Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S kalašnikovem na rameni: Proč respektuji Miloše Zemana jako prezidenta a vy byste měli také. A hadi v kalhotách, ptáci ve slipech i roztomilý trapas Svobodného fóra. TÝDEN V OBRAZECH

02.02.2016
S kalašnikovem na rameni: Proč respektuji Miloše Zemana jako prezidenta a vy byste měli také. A hadi v kalhotách, ptáci ve slipech i roztomilý trapas Svobodného fóra. TÝDEN V OBRAZECH

Foto: Pražský hrad

Popisek: Prezident Zeman navštívil v rámci cesty po Jihomoravském kraji i Zetor, což dalo vznik zajímavým fotkám.

Pondělí 1. února kolem desáté dopoledne: Napřed zpráva o počasí. „Ty vole, jaro je tady.“ Tolik citát z Facebooku. A teď již k hlavní události týdne, jíž jsou tři věty prezidenta, které pronesl 25. ledna v kině Svratka v Tišnově na jižní Moravě: „Jsou dvě cesty. Ta první je demokratická a jediná možná - jsou jí svobodné volby. Pak zbývá ta druhá, nedemokratická, a ta se jmenuje kalašnikov," odpověděl Miloš Zeman na otázku „mladé holky s fialovými vlasy a piercingem ´Jak se zbavit Sobotky?ˇ“ Tuto přelomovou událost, k níž se následně vyjádřili všichni politici i veřejné osobnosti, zaznamenal na svém FB známý novinář Týdne Petr Kolář, který byl u toho.

Ještě k tomu počasí - přece jen bylo docela chladno.

 

 

Jeden z mnoha vtipů, který se objevil...

Zeman děsí moji rodinu, pláče premiér

„Zapsal jsem si to. A říkal si: Ty vole, tohle kdyby někdo vytrhl z kontextu debaty a atmosféry v sále, bude mít MZ na krku radu mravokárných ´zhnusení se´ celé politické scény. Tam to vzhledem k oné atmosféře prošlo bez povšimnutí. No, stalo se. Takže si všichni na fb napišme: Zeman je prase a vlastně i tak trochu vrah,“ připsal ještě Petr Kolář. Bývalou předsedkyni sněmovny Němcovou z toho chytil hysterák a veřejně vyhlásila, že sněmovna by se měla neprodleně zabývat výroky prezidenta.

„Miloš Zeman porušil svůj prezidentský slib, že bude jednat v zájmu všeho lidu, když během diskuze s občany řekl, že premiéra Sobotku je možné odstranit nedemokraticky kalašnikovem. Prezident přitom neporušil slib poprvé. Již jmenováním Rusnokovy vlády bez důvěry Poslanecké sněmovny a neodůvodněným oddalováním jmenování vlády B. Sobotky po parlamentních volbách v roce 2013 Zeman dokázal, že v zájmu všech občanů nejedná. Rozhodně se nezastávám politiky Bohuslava Sobotky, nemohu ale nečinně přihlížet, když prezident demontuje ústavní rozdělení pravomocí. Proto považuji za nezbytné, aby poslanci výroky prezidenta odsoudili a požadovali, aby se hlava státu občanům omluvila. Překvapilo mě, že poslanci odmítli bod na jednání Sněmovny zařadit a znemožnili tak přijmout usnesení. Je zvláštní, že se premiéra nezastali ani všichni koaliční poslanci, jednotně nehlasovali ani sociální demokraté. Poslanci tak dali najevo, že s nestoudnými výroky vlastně souhlasí,“ jančila Němcová. „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele,“ přidal se Sobotka. S dalšími citacemi nebudu unavovat, nesly se v podobném duchu. Dovolím si využít příležitosti a vyjádřit se ke kauze Zeman, která se jako červená nit táhne celým obdobím jeho prezidentského angažmá.

Zeman JE prezident, zvolili jsme ho

Efemérní, přesto podle mne existující uskupení zvané pražská kavárna se může zjevit. Miloše Zemana od počátku zuřivě nesnáší. Proč, to je mi tak trochu záhadou, zdá se mi, že Klaus byl daleko protivnější. Přesto ´pana profesora´ nechala kavárna docela v klidu žít a ozvala se, teprve když došlo k opravdu nadstandardnímu trapasu a la chilská propiska anebo ta amina na závěr.  

Předešlu, jak jsem volila v prvních prezidentských volbách. První kolo – Vladimír Franz. Výběr byl prachmizerný a tak jsem použila metodu, co bude největší sranda. Představa, jak pokérovaný prezident vítá na hradě Obamu, mě nadchla... Druhé kolo – kníže. Se zaťatými zuby, protože si pana Schwarzenberga sice vážím, ale domnívám se, že na politiku už fakt nemá věk a energii. Ostatně, už z doby jeho ministrování víme, že šel vždy cestou nejmenšího odporu, třeba v kauze zaměstnance zamini, jenž odhalil tunel, obrátil se na šéfa a ten ho (i to) nechal plavat, protože si nechtěl přidělávat problémy.   

Diktatura většiny

A tak JSME zvolili Zemana. Proč jsme? Protože způsob vlády, tedy spravování věcí veřejných, jíž tu máme, demokracie, je vlastně společenská smlouva. Ta praví, že demokracie je diktatura většiny nad menšinou. Časově omezená, až do příštích voleb. A protože jsem demokrat (nejhorší způsob vlády s výjimkou všech ostatních, znáte to), a nemyslím si, že volby byly cinknuté, respektuji vůli většiny.

Ještě si dovolím krátkou poznámku k rozbouřeným emocím, jež Zeman vyvolává. Všichni ho z toho obviňují. Že rozděluje národ a že si to užívá. Nemyslím si. Spíše bych řekla, že to rozdělení bylo již před Zemanem, ale ten se stal praporem, pod nímž se jedna část (ta početně větší) shromáždila, a ta druhá část má symbol, na který lze plivat oheň a síru. V podstatě jde o spor Prahy a venkova, spor tak zvané intelektuální elity s těmi, co mají tak zvaně zdravý selský rozum.

Zemanova návštěva v Zetoru byla nejen fotogenická. Na Facebooku se objevilo několik „vtipů“ a la Jede traktor, jede do hor (Lán), jede traktor, kopat brambor. S horami, tarktory a bramborami Visáčů se prostě Zeman a Lány nerýmují, tak ty vtipy za moc nestály. 

Z větší části je v tom nevinně

Mám zato, že Miloš Zeman se stal původně beze své vůle katalyzátorem tohoto sporu, jenž zrovna tak jako tak gradoval. Prostě zámek a klíč. Skoro každá země má svou Mason Dixonovu linii (ta dělí USA na sever a jih již od občanské války) a vleklá ekonomická krize tomu přidala grády. Zpočátku to lidé ještě jakž takž dávali, ale když teď poslouchají, jak ekonomika roste, ale oni mají stále stejně nízký nebo i nižší plat, jsou nasraní. Že jsme chudobinec Evropy, té západní, o tom není pochyb, čísla to dokazují… Takže ta dělící čára vede mezi těmi, co se ještě mají celkem dobře, a těmi, co už nemají.

A Zeman nedělá nic jiného, než chrlí bonmoty, což ostatně dělal vždy.  Mimochodem, všimněte si, že jeho odpůrci jsou začasté mnohem vulgárnější než on, jemuž je to vyčítáno – Zeman používá vulgarity cíleně a právě jen v rámci těch bonmotů.  A že se nesnaží společnost spojit? Fakt netuším, jak by to měl udělat. Už mu přestanu dělat advokáta, je toho mnoho, co mu lze vyčíst a rozhodně se tak děje – naštěstí v té demokracii je svoboda slova…  Zakončeme citátem z Twitteru: „Šťastná to země, která řeší v první řadě Zemanovy vejšplechty, název pražské tramvajenky a kategorizaci piva.“

Ad zmíněná Lítačka: Tenhle fór si dal na Facebook vtipař se Sorry Marek Douša.

A jak si žijí ti, co se mají dobře? Mrkněte

Mediář.cz přinesl sérii fotek, u kterých si lze říct jediné. Teda ty se maj.  Výrobce počítačových antivirů Avast nově sídlí v Praze na Pankráci, hned vedle magistrály, v novém kancelářském komplexu s tradičně anglickým názvem Enterprise Office Center. Na sedmi patrech o 15.000 čtverečných metrů jsou kromě obvyklého vybavení (zasedacích místností je 45) k dispozici i studio s klávesami, bubny a mikrofonem pro zpěváka či kinosál s padesáti místy. Hm.

Zaměstnanci Avastu mají přístup do kantýny, kde se podává jídlo zdarma po celý den. V rámci relaxačního patra mohou pracovníci bezplatně využívat posilovnu, odpočinout si v houpacích sítích, v knihovně nebo se odreagovat u kulečníků, stolních fotbálků, hracích automatů, pingpongových stolů či golfového simulátoru. Pro děti zaměstnanců je tam dětský koutek. Jednotlivá patra propojuje šest metrů široké centrální schodiště, pro náhodné setkávání těch, kdo v Avastu pracují. „Inspirací pro výstavbu byla sídla technologických gigantů ze Silicon Valley,“ uvedla firma. Uááá.

Titulkový strop?

 

„Vždycky mám pocit, že jsem našel naprostej titulkovej strop ... a pak se objeví zase něco novýho,“ sdílel na FB publicista Miloš Čermák.

To už tu dlouho nebylo: Český studentský film Furiant dostal na Sundance cenu

Festival nezávislých filmů Sundance, který založil Robert Redford jako protiváhu hollywoodským studiím, rozdal ocenění krátkým filmům. Cenu za nejlepší režii si letos z amerického Utahu odnesli čeští studentští filmaři za snímek Furiant. Stojí za ním především režisér Ondřej Hudeček. Furiant zobrazuje romantický vztah mezi českým dramatikem 19. století Ladislavem Stroupežnickým a Janem Alšem. Do hlavní role obsadil režisér německého herce Juliuse Feldmeiera, Alše hraje Dobrý junior, syn uhrančivého herce Karla Dobrého. Snímek byl v soutěži této přehlídky uveden jako vůbec první český krátký film.

Queer romance, zasazená do malebného prostředí Čech 19. století, vypráví utajený příběh ze života dramatika Ladislava Stroupežnického. „Napětí, humor, násilí, naděje, emoce, nahota, sex a šťastný konec. Hlavně šťastný konec,“ píší tvůrci. O čem to je? Tak tedy, vypadá to fakt zajímavě: „České země, 19. století. Ladislav, zlovolný synek z dobré rodiny, terorizuje vesnici svými krutými šprýmy. Pobyt v klášteře, kam je nucen se uchýlit kvůli válce, ho však nečekaně promění. Po návratu domů se sbližuje s Janem, citlivým mladým básníkem, a prožívají společně chvíle ničím neředěného štěstí. Vášnivý Ladislav však brzy propadne žárlivosti a ve snaze Jana ovládnout, spouští sérii tragických událostí... Dramatická historie zrodu uměleckého osudu Ladislava Stroupežnického, lemovaná masem, kostmi a krví. Černá komedie na motivy skutečné události, queer učebnice literatury a historická obrázková kniha v jednom.“

 

Jiří Suchý je velký fanda historie a vášnivě sbírá vojenské přilby. V depozitáři Vojenského muzea v Lešanech tak byl prý ve svém živlu.

Březino, odstup!  Ještě je tu kalašnikov

Jsou jen čtyři, ale vydají za čtyřicet.  Piráti jsou na pražském magistrátu jediní, kdo něco fakt dělá. A nezabývá se jen spory, hádkami a intrikařením. Co je tedy nového? Karel Březina, předseda klubu ČSSD v pražském zastupitelstvu, neuspěl s dovoláním Nejvyššímu soudu, takže i nadále zůstává pravomocně odsouzeným podvodníkem. Piráti trvají na výzvě Karlu Březinovi k rezignaci ze všech funkcí a jeho odchodu z pražského zastupitelstva. Březina totiž své neúspěšné dovolání komentoval pro Lidové noviny slovy: „Nikdo po mně v tuto chvíli odchod nepožaduje a ani já sám to nemám v plánu." 

Piráti v pražském zastupitelstvu 

„Bohužel musím konstatovat, že Karel Březina je nejen podvodník, ale i lhář," říká Adam Zábranský, zastupitel Pirátů. „Piráti Březinu vyzvali k odchodu již 3. 8. 2015v souvislosti se zveřejněním odposlechů soudce Havlína, podle kterých Březina machinoval se změnou územního plánu a tuto výzvu jsme od té doby několikrát zopakovali, naposledy 19. 1.," uzavírá Zábranský. Nikdo si sice nemyslí, že by Březina sám odstoupil (to už říkám já), ale aspoň to nebude mít tak jednoduché. Tohohle pána budou muset vzít kalašnikovem po hlavě, až se ho budou chtít na magistrátu zbavit (opět já).

Čtěte také:

Odulá tvář, mastné vlasy a úsměšek na tučných rtech. Tak dnes vypadá kdysi sexy ministr, jemuž podlehla i nejkrásnější česká spisovatelka a jenž je důvod, proč Stropnický ostrouhal 

Kauza Openkrad: Praha musí žalovat Béma! Stačí jediné video a je to jasné jako facka. Piráti si dali tu práci a našli srozumitelné argumenty, které vyvrací exprimátorovy lži

 

Komentář není třeba. Snad jen... Splést se může každý. A tenhle omyl je fakt srandovní.

 

A památka obětí holocaustu

Také byl Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Proběhl s místní tradiční nevšímavostí a formalismem: „Nejdrastičtější období minulosti, které se zapsalo do našich dějin. Dnešní den má být vzpomínkou na oběti holocaustu, ale i zamyšlením nad aktuální celosvětovou situací, aby se v budoucnu cokoliv podobného neopakovalo," pravil velebně poslanec Velebný. Ladislav.

Pro Adama Bartoše: No jo, taky tam mám někde kus rodiny... (památník Jad Vašem)

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace