Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To jsou lidi, neschopní samostatného uvažování, kteří nemají v politice zkušenosti, neumějí prostě nic, řekl Matěj Stropnický na adresu babišovců. Co na to jeho táta, ministr za ANO?

29.01.2016
To jsou lidi, neschopní samostatného uvažování, kteří nemají v politice zkušenosti, neumějí prostě nic, řekl Matěj Stropnický na adresu babišovců. Co na to jeho táta, ministr za ANO?

Foto: Archiv Anny Stropnické

Popisek: Martin Stropnický se svými dětmi z prvního manželství, Matějem a Annou na starším snímku.

FOTO Hádka mezi rodinou ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dostává nový rozměr. Čerstvý lídr Strany zelených Matěj Stropnický totiž ParlamentnímListům.cz vysvětlil, z jakého důvodu nedávno kritizoval „manažery“ hnutí ANO na pražské radnici. Za to si pak vysloužil ostrou kritiku tatínkova šéfa, vicepremiéra Babiše. Z toho si ale prý vůbec nic nedělá. „Jsou to lidi, kteří nejsou schopni samostatného uvažování, kteří nemají v politice žádné zkušenosti, neumějí ani mluvit a neumějí vysvětlovat své kroky. Neumí prostě nic,“ vysvětluje nyní na jejich konto předseda zelených. A co jeho táta, toho tam také zahrnul?

Tak teď to nový šéf Strany zelených a bývalý náměstek pražské primátorky Krnáčové ještě více vyostřil! Matěj Stropnický (SZ), který je navíc i synem ministra obrany Martina Stropnického (ANO), totiž v těchto dnech pořádně naštval předsedu ANO a ministra financí Andreje Babiše. A to proto, že se mu navážel do „jeho“ hnutí ANO. 

„Manažeři, které nám ANO slibovalo, jsou lidé, kteří nic pořádného neumějí a všeho se bojí. V tomto ohledu je ANO klam a podvod, to bude třeba voličům ukázat,“ řekl totiž Matěj Stropnický v pondělním rozhovoru pro deník Právo. 

Tato věta ale Andreje Babiše pěkně rozpálila. A bývalému pražskému náměstkovi přes web novinky.cz proto poměrně ostře vzkázal: „Na doporučení jeho táty jsem se s ním setkal, souhlasil jsem s podporou a jsem přesvědčený, že bez našeho loga by tam ten kluk nebyl. Teď kolem sebe kope? To je neuvěřitelné, co povídá a jak mluví o rodičích. To se zbláznil?“ Navíc Babiš k tomu ještě dodal, že zelení už tady napáchali dost škod. „Vzpomínám si, jak vydírali ve vládě. Kvůli nim máme soláry a zpožděné stavby,“ řekl ministr Novinkám.cz. 

Lidová, respektive facebooková tvořivost

A proto se ParlamentníListy.cz Matěje Stropnického otázaly, zda chce něco Babišovi vzkázat on. A tady jsou jeho slova: „Já osobně jsem zažil za ten rok na pražském magistrátu v přímém přenosu ony ‚manažery‘, které nám Andrej Babiš sliboval. Ale ukázalo se, že to je jen parta kamarádů paní Radmily Kleslové a že to jsou lidi, jejichž hlavní schopností je plnit přesně její zadání. Jsou to lidi, kteří nejsou schopni samostatného uvažování, kteří nemají v politice žádné zkušenosti a kteří neumějí ani řídit schůze. Oni neumějí dokonce ani mluvit, neumějí vysvětlovat své kroky, neumí prostě nic! Koneckonců i sami Pražané vidí v přímém přenosu, jaká je situace ve vedení města. Důsledkem toho je, že hlavní město nemá už tři měsíce žádnou vládu, protože ANO jako vítěz voleb není schopno dát žádnou vládu dohromady.“ 

Práce táty si vážím 

Matěj Stropnický k tomu všemu ještě vysvětlil, co si myslí o práci svého otce v roli ministra obrany a jak pohlíží i na jeho ženu Veroniku Žilkovou, která je zastupitelkou ANO v Praze-Suchdole. Aby prý bylo jasné, že i v ANO se najdou „pracovité“ výjimky. 

V rozhovoru pro pondělní Právo totiž Matěj Stropnický řekl, že si pod slovem hnutí představuje něco jiného, než když náhodně vybraní zaměstnanci vstoupí do firmy jednoho člověka. „Já jsem rozhodně na adresu svého otce žádnou kritiku nevznesl. Jeho práce si naopak vážím právě proto, že si nehraje na manažera, ale dělá normální politiku a má s mnoha věcmi své zkušenosti. Čili jeho z té mé kritiky každopádně vyjímám. Navíc si vážím i stanoviska jeho manželky Veroniky Žilkové ve vztahu k imigraci, neboť ona se na rozdíl od Andreje Babiše dovolává nějaké pomoci pro přistěhovalce. Čili v této věci jsou vyjádření pana ministra úplně lichá,“ pronesl k tomu pro ParlamentníListy.cz Stropnický. 

„Druhá věc se týká oné pomoci hnutí ANO – jak o ni hovoří pan ministr Babiš – v komunálních volbách v roce 2014. Já jsem ve volbách v roce 2006 na Praze 3 získal 11 procent, v roce 2010 dvacet procent; jestli si pan Babiš myslí, že jeho podpora nebo respekt místního hnutí ANO, tedy buňky, která nekandidovala, protože jí paní Kleslová zakázala kandidovat na Praze 3, nějakým způsobem ve volbách rozhodla, tak se v tom hluboce mýlí. Místní hnutí ANO na Praze 3 si totiž dovolilo kritizovat paní Kleslovou a ta se jí za to odvděčila tím, že této buňce zcela zakázala kandidovat. Taková tam panuje autokracie,“ vysvětlil Stropnický.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová