Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tajemství největšího českého podvodu posledních let odhaleno. Naletěl i Jan Svěrák, jak malej kluk... Tomu se ani nechce věřit, co je u nás také možné

28.01.2016
Tajemství největšího českého podvodu posledních let odhaleno. Naletěl i Jan Svěrák, jak malej kluk... Tomu se ani nechce věřit, co je u nás také možné

Foto: Stream, repro

Popisek: Falešný Jim Carrey prchl, tak rychle, jak to jen šlo. A pak v autě...

Teprve několik měsíců po neuvěřitelné mystifikaci, která se odehrála při loňském udělování Českých lvů, prozradili její aktéři, jak se jim podařilo podstrčit pořadatelům prestižní společenské akce falešného Jima Carreyho a dva dny českou veřejnost i média balamutit, že to byla nefalšovaná hollywoodská hvězda.

Parta vtipálků v čele se známým moderátorem Kazmou na celé promyšlené mystifikaci tvrdě pracovala několik týdnů. Nejprve se spikli s jistou reklamní produkční společností,  aby společně s nimi předstírala, že slavný Jim Carrey v Praze natáčí reklamu a oni mu zajišťují doprovodný program. A pak vše spustili natvrdo. Jménem skutečně existující známé produkce zavolali výkonné ředitelce České filmové a televizní akademie Tereze Rychnovské a  nabídli jí účast  Jima Carreyho na  slavnostním večeru udílení Českých lvů. Netrvalo to ani pět minut a Rychnovská volala zpět, že  mluvila s Honzou Svěrákem a že by byli velmi rádi, kdyby na České lvy Carrey dorazil. Dokonce sdělila, že jsou jeho návštěvě ochotni přizpůsobit dramaturgii večera. Svěrák pouze žádal, že chce hovořit s agentem Jima Carreyho. Obstarat věrohodného agenta byl ten nejmenší problém, stačilo přemluvit v Praze žijícího známého Angličana. Ten  Svěrákovi vzápětí, coby skutečný Jimův agent John Dough, arogantně nadiktoval, jaké má tato superstar požadavky. 

Hari v životní roli 

Riskantní akce byla  zcela podřízena tomu, že aktéři této recese měli k dispozici chlapíka jménem Hari, neuvěřitelně podobného slavnému americkému herci. Stačilo mu jen pomocí zkušených maskérů ze studia filmových efektů  přidat pár let a  byl od skutečného Carreyho k nerozeznání. Poté ho vyfotili a do bulvárních médií poslali snímky, zachycující, jak Jim Carrey natáčí v Praze reklamní film. To, že tato zpráva před udílením Českých lvů kolovala po Praze, zvýšilo věrohodnost jeho účasti na Lvech. 

Vrcholný okamžik

Neuvěřitelné pozadí celého mistrovského podvodu zaznamenal velmi zábavný dokument televize Stream.cz. Ten  líčí každý detail, od nejistého začátku až do senzačního konce. Kromě náročných příprav  samozřejmě nechybí ani vrcholný okamžik, kdy Jim Carrey přijel do Rudolfina v doprovodu ochranky. Zachytil také novináře, číhající na zatím neznámou, ale dopředu anoncovanou zahraniční hvězdu. Do poslední chvíle skutečně netušili, kdo to bude. Když uvidí Carreyho, propadnou společně s dalšími VIP hosty davové hysterii.  V zákulisí si mezitím Kazma vychutnává, jak  falešný Jim  vstoupil na pódium v Rudolfinu a poté, co ho ohlásila evidentně zaskočená moderátorka Lucie Výborná, vystřelí zlaté konfety. A to ještě netuší, že se  mu podaří obalamutit Českou filmovou a  televizní akademii i seriózní média na desítky dalších hodin.

 

Kolosální blamáž, která obletěla svět

V dokumentu nechybí ani rozhovor s Výbornou, která, ačkoliv mnozí již o pravosti Jima Carreyho pochybovali, ještě druhý den tvrdila, že v Rudolfinu byl  skutečně on. Nakonec ona i akademici přiznali, že se stali obětí kolosální promyšlené blamáže.  Ta mimochodem obletěla celý svět a stojí za to si ji na Stream.cz rozhodně pustit. Už tak učinil téměř milion diváků.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová