdy jsem se neodhalila úplně. Možná proto lidem přišlo, že jsem víc cudná.“ Na přehlídkách spodního prádla bychom ji také hledali marně, protože se drží pořekadla, že méně je více. Tedy pokud jde o množství odhalené kůže. Během celé kariéry vykročila v prádle na přehlídkové molo jenom jednou, a to ještě jenom jako záskok na poslední chvíli. „Pravda je, že jsem se na pódiu před lidmi ve spodním prádle styděla. Na můj vkus jsem na to měla příliš velká prsa. Z mého pohledu to prostě působilo lascivně a nebylo mi to příjemné. Proto mám v sobě danou určitou hranici a nepřekračuji ji,“ dodala.

Média jako pracovní nástroj

Právě tak Iva vnímá z devadesáti procent sociální sítě. „Ve chvíli, kdy jdu na nějakou oficiální akci, která je spojena s určitými partnery, nebo je to například příležitost, na kterou mi návrhářka ušije šaty, tak takové momenty sdílím. Pro ty lidi je totiž důležité vidět pak reakci ze strany médií,“ vysvětluje. Tedy jinými slovy – téměř každá její prezentace na veřejnosti je současně zprostředkovanou reklamou ještě pro někoho jiného. Její oblečení, vystupování i celková image je součástí nějaké smlouvy, v podstatě nahrazuje kdysi významně využívané tištěné inzeráty, které dnes již pomalu mizí do světa zapomnění. Navíc lze Ivě přiznat, že s médii opravdu zacházet umí – koneckonců je pět let studovala. A jako ambassadorka České Miss by také měla mít přehled, co se kde o soutěži píše.

Zkušená moderátorka začínala v roce 1998 v České televizi v pořadu Sama doma

Zkušená moderátorka začínala v roce 1998 v České televizi v pořadu Sama doma

Léta se o ní říkalo, že si důsledně střeží soukromí, přestože se autorizovaným rozhovorům nikdy nebránila, i když šlo o bulvár, a poskytla jich spousty. „Bulvár totiž do mediálního světa patří, plní zde svou roli, ale měl by se držet určité hranice. Navíc si myslím, že se dá dělat vtipně, šikovně, chytlavě a nemusí být zlý a zákeřný,“ vysvětluje a tím, že opravdu patří k lidem, které o své rodině nevykládají kdekomu na potkání. Neposkytuje médiím soukromé fotografie a nevodí své děti na veřejné akce. Přesto moderovala na obrazovce televize Prima VIP zprávy a Top Star magazín, které se právě do této kategorie řadí. „Do Top Staru jsem šla jen proto, že jsem věděla, že nepředstavuje právě ten bulvár, který jde přes čáru a který netoleruji,“ dodala.

Čtěte také:

Kateřina Brožová se má, má svoji televizi i pohledného magnáta. Bude herečka na prahu padesátky konečně šťastná? Zlatokopka, nejdražší eskort… Skončí to teď už definitivně?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská